• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
 • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
 • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
 • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
 • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Prematüre ikizler hayata böyle tutundu

980 gram doğan Prematüre ikizler, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Mansur Soysal ve Sante Plus Hastanesi Perinatoloji ile Kadın Doğum servisinin özverili çalışması sonucunda hayata tutundu

27 Ocak 2018 Cumartesi 09:32

Özel Sante Plus hastanesinde İstanbul’un her noktasından çok düşük doğum tartılı yenidoğan bebeklerin (1000 gr. altı veya 32 haftadan küçük ) kabul edildiği 15 yataklı ve 1 izdasyon odası bulunuyor. Bu serviste Bugün kadar 3. düzey 1000 gr ve 32 haftanın altında pek çok bebek ileri bakım ve tedavi sonrası sağlıklı bir şekilde ailelerine teslim edildi.
Adıyaman Ailesinin 10 yıllık bir infertlite sonrası 29 haftalık doğan biri 980 diğeri de 1025 gr olarak doğan  ikiz bebekleri Sante Plus Hastanesi yoğun bakım ünitesinde çok özverili bir bakım ve tedavi sonrası hayata tutundu. Çifler, ikiz bebeklerimizin tedavisinde bilgi ve sabrını en üst seviyede  tutarak ;sarf ettiği emek ve özveriden  dolayı ömür boyu ailece minettar kalacağız. Sante Plus Hastanesinin yönetiminden, doktorlarından ,   hemşire ve  çalışanlardan  çok memnun olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Bundan  böyle kendimizi bu ailenin bir ferdi olarak kabul ediyoruz diyerek sevinçlerini belirtiler.

Özel Sante Plus Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Mansur Soysal her iki bebeği de ailesine sağlıklı bir şekilde teslim etmemizi , ailenin sevinç ve mutluluğuna ortak olmanın mutluluk ve gururunu yaşadık. Bu ve buna benzer pek çok örnekleri olan vakalar bizlerin ekip olarak çalışma azmini artırmakta ve bölge halkına daha kaliteli hizmet sunmak için gece gündüz çalışmaktayız.Hastanemizde hem yeni doğan hem de çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında her türlü hizmeti sunmaktayız. Her doğumda çocuk sağlığı doktoru ile uygun yenidoğan muayenesi , bebek dostu hastane ilkeleri kapsamında, anne sütünün önemi ve bebeğin kısa sürede anne sütü almaya başlaması , taburculuk eğitimi , tarama testleri gibi hizmetler sunulmaktadır. Poliklinik hizmetlerinde  hem hasta çocukların teşhis ve tedavisi  hem de sağlam çocukların rutin takip ve izlemleri ve aşılama konusunda 24 saat kaliteli hizmet sunmaktayız. Hastanemizin esas övünç kaynağı ileri teknolojiyle donatılmış  Yenidoğan yoğun bakım ünitesine sahip olmasıdır dedi.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Mansur Soysal, Neonatal (yenidoğan ) ölümlerinin azaltılmasında , şüphesiz ki , bebeğin 3. düzey perinatal (doğum sonrası ) bakım  alabileceği bir merkezde dünyaya gelmesi önemli rol oynamaktadır. Dünya Sağlık Örgütüne  göre her yıl yaklaşık 7 milyon perinatal (doğum sonrası ) ölüm olmakta ve bunların 3,5 milyonu doğumdan sonra ki   ilk 28 günde ve %75 i de ilk 7 günde gerçekleşmektedir. Yenidoğan ölüm nedenleri araştırıldığında , antenatal (doğum öncesi ) bakım eksikliği , yenidoğana rutin verilmesi gereken temel sağlık hizmetinde eksiklik , yüksek riskli gebelere ve erken yenidoğan döneme yaklaşım eksikliği olduğu ortaya çıkmaktadır , bu sorunların çoğu önlenebilir özelliktedir.  Yeni doğan ölümlerinin azaltılmasında ,bebeğin 3. düzey perinatal bakım alabileceği bir merkezde dünyaya gelmesi önemli rol oynamaktadır. Bu bağlamda hastanemiz yenidoğan yoğun bakım ünitesi ,santeplus hastaneleri yönetim kurulu başkanı ve hastane Başhekimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Behçet Kara başkanlığında ileri teknoloji , deneyimli ve donanımlı doktor , tecrübeli hemşire ve personeliyle ekip olarak bölge halkına en üst düzey tıbbi bakım ve tedaviyi sunmaktayız dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Prematüre ikizler hayata böyle tutundu

  Prematüre ikizler hayata böyle tutundu

  980 gram doğan Prematüre ikizler, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Mansur Soysal ve Sante Plus Hastanesi Perinatoloji ile Kadın Doğum servisinin özverili çalışması sonucunda hayata tutundu

 • Erkeklerin korkulu rüyası ‘Prostat’

  Erkeklerin korkulu rüyası ‘Prostat’

  Prostat, yanlış bilinenin aksine, belirli bir yaştan sonra oluşan değil, doğuştan itibaren tüm erkeklerde bulunan ve idrar torbasının çıkışını çepeçevre saran bir organdır. Ergenlik yaşına kadar faal değildir, ancak ergenlikle birlikte testosteronun etkisi ile faaliyet göstermeye başlar. Erkeklerin yaşam kalitesini en çok etkileyen sağlık sorunlarının başında prostat hastalıkları gelmektedir. Prostattaki enfeksiyonlar, büyüme ve kanser nedeniyle her yıl milyonlarca erkek, ciddi sorunlar yaşamaktadır. İşte bu sayımızda sinsi bir şekilde ilerleyip son evrede fark edilen prostat hastalıklarını belirtilerini ve tedavi yöntemlerini Özel Sante Plus Hastanesinin çok değerli hekimlerinden biri Üroloji Uzmanı Op. Dr. Zülfü Serkaya ile konuştuk. Tüm merak edilenleri Op. Dr. Sertkaya’ya sorduk, o da cevapladı.

 • Uzm. Dr. Fatıma Karakaya: Baş ağrısını hafife almayın!

  Uzm. Dr. Fatıma Karakaya: Baş ağrısını hafife almayın!

  Hem kendimizin dillendirdiği, hem de çevremizdekilerden en sık duyduğumuz sağlık şikayetlerinden biri de baş ağrılarıdır. Sante Plus Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Fatıma Karakaya, Baş ağrısı diyerek geçmeyin ve baş ağrısını hafife almayın, Baş ağrısı toplumumuzda nöroloji polikliniğe başvurulan şikayetler arasında en başında gelir dedi.

 • "Sıcak ve aşırı nem kalp sağlığını olumsuz etkiliyor"

  Sante Plus Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Servisi'nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr M. Fatih Güneş, yüksek nemin hissedilen sıcaklığı arttırdığını, bunun da kalp sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi. Tüm yurdu etkisi altına alan sıcak hava dalgasıyla ilgili uyarılarda bulunan Uzm. Dr M. Fatih Güneş, herkesin dikkatli olmasını istedi. Aşırı sıcak hava ve neme bağlı tansiyon, beyin kanaması, kalp ve damar gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkabileceğini aktaran Güneş, özellikle nemli iklimde yaşayanların kalp sağlığı açısından daha çok sorunla karşılaşabileceğini vurguladı.

 • ‘Dünyada Anne sütünün yerini tutacak hiçbir gıda yoktur’

  ‘Dünyada Anne sütünün yerini tutacak hiçbir gıda yoktur’

  Anne sütünün bebekler için oldukça büyük önem taşıdığı herkesçe bilinen bir gerçek. Özellikle son yıllarda yapılan paneller, verilen seminerler ve alınan eğitimlerle bu bilinç toplumda yayılmaya başladı. Medyada yapılan haberler ve yayınlanan kamu spotlarında da anne ve bebek sağlığı konusu en küçük ayrıntısıyla aktarılmaya devam etti. Mucizevi gıda anne sütünün bilinmeyenlerini Özel Sante Plus Hastanesi YÖNETİM KURULU BAŞKANI UZ. DR. BEHÇET KARA ile konuştuk. Kara, anne sütünü tek cümleyle şöyle özetledi. Dünyada hiçbir mama anne sütünün verdiği faydayı sağlayamaz. Anne sütünün bir damlası bile benim için çok kıymetlidir dedi.

 • Riskli gebelik nasıl anlaşılır? Riskli gebeliklerde nelere dikkat etmelisiniz?

  Riskli gebelik nasıl anlaşılır? Riskli gebeliklerde nelere dikkat etmelisiniz?

  Sante Plus Hastanesi Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Figen KIR ŞAHİN hocamızla riskli gebelik ne demek ve bu tür hastaların nasıl takip edilmesi gerektiğine dair bir söyleşi yaptık. Hocamız Riskli gebelikle ilgili Zeytinburnu Haber Gazetesine çok özel açıklamalar yaptı.

 • İdrar kaçırma hayatımızı nasıl felç ediyor?

  İdrar kaçırma hayatımızı nasıl felç ediyor?

  Türkiye'nin şifa kapısı Avrasya Hospital'den Üroloji Uzmanı Op. Dr. Arman Çitçi; hayatın ve yaşlanmanın olağan bir getirisi olarak kabul edilebilen idrar kaçırma şikayetlerinin çözümü olduğunu söylüyor

 • İdrar kaçırma (enkontinans) hayatı nasıl kısıtlıyor?

  İdrar kaçırma (enkontinans) hayatı nasıl kısıtlıyor?

  Avrasya Hospital’den Op.Dr.Arman Çitçi; hayatın ve ilerleyen yaşın olağan bir getirisi olarak kabul edilebilen idrar kaçırma şikayetlerini anlattı.

 • Avrasya Hospital hem şifa hem de iş kapısı oldu

  Avrasya Hospital hem şifa hem de iş kapısı oldu

  Özel Avrasya Hospital İş Kur destekleri kapsamında onlarca genci iş başı yaptırarak meslek öğrenmelerine katkı yaptı. Pratik uygulamada kuruma uyum sağlayan onlarca kişi sürekli işe alındı.

 • Domuz Gribinin belirtileri ve korunma yolları

  Domuz Gribinin belirtileri ve korunma yolları

  Avrasya Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Talay son günlerde yeniden adı sıklıkla duyulmaya başlanan Domur Gribini ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.

 • 'Tercihimiz Normal Doğum'

  'Tercihimiz Normal Doğum'

  Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum (SSVD) yapan annelerden, Op. Dr. Belgin Harzadın ve Doğum Koçu Ebe Elif Polat Demiröz’e anlamlı hediye.

 • Seyitnizam Mahallesinde Dolandırıcılık Operasyonu

  Seyitnizam Mahallesinde Dolandırıcılık Operasyonu

  Zeytinburnu'nda, sahte diş doktorluğu yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

 • Zeytinburnu AKDEM'den Ücretsiz Hidroterapi Tedavisi

  Zeytinburnu AKDEM'den Ücretsiz Hidroterapi Tedavisi

  Doğuştan ya da sonradan oluşan bedensel veya nörolojik engellerin havuz içerisinde uygulanan fiziksel tedavi yöntemiyle en alt düzeye indirilmesini sağlayan Hidroterapi yöntemi, Zeytinburnu Belediyesi’nin oluşturduğu ücretsiz imkanlar sayesinde birçok engelli vatandaşın umut kaynağı haline geldi.

 • Şifa Kapısı Avrasya Hospital 15 Yaşında

  Şifa Kapısı Avrasya Hospital 15 Yaşında

  Avrasya Hospital Ailesi 15. yılını sağlık çalışanları ve dostlarıyla birlikte 2015 yeni yıla az bir süre kala Kıdem Ödülleri Töreninde bir araya geldi.

 • Aile Hekimlerinden Dilekçeli Eylem

  Aile Hekimlerinden Dilekçeli Eylem

  12 Aralık 2014 Cuma 16:44 Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ve 1 Ocak itibariyle aile sağlığı merkezlerinde görevli hekim ve aile sağlığı çalışanlarına Cumartesi günleri ayda en az 8 saat nöbet tutma zorunluluğu getiren genelgeye tepki gösteren aile hekimi ve sağlık çalışanları İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

 • İstanbul’un İlk Tohum Takas Şenliği Zeytinburnu'nda

  İstanbul’un İlk Tohum Takas Şenliği Zeytinburnu'nda

  Doğal tedavi ve geleneksel tıp dendiğinde ilk akla gelen merkez haline dönüşen Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, Türkiye’nin doğal florasını koruma altına almak ve biyo çeşitliliği arttırmak amacıyla yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan