Bir tek diş rahatsızlığın insan vücudunda 16 çeşit rahatsızlığa neden olduğu düşünülürse Ağız ve Diş Sağlığının önemi ortaya çıkar. Bu öneme vurgu yapmak için Zeytinburnu Belediye Başkanlığı, İstanbul Türk Diş Hekimleri Birliği ve Colgate işbirliği ile Zeytinburnu İstasyonu karşısında bulunmakta olan Zübeyde Hanım Parkı'na dikkat çeken bir stant kurdular.

İLGİLİLER HER ÇOCUKLA YAKİNEN İLGİLENDİLER

İstanbul Türk Diş Hekimleri Birliği Oda Başkanı Murat ERSOY, Oda Sekreteri Aytan YILDIRIM, Oda Yönetim Kurulu Üyesi Güler GÜLTEKİN,  DT Hekimliği Oda Zeytinburnu Temsilcisi Turhan KAVAS, ve Osman AYDIN yanısıra diğer hekimler olarak Hamide SİNKIL, Ahmet Hikmet ARISAL, Öykü GÖKSEL, Evrim UZ, Selim ÖZAKAR, Gözde GÖKÇE, Emrah YÜCE, Servet ÖZKAYA, Kamile Sena YEŞİLOĞLU ve Zeynep TOYSUN,Başkan Murat AYDIN ve Belediye Başkan Yardımcısı İlyaz SAKA standa gelenlerle yakından  ilgilendiler.

MURAT AYDIN DİŞ MACUNU TAKIMI VE KİTAP DAĞITTI

Çadırdaki stadların hizmete açılmasından hemen sonra Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN tanıtım bölgesine geldi. O anda Gazi Paşa İlkokulu 3-A sınıfı öğrencileri ve öğretmeni de oradaydı. Başkan Murat AYDIN, Oda Başkanı Murat ERSOY'dan çalışmalarla ilgili olarak detaylı bilgi aldı. Tanıtım amaçlı animasyon yapılması ile ilgili olarak tavşan ve diş kılığındaki animatörlerin çocuklarla sempati dolu hareketleri ilgi çekti. Görevlilerin yanı sıra Başkan Murat AYDIN'da minik öğrencilere bilgi aktarırken diş macunu ve aksesuarları, diş ile ilgili boyama kitapları ve  ( Diyabet Hastalarında Ağız ve Diş Sağlığı, Hamilelikte Ağız ve Diş Sağlığı, Ağız Kokusu ile  Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı )broşürleri değıttı. İstanbul Türk Diş Hekimleri Birliği Oda Başkanı Murat ERSOY, kendilerine çadır kurumu için yer temini yanısıra göstermiş olduğu yakın ilginin hatırlanması amacıyla bir plaket sundu. Plaket sunumu ardından standa gelen öğrenciler ile birlikte günün anısı olarak hatıra fotoğrafı çekildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ/ MEHMET ALPAY