• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

'Tercihimiz Normal Doğum'

Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum (SSVD) yapan annelerden, Op. Dr. Belgin Harzadın ve Doğum Koçu Ebe Elif Polat Demiröz’e anlamlı hediye.
25 Kasım 2015 Çarşamba 14:00

Son yıllarda artan sezaryen doğum rakamları ve sezaryen sonrası yaşanan travmalar, dünya genelinde ülkelerin anne adaylarını normal doğuma yöneltmek için çalışmalar yapmasına neden oldu. Sezaryen doğuma göre çok daha sağlıklı olan normal doğum için anne adaylarına gebelik sürecinde çeşitli eğitimler verilerek, bu konuda bilinçlenmeleri sağlanmaktadır.

BİR KERE SEZARYEN, HEP SEZARYEN DEĞİLDİR

Ülkemizde bazı Kadın Doğum Uzmanları tarafından ısrarla desteklenen SSVD, hem anne hem de bebeğin sağlığı için büyük önem teşkil ediyor. SSVD oranlarının gün geçtikçe artması da bir kere sezaryen olan annenin sürekli sezaryen olması tezini çürütmektedir. Bir kadın gebelik sürecinde yaptığı doktor seçimi ve aldığı eğitimler ile çok rahatlıkla normal doğum yapabilmektedir. Bu anlamda bilinçli ve eğitimli gebeler normal doğum yapabilmek için SSVD destekleyen doktor arayışına girmekteler.

SSVD BAŞARISI %90

SSVD’nin en büyük destekçilerinden Op. Dr. Belgin Harzadın %80 - %90’ı bulan SSVD başarısı ile en çok tercih edilen doktorlar arasında. Özel muayenehanesinde çalışan ve hipnoterapi, psikoterapi, cinsel terapi gibi alanlarda da hizmet veren Belgin Harzadın’ın hastalarıyla olan yakınlığı da gözlerden kaçmıyor. Geçtiğimiz günlerde Belgin Harzadın ve Doğum koçu Ebe Elif Demiröz’ün doğum yaptırdığı ve halen devam eden gebelerinin sanal ortamda organize olarak teşekkür etmek adına tertip ettikleri bir kahvaltı programı gerçekleştirildi. Sanal ortamda birbirleriyle iletişime geçerek hem kendi aralarında dostluk bağı kuran hem de doktorlarına olan bağlılık ve sevgilerini ifade etmek isteyen anneler, büyük bir tanışma programı düzenleyerek kendilerine bu imkanı sağlayan ekibe anlamlı bir hediye takdim ettiler.

MOZAİK TABLOLAR DUYGULANDIRDI

Düzenlenen kahvaltı programın da Op. Dr. Belgin Harzadın ve ebe Elif Polat Demiröz’e bugüne kadar doğumunu yaptırdığı bebeklerin fotoğraflarından oluşturulan mozaik birer tablo hediye eden anneler, duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldular. Bu anlamlı hediyeden sonra kısa bir konuşma yapan Op. Dr. Belgin Harzadın “Bu güzel ve anlamlı hediye beni çok duygulandırdı, çok mutlu oldum” diyerek, katılanlara teşekkür etti. Programda SSVD yapan anneler de kendi doğum hikâyelerini anlatarak yaşadıkları tecrübeleri paylaştılar.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Riskli gebelik nasıl anlaşılır? Riskli gebeliklerde nelere dikkat etmelisiniz?

  Riskli gebelik nasıl anlaşılır? Riskli gebeliklerde nelere dikkat etmelisiniz?

  Sante Plus Hastanesi Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Figen KIR ŞAHİN hocamızla riskli gebelik ne demek ve bu tür hastaların nasıl takip edilmesi gerektiğine dair bir söyleşi yaptık. Hocamız Riskli gebelikle ilgili Zeytinburnu Haber Gazetesine çok özel açıklamalar yaptı.

 • İdrar kaçırma hayatımızı nasıl felç ediyor?

  İdrar kaçırma hayatımızı nasıl felç ediyor?

  Türkiye'nin şifa kapısı Avrasya Hospital'den Üroloji Uzmanı Op. Dr. Arman Çitçi; hayatın ve yaşlanmanın olağan bir getirisi olarak kabul edilebilen idrar kaçırma şikayetlerinin çözümü olduğunu söylüyor

 • İdrar kaçırma (enkontinans) hayatı nasıl kısıtlıyor?

  İdrar kaçırma (enkontinans) hayatı nasıl kısıtlıyor?

  Avrasya Hospital’den Op.Dr.Arman Çitçi; hayatın ve ilerleyen yaşın olağan bir getirisi olarak kabul edilebilen idrar kaçırma şikayetlerini anlattı.

 • Avrasya Hospital hem şifa hem de iş kapısı oldu

  Avrasya Hospital hem şifa hem de iş kapısı oldu

  Özel Avrasya Hospital İş Kur destekleri kapsamında onlarca genci iş başı yaptırarak meslek öğrenmelerine katkı yaptı. Pratik uygulamada kuruma uyum sağlayan onlarca kişi sürekli işe alındı.

 • Domuz Gribinin belirtileri ve korunma yolları

  Domuz Gribinin belirtileri ve korunma yolları

  Avrasya Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Talay son günlerde yeniden adı sıklıkla duyulmaya başlanan Domur Gribini ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.

 • 'Tercihimiz Normal Doğum'

  'Tercihimiz Normal Doğum'

  Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum (SSVD) yapan annelerden, Op. Dr. Belgin Harzadın ve Doğum Koçu Ebe Elif Polat Demiröz’e anlamlı hediye.

 • Seyitnizam Mahallesinde Dolandırıcılık Operasyonu

  Seyitnizam Mahallesinde Dolandırıcılık Operasyonu

  Zeytinburnu'nda, sahte diş doktorluğu yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

 • Zeytinburnu AKDEM'den Ücretsiz Hidroterapi Tedavisi

  Zeytinburnu AKDEM'den Ücretsiz Hidroterapi Tedavisi

  Doğuştan ya da sonradan oluşan bedensel veya nörolojik engellerin havuz içerisinde uygulanan fiziksel tedavi yöntemiyle en alt düzeye indirilmesini sağlayan Hidroterapi yöntemi, Zeytinburnu Belediyesi’nin oluşturduğu ücretsiz imkanlar sayesinde birçok engelli vatandaşın umut kaynağı haline geldi.

 • Şifa Kapısı Avrasya Hospital 15 Yaşında

  Şifa Kapısı Avrasya Hospital 15 Yaşında

  Avrasya Hospital Ailesi 15. yılını sağlık çalışanları ve dostlarıyla birlikte 2015 yeni yıla az bir süre kala Kıdem Ödülleri Töreninde bir araya geldi.

 • Aile Hekimlerinden Dilekçeli Eylem

  Aile Hekimlerinden Dilekçeli Eylem

  12 Aralık 2014 Cuma 16:44 Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ve 1 Ocak itibariyle aile sağlığı merkezlerinde görevli hekim ve aile sağlığı çalışanlarına Cumartesi günleri ayda en az 8 saat nöbet tutma zorunluluğu getiren genelgeye tepki gösteren aile hekimi ve sağlık çalışanları İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

 • İstanbul’un İlk Tohum Takas Şenliği Zeytinburnu'nda

  İstanbul’un İlk Tohum Takas Şenliği Zeytinburnu'nda

  Doğal tedavi ve geleneksel tıp dendiğinde ilk akla gelen merkez haline dönüşen Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, Türkiye’nin doğal florasını koruma altına almak ve biyo çeşitliliği arttırmak amacıyla yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

 • Sağlık Turizminde Robotik Cerrahi Dönemi

  Sağlık Turizminde Robotik Cerrahi Dönemi

  Dünyanın en gözde turizm destinasyonları arasında yer alan Türkiye, bu başarısını sağlık turizmi alanındaki çalışmalarıyla taçlandırmak istiyor.

 • Sağlık Çalışanları Zeytinburnu'nda Nöbet Eylemi yaptı

  Sağlık Çalışanları Zeytinburnu'nda Nöbet Eylemi yaptı

  Zeytinburnu'ndaki İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü yakınlarında toplanan Aile Sağlığı Merkezi (ASM) çalışanları nöbet eylemi yaptı

 • Zeytinburnu'nda Sağlığa Dev Yatırım

  Zeytinburnu'nda Sağlığa Dev Yatırım

  Sağlık Bakanlığı ve Zeytinburnu Belediyesi'nce ortaklaşa gerçekleştirilen yatırım ve projeler, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

 • Z.BurnuTıp Merkezinde Lazer Epilasyon Bölümü açıldı

  Z.BurnuTıp Merkezinde Lazer Epilasyon Bölümü açıldı

  Zeytinburnu Tıp Merkezi Lazer Epilasyon Bölümü Hizmete girdi. Epilasyon bölümünde modern epilasyon yöntemleriyle hizmet vermektedir.

 • Zeytinburnu'da Aile Hekimleri İş Bıraktı

  Zeytinburnu'da Aile Hekimleri İş Bıraktı

  Zeytinburnu'da aile hekimleri, acil servislerde nöbet tutmayı öngören torba yasa tasarısına tepki için iş bıraktı.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan