KİPTAŞ binaları yapıldıktan sonra binaların önü açılsın diye bir takım ayak oyunlarıyla bu okulların önünde bulunmakta olan tramvay durağı kaldırılmıştı. Halk ayaklanmıştı ve o zamanda “ Oyun içinde oyun var kimi kandırıyorsunuz” diye yazmıştık Konu olay içinde oyun olmaktan çıktı ve FACİA HAZIR KITA beklere dönüştü. Bilindiği gibi Güngören’de okullarından çıkan öğrenciler karşıdan karşıya geçmek için tramvay yolunu yaya aşarak kullanıyorlardı. Okul önünde meydana gelen bir trafik kazasında üç öğrenci hayatını yitirmişti. Bu olaydan ders almayan ilgilileri benzer bir olay daha bekliyor. KİPTAŞ binalarının yapıldığı yerin tam karşısında iki tane okul var. Biri Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu ve diğeri de Haluk Ündeğer Lisesi. Bu okulların öğrencileri aynı saatte ders başı yaparak yine aynı saatte okuldan çıkıp evlerine dönüyorlar. İşte asıl mesele burada başlıyor.

BU HABERİN GÖRÜNTÜLERİ ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE

Tamamen rast gele ve işgüzarlık projesi içerisinde konulan trafik sinyalizasyon ışıkları tramvay durağı kaldırıldığı zamandan beri aynı durumda bekliyor. Balıklı Çırpıcı Yolu ile KİPTAŞ binalarının kesiştiği noktada halen hiçbir önlem alınmamış. KİPTAŞ’ın önünden ve Merkezefendi yönünden yokuş aşağı hızla gelen araçlar hiçbir şekilde dur durak, yaya filan dinlemeden son sürat ilerliyorlar. Tramvay yolundan geliş gidiş yapan araçlar, Balıklı Çırpıcı yoluna giriş yapan ve çıkan araçlar da yayalara ve öğrencilere hiç aldırmadan VIINNN TRURİZM firması araçları gibi süratle ilerliyorlar.

HERŞEY YOLUNDA VE UKOME’NİN KONTROLÜNDEYMİŞ !!!!!

Öğrencileri ve öğrenci velilerini her an düşündüren ve korkutan bu konu ile ilgili olarak Seyit Nizam Mahalle Muhtarı Ömer ALGÜL; Ulaşım Koordine Merkezi UKOME’YE bir yazı göndererek buradaki vahim durumu iletmiş. Gelen cevap ise hayli traji-komik olmuş. “ Her şey kontrolümüzün altında, endişe edecek bir şey yoktur. Orada sinyalisazyon ışıkları var”

Sayın ilgililer. Koltuğunuzu ha bire ısıtmak ve birilerine kaptırmamak için uğraşacağınıza teknik ekibinizle gelin, okul giriş ve çıkış saatlerini görselleyin, notlarınızı alıp yeni bir proje hazırlayın ve uygulayın. Şimdi soruyoruz ve cevap bekliyoruz. KİPTAŞ önünden ve Merkezefendi yönünden okul çıkış kapısına doğru olan bölümde araçların hızlarını azaltacak her hangi bir kasis varmı yokmu? Bir nevi dört yol oluşturan ve yayaların geçiş yaptığı bu bölümün kuzey tarafında sinyalisazyon varmı yokmu? Yol boyunca “Öğrenci geçişi” trafik tabelası varmı yokmu?. Asfalt ortalarına büyük boy sarı yazılarla yazılan YAVAŞ ikazı varmı yokmu? Okulların çıkış saatinde olası bir trafik kazasını önlemek için bu noktada GÖREVLİ bir veya iki kişi varmı yokmu? Öğrenci ve yayaların geçiş yaptığı bu bölgede yaya geçiş çizgileri varmı yokmu. Orta bulvarın uzun bir bölümünü yarınlarda çiçek dikmek için 70 santim olarak neden genişletirsiniz? Arkadaş bunların hiç biri yok iken nasıl olurda trafikte ASAYİŞ BERKEMAL tiplemesi yaparsınız. Hadi biz aspragas haber yaptık diyelim. Fotoğraflara bir bakın. Videoyu bir izleyin. Evlerinde çocuklarını bekleyen anne ve babaları korku nasıl beklemesin siz anlatın da, biz öğrenerek cahil kalmayalım. Sinyalisazyon ışıklarına bir bakın. Okul dağılmak üzere yayaya DUR ikazı var, okul dağılırken DUR ikazı yani kırmızı ışık halen yanıyor. Okul dağıldı sinyalisazyon halen KIRMIZI yanıyor ve onca dakika geçtikten sonra nasıl olduysa yeşil ışık yanıyor. Tekrar ederek yazıyorum a dostlar.

GÜNGÖREN FACİASININ İKİNCİSİ BU NOKTADA TETİKTE BEKLİYOR. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY