Alexandrite lazer epilasyon modern epilasyon yöntemlerinden bir tanesidir diyebiliriz. Alexandrite lazerler epilasyonda uzun zamandır kullanılan lazer tiplerindendir. Bu lazer türü ile epilasyon genellikle açık ten rengine sahip kişilere uygulanırken, koyu cilt renkleri için pek önerilmeyen bir lazer epilasyon yöntemidir. Kullanımı hayli pratik olan aleksandrite lazerler istenmeyen tüylerin ve kılların çok kısa sürede bölgeden temizlenmesi sonucunu verdiklerinden tercih edilebilir bir yöntemdir. Epilasyon sonrası tüylerde biraz uzama görülecek ancak enerjisini yitirmiş olan bu tüyler de dökülecek ve Alexandrite lazer etkisini çok çabuk gösterecektir.

Diode lazer epilasyon olarak bilinen yöntem lazer epilasyon için oldukça tercih edilen epilasyon yöntemlerinden biridir. Diode lazer epilasyon yöntemi tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Yani koyu ciltlere de epilasyon yapılabilir. Diode lazer epilasyonun bir başka avantajı da ince tüylerde de başarılı olmasıdır. Dide lazer epilasyon ince tüylerde artışa neden olmamaktadır. Diode lazer epilasyon asıl olarak tüm bölgelerde başarılı epilasyon sağlar.Diode lazer epilasyon yöntemi kalın kıllarda da ince kıllarda da etkilidir. Diode lazer epilasyon yöntemi sanılanın aksine tüm vücut bölgelerinde güvenle kullanılabilecek bir sistemdir.

Lazer epilasyonun faydaları nelerdir ?

Lazer epilasyon geniş vücut alanlarına iğneli epilasyon, ağda, sir ağda ve aletli epilasyondan daha rahat ve acısız şekilde uygulanabilir.Lazer epilasyon hızlı, güvenli ve uzun süreli sonuç sağlar..Lazer epilasyon vücutta istenilen her yere uygulanabilir. Tıraş, ağda ve tüy dökücü kremler kılı ortadan kaldırır. Ancak kıl kökü yok olmadığı için bir ile dört hafta içinde tüyler geri döner. Lazer epilasyon da ise kıl kökü etkilendiği için tüyler daha geç ve incelmiş olarak geri gelir. Tedavi tamamlandığında sonuçlar ömür boyu kalıcıdır.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir ?

» Hastaların çoğunda (% 70-90) kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar
» Tekniğine uygun yapılırsa güvenilir bir yöntemdir
» Konforludur, hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar
» Tekrar büyüme olsa bile oluşacak tüyler zayıf açık renkli kozmetik önemi zayıf tüyler şeklindedir
» Hızlı bir yöntemdir 2-3 saatte (tek seans süresi) vücuttaki tüm bölgeler temizlenebilir
» Tekrarlayan seanslar ile lazer epilasyondan etkilenen kıl kökü sayısı artar ve değişiklikler kalıcı hale gelir
» Son 20 yılda, bilimsel çalışmalar ışığında, FDA, CE vb standartlar açısından onaylanmış bir yöntemdir
» Cilt üzerine toksik yada allerjik bir yan etkisi yoktur,cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz, kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yoktur
» Batık kılların ve kıl dönmelerinin en önemli tedavi yöntemidir
» Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur

Lazer epilasyon kimlere uygulanır?

18 yaşından büyük erkek-kadın herkese başarıyla uygulanabilmektedir.
Yeterli klinik çalışma olmadığı için, gebelik durumunda lazer epilasyon uygulanmaz.
Lazer epilasyon yapılacak bölgede lokal enfeksiyon bulunuyorsa, işlem yapılamaz.
Epilepsi hastalarına ve kronik deri hastalığı olanlara lazer epilasyon uygulanamaz.
Işığa karşı duyarlılığa sebep olan yüksek doz A vitamini ve tetrasiklin gibi ilaçlarla birlikte lazer epilasyon uygulanmamalıdır. Işıkla birlikte tetiklenen SLE gibi hastalıkları olanlara lazer epilasyon uygulanmaz.

Sonuçlar garanti edilebilir mi?

Tıbbi uygulamaların hepsinde azda olsa başarısızlık ihtimali vardır. Sonuçlar kişisel ve bölgesel farklılıklar gösterebilir. Garanti vermek tıbbi etik kurallarını bilmeyen ve konuya hâkim olmayan kişilerin yaptığı yanlış bir uygulamadır. Doktorunuz, kıl ve cilt yapınızı değerlendirerek olası sonuçlar hakkında size bilgi verecektir. Lazer epilasyon işlemi sonucunda istenmeyen tüylerde % 70 -90 arası azalma başarılı olarak kabul edilir. Esas başarı istenmeyen tüylerdeki bu azalmanın kalıcı olmasıdır.

BİLGİ VE RANDEVULARINIZ İÇİN
0212 665 70 10 - 0212 558 40 52

www.zeytinburnutipmerkezi.com