Seyitnizam Mahallesi, 39 Sokaktaki numarada bulunan oto servisinin çatısına kısa bir süre önce TURKCELL'e ait olduğu iddia edilen bir baz istasyonu kuruldu. Baz istasyonu dikkat çekmemesi için branda ile sarıldı ve kabloları saklandı.

MAHALLE HALKININ BAZ TEPKİSİ ZEYTİNBURNU TV'DE-TIKLA-İZLE

Yaşanan bu gelişmenin üzerine bir araya gelen mahalle sakinleri, baz istasyonunun kaldırılması için çeşitli makamlara başvuruda bulundu ancak herhangi bir sonuç alamadılar. Bugün öğle saatlerinde baz istasyonunun bulunduğu işyerinin önünde toplandılar ve eylem yaptılar. Olay yerine Zeytinburnu Emniyeti görevlileri geldi ver gerilen ortamı yumuşattılar.

Sağlıklarının tehdit altında olduğunu ifade eden vatandaşlar, bu duruma göz yuman ve baz istasyonunu çatısına kurulmasına izin veren işyeri sahiplerine veryansın ettiler. Mahalle Sakinleri baz istasyonunun ruhsatsız olarak yerleştirldiğini ve 300'e yakın imza topladılarını Pazartesi günü de Kaymakamlığa şikayette bulunacaklarını belirttiler.

CHP Zeytinburnu İlçe Yöneticisi Asım Güven’de mahalle sakinlerine yaptığı baz ayaklanmasına kadın ve gençlik kolları ile birlikte destek verdi. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ