Kültür Vadisi 37 ayrı projeden oluşuyor. Bunlardan 10'u tamamlandı. 3-4 yıl sonra İstanbul denince akla gelen yerler arasına Zeytinburnu Merkezefendi bölgesi de girecek. Çünkü çalışmaların tamamlanmasıyla günümüzle 2000 yıllık tarihin bir arada yaşanacağı mekan haline dönüşecek.

240 hektarlık alanda yürütülen Kültür Vadisi 37 ayrı projeden oluşuyor. Bu projelerden şu ana kadar en önemli olan 10 tanesi tamamlandı.

HABERİN GÖRÜNTÜLERİ ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE

Devam eden projelerden biride Seyitnizam Camii inşaatı ve tekke restorasyon projesi. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu Haber Gazetesi ile birlikte inşaatı tamamlanma aşamasına gelen Seyitnizam camiinde incelemelerde bulundu. Başkan Aydın ustalardan son bilgileri aldı. Müezzinin camide verdiği ilk ezanı dinleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın camideki ses yansımasını da canlı canlı denetlemiş oldu.

Zeytinburnu Haber Gazetesinin sorunlarını yanıtlayan Başkan Aydın camini birkaç ay içinde ibadete açılacağını ve resmi açılış 2012 yılında yapılacağını belirtti. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ