Özel Mavi İklim Özel Eğitim ve Öğretim Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim görmekte olan 16 yaşındaki Fatma ESKİN’in bir an evvel ameliyat olması için sağduyulu vatandaşların ve bu konu ile ihtisası olan sağduyulu doktorların yakın ilgilerine ihtiyacı var. Bingöllü bir ailenin 9 çocuğundan biri olan Fatma’nın 7 yaşındaki küçük kardeşinde de aynı hastalığın belirtileri olmasına rağmen birçoğu evli olan diğer büyük kardeşlerinde hiçbir rahatsızlık yok.
Emekli bir öğretmen olan ve Fatma ESGİN ile ve benzer eğitim gören öğrenciler ile gönüllü olarak ilgilenen Seçkin ORAL, bu öğrencinin hayata dönmesi ve iyileşmesi için BALTA LİMANI KEMİK Hastanesi’nde uzman bir doktorun ameliyat etmesi gerektiğini özellikle belirtiyor ve tam olarak nerelere müracaat etmesi gerektiğini de önemle araştırıyor.

AMELİYAT İÇİN 100 BİN DOLAR FİYAT VERİLMİŞ.

Gönüllü emekli öğretmen Seçkin ORAL ameliyat ile bilgi edinmek için yaptığı mücadelede kendisine yaklaşık tutar fiyatının 100 bin Dolar olduğu söylenmiş. Fatma’nın mutlaka bu hastalıkla ilgili Uzman Operatör doktorlara ameliyat olma ihtiyacı var. Yardım kampanyaları içinde hayli uğraştırıcı mevzuatlar olduğu malum. Bizler Fatma ESGİN’nin yardımcısı olmak amacıyla izlediğinin video ve fotoğrafları çektik.

RAM’A MÜRACAATINI ÖNERDİK

Devletin bu gibi çocuklar ve kişiler için sağlamış olduğu birçok imkânlardan bilgi edinilmesi, gerekliliğinde çalışmaların yapılabilmesi için Zeytinburnu Rehberlik Araştırma Merkezi ( RAM ) Müdürü olan Volkan KUMAŞ’a mutlaka uğranılması gerektiğini belirttik. Konusunda hayli uzman ve başarılı olan RAM Müdürü Volkan KUMAŞ’ın devletin yansıttığı prosedürleri belirteceğini ve en azından yol gösterici olduğunu özellikle anlattık. Volkan KUMAŞ’a bilgi ileteceğimizde özellikle söyledik. “ ŞİMDİ SESLENİYORUZ “ Resim ile Video kayıtlarını izlediğiniz Fatma ESGİN’i kendi aile ferdi ve evladınız olarak görünüz. Mutlaka kalbinizin bir köşesinde bulunan sağduyu harekete geçecektir. Buna inanıyoruz ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ/ ÖZEL HABER