ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MUSTAFA GÜNAYDIN
MUSTAFA GÜNAYDIN

Eyvallah’ı olmayan adam...

Milliyetçi Hareket Partisi’nin büyük kurultay öncesi, İl ve İlçe teşkilat kongreleri yapılıyor. Ülkücü hareket dün olduğu g...

Yazarlar 7 5169

Milliyetçi Hareket Partisi’nin büyük kurultay öncesi, İl ve İlçe teşkilat kongreleri yapılıyor. Ülkücü hareket dün olduğu gibi bu günde, ülkemize, vatandaşlarımıza, olaylara ‘’BEN, SEN, O YOK; BİZ VARIZ’’ ruhuyla bakmalı ve yaklaşmalıdır.   
Türk Milletinin bölünmez bütünlüğünün teminatı ülkücü harekettir…!
Ülkücü hareketin de yegane siyasi temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi’dir..!
Hiçbir gerekçe, bizim bu kutsal davaya katılmamızın önünde engel ve bahane olamaz, olmamalıdır. Türk tarihinin hiç olmadığı zaman kadar, ülkücülüğe ve ülkücü insanlara ihtiyacımız var.               
Zordur ülkücü olmak...
Hele, hele ülkücü kalmak... 
Bunu idrak etmekte insanlar çoğu kez zorlanır ama bunu bir ülkücü çok iyi anlar. Ülkücülüğü, ülkücüleri anlatabilmek için Rahmetli Tahir Hoca’nın (Tahir Karagöz) bir Mevlevî derviş hikâyesini tekrarlamak isterim.                   

Mahallenin kabadayısı, dervişliğe heveslenir ve en yakın Mevlevî dergâhına giderek intisap talep eder. Konuştuğu zat, kendisine bir sikke (Mevlevî külahı) verir ve “Bunu başına giy; sana kim ne derse desin, ‘Eyvallah” de. Yarın da tekrar gel; bakalım bu iş sana uygun mu?” der. Başındaki sikkeyle dervişlik işareti veren namlı kabadayıyı görenler, artık bir zarar gelmeyeceğini bildiği için olmadık şakalarla takılırlar. Kahramanımızın hepsine cevabı, “eyvallah”tır. Derken işler karışır. Bir cinayetin faili olmaktan tutuklarlar. Öyle ya, mahallenin kabadayısı, “her zaman ki şüphelidir. İddialara da “eyvallah” der.

— Sen öldürdün!
Eyvallah.
— idama mahkûm ediyoruz!
Eyvallah.

Sabah sehpaya çıkar. Tam o anda gerçek katilin yakalandığı haberi gelir ve kabadayımız zor belâ serbest kalır. Doğru dergâhın yolunu tutar. Kendisine sikkeyi vereni bulur. Başından çıkarıp onun önüne koyar:
 — Ben vazgeçtim. Al sikkeni.
Biraz durakladıktan sonra da işaret eder,
Eyvallah’ı da içinde.”
İşte ülkücü, bunun tam zıddıdır. Ülkücü, “eyvallah’ı olmayan” adamdır.           
Bu yüzden gerekirse çöpçü, gerekirse peşinden gülünen bir kimsesiz olur.
Ülkücü, Türk Milletinin çıkarları için, iktidara da, müdüre de, partiye de, başkana da ve belki en zoru, dünyayı onun gördüğü pencereden görmeyen topluma da eyvallahı olmayandır. Türk Milletinin çıkarı için düşündüğünü söyler; doğru bildiğini yapar. Batı’da buna “demokrasi” derler. Bizde ise bazen “hainlik” diyorlar.

Rahmetli Galip Erdem’in bir sözünü hatırlatmak istiyorum. Hepimizi göreve çağıran bir ifade: “İç Türklere rağmen Milliyetçi, Dış Türklere rağmen Turancı, Müslümanlara rağmen Müslüman olabilen insan, ülkücüdür!”

Ülkücülük, ülküsü olmak demektir, bir amacı, bir ideali, varmak istediği bir hedefi olandır, bir mukaddesi olandır, kutsalı olandır ülkücü. Ülkücülük kırmızıçizgisi olandır; kırmızıçizgi, bir insanın namusudur, haysiyetidir, ırzıdır. Kırmızıçizgisi olmayan ülkücü olamaz. 
                                                                   
Bu açıdan baktığınız zaman, en büyük ülkücü Peygamber Efendimizdir. Hedefinden olan şaşmazlığını en güzel O ifade etti;  “Bir elime ayı, bir elime güneşi verseniz Ben davamdan dönmem” diyen bir ülkücüdür Efendimiz.

Horasan erlerini Anadolu’ya yollayan Hoca Ahmet Yesevi, o özeğinin arkasından Anadolu’ya gelen Hacı Bektaşlar’dır, Tapduk’lardır, Yunus Emre’lerdir.

Ülkücü, Çanakkale’de gözünü kırpmadan şehit olan 250 binlerdir. Hatırlarsınız birkaç yıl önce dağıtılan bir fotoğraf var herkesin elinde malum; iki askerin resmi, ne üstte var, ne başta var, ne ayakta, o vaziyette savaşıyorlar. İşte ülkücü olmanın, kendinden geçmenin pik noktasıdır O iki asker ve arkadaşları…

İlimizde, ilçemizde yıllarını bu partiye vermiş fakat kendilerini ön planda tutmayan ya da küstürülmüş yine de tevazuuyla gerilerde bir yerlerde hizmetlerine durmadan devam eden ülkücüleri görüyoruz. Umut ediyorum ki,  adaylar bu değerli insanlarla fikir ve görüş alış verişinde bulunuyorlardır.

Aksi halde;”Çobandan medet yoksa sürüyü uçuruma düşmekten kurtarmanın yolu, çoban olmayı denemektir.”

Mustafa GÜNAYDIN

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Şerif Uzman
Ellerine kalemine sağlık kardeşim çok güzel olmuş.Umarım herkes kibirinden sıyrılarak üzerine düşeni yapar.Sevgi ve saygılarımla.
Uğur ÖZer
Çok iyi ve önemli bir konuya değinmişsiniz Sayın Başkanım.Başka bir deyişle ' Ülkücülük ülkemizde bir Annenin sabrı ve şevkati, Batıda Babanın disiplini ve Türk-Müslüman aleminde bir Atanın mirâsıdır... İnşallah, Allahın izniyle bu bilinç ve şuuru benimseyen insanlarımız olduğu sürece bu davanın varlığından bütün dünya haberdar olacak
Mahmut Demirel
İnşallah dediginiz gibi Bizi En iyi şekilde temsil edicek Davamızı daha ilerilere taşıcak Ülkücü Hareketi insanlara anlatabilcek Liderler lazım. İnşallah böle liderler her ilçeye her il e nasip olur. Emeginiz ve yazınız içinde Allah Razı olsun
Mehmet Okay
Davaya gönül vermiş herkesle alış veriş olayı sonunda her şey çok iyi olacaktır, buna inancımız sonsuzdur. Yeter ki adım atılsın. Biz elimizden geleni yapmaya hazırız.
alptuğ ayhan
sebebi ne olursa olsun davaya küsmek ihanettir diye düşünüyorum ve yoluna yığınla taş koyulmasına rağmen ülkücü bu engelleri aşabilen davasına kavramak ne ki kavratabilme yeteneğinde olmalıdır bu uğurda hayatından bazı şeyleri feda etmeli bazı haklardan HAK yolu uğruna vazgeçmelidir ... tüm bunlara göğüs geren bir Allah davası savunucusu ne olursa olsun davaya değil şahıslara küser diye düşünmekteyim saygılar
Vural Cambul
Başkanım bu görüş alış - veriş olayını ilçe teşkilatımızda çözdüğü vakit herşey daha iyi olacaktır. Yıllardır bu davaya hizmet edip hala delege olmayan insanlarımız var.. Bunlar kayıtlardan kaçmamalı
Turgut ALBAŞ
Kendisi ile dostluğum,arkadaşlığım hepsinden öte Ülküdaşlığım çok eskilere dayana Mustafa kardeşim,Peygamber Efendimiz'denGalip ERDEM Hoca'dan,Hoca Ahmet Yesevi'den velhasıl Ülkücülerin tarihiinden çok güzel alıntılarla dünün analizini,bugünün halini yarının ne olmasını belirtmiş.Allah razı olsun.
yukarı çık