ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MUSTAFA GÜNAYDIN
MUSTAFA GÜNAYDIN

Asıl Amaç

 2002-2007 seçimlerinde seçim stratejisini, "Demokratikleşme, Avrupa Birliği" söylemi üzerine oturtan ve bu konuda topl...

Yazarlar 5 1696

 2002-2007 seçimlerinde seçim stratejisini, "Demokratikleşme, Avrupa Birliği" söylemi üzerine oturtan ve bu konuda toplumda büyük beklentiler yaratan AKP Hükümeti, bu dönem seçim stratejisinde değişiklik yaparak 9 yıl boyunca uyguladığı politikalarla vaat ettiği demokratikleşme ve çözüm süreçlerini gerçekleştiremeyen AKP, önümüzdeki 12 Haziran 2011 seçimlerinde, söylem ve taktik değişikliğine giderek. Bir önceki seçimlerde basit bir şekilde kullandığı demokratikleşme ve dönüşüm söylemlerinin yanı sıra, Türkiye genelinde de ikili bir söylem kullanmaya başlamıştır. Bir yandan demokratikleşme ve değişim söylemlerini kullanan AKP,  Türkiye'nin batı bölgelerinde, "Tek dil, tek millet, tek vatan" anlayışı ile kendisini dışa vuran milliyetçi söylemlerini de artırmıştır.

Şöyle geçmişe dönerek gazete arşivlerine baktığımızda; Sayın Başbakan Erdoğan, demokratikleşme adına şunları söylemişti;

·         “Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor.” (14.01.2000 - Avustralya SBS Radyosu'na yaptığı konuşmadan)

·         “Kürt sorunu hepimizin sorunudur.”12 Ağustos 2005 - Diyarbakır konuşması 

·         “Kürt meselesi değil terör meselesi var.”5 Ocak 2007 - Lübnan ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlarken                                                                   

·         Başbakan olarak ilk defa ‘Kürt sorunu vardır’ diyen Erdoğan bu görüşünden vazgeçmişe benziyor ve Muş'ta şöyle konuşuyor: “Artık Kürt sorunu bitmiştir, Kürt kardeşlerimin sorunları vardır.”

 

2007 seçimlerinde AKP’nin oy deposu ve seçim hedefi Kürtlerdi! Açılım ve Kürt bölgesine yapılan parasal yığınaklar, bölgede Kürt seçmenin en az yarısının oyunu AKP’ye akıttı!

Tabii, AKP, orta ve batı Anadolu bölgelerinde yaşayan Kürtlerden de hatırı sayılır oy aldı! Yüzde 47 oy oranına ulaşılmasına Kürtler çok iyi katkı koydular!

2011 seçimlerinde AKP yeni bir strateji çizdi; Bize tek başına anayasayı değiştirecek bir çoğunluk gerek. Veya en azından 2007 hedeflerini tutturmalıyız! Yüzde 50’nin üzerinde oy almalıyız!

Dikkat ederseniz, aylar öncesinden yüzde 50’nin üzerinde oy propagandası başladı!

AKP’nin 2011 seçim stratejisinin ilk işaretleri iki olayda görüldü:

1) Referandum sürecinde AKP, MHP’yi parçalamaya yöneldi. 12 Eylül’den hesap sorulacak palavrasına kanan veya kandırılan bazı tanınmış MHP’liler, AKP’ye yanaştılar.

2) İkinci işaret geçen yıl başlayan KCK operasyonu oldu. Bu da AKP’nin “Kürt Açılımı”nı, veya Kürt oy deposunu bitirdiğinin göstergesiydi! AKP Kürtlerden alacağı oyu almıştı. PKK ve BDP’nin dışında kalan Kürt oylarını zaten alıyordu. Bu oyları epey “sağlamlaştırmıştı”. Ayrıca, 2007 seçimlerine BDP adayları seçimlere bağımsız girmiş,  ortalıkta yüzergezer Kürt oyları kalmamıştı ve Kürt milletvekilleri meclise girmenin yolunu bulmuştu!

AKP, Güneydoğu´da geri çekildi, milliyetçi çizgiye kaydı..
Aday listesini gören bunu söyledi..
BDP, Diyarbakır‘da ‘A’ takımını sahaya çıkarırken AKP, ‘B’, hatta ‘C’ takımıyla işi götürmeye çalışmaktadır.
Bence  AKP’nin hesabı kitabı farklı. Kürt halkının oyunu almaktan çok, milletvekili çıkarmaya yönelik.
O nasıl mı olacak?
Geçen dönem Diyarbakır’dan 10 vekil çıktı. Bağımsızlar yüzde 47 ile dört, AKP yüzde 41 ile altı vekil çıkardı. Bu dönem 11 vekil çıkacak.BDP’nin kaç bağımsız adayı var? Altı..       Demek ki gerisi yüzde kaç alırsa alsın AKP’ye yazacak. Çünkü Diyarbakır`da başka parti yok!..
AKP için beş vekil  çantada keklik. Altı olursa  ne ala! .
Sonra; Başbakan, başkanlık yolunda giderken onu koydu bunu koydu  diye niye risk alsın ki! 

Ancak, yüzde 50’nin üzerinde oy veya istediği çoğunlukta milletvekili çıkarma ihtimali,  MHP’yi bitirmesi halinde gerçekleşebilir.

Sayın Erdoğan ve kurmayları 2011 Haziran seçimlerini, MHP’nin bitirilmesi, en azından parçalanması veya Meclis dışında bırakılması stratejisi üzerinde kurdu.

MHP’nin yüzde 10 barajına takılması durumunda, AKP rahatça 330’un üzerinde bir milletvekili çoğunluğuna ulaşabilir.  

Son günlerde internette yayınlana kasetler birileri tarafından, bu amaçla hazırlandı.Tabii, bu hazırlık, uzun bir izleme, dinleme, tezgahı kurma ve tuzağa düşürme gibi çeşitli zor aşamalara sahipti ve doğrusu iyi planlandı..

Hazırlanan bu plan ile kasetler bel altı, MHP baraj altı…

Başbakan Erdoğan, bu nedenle meydanlarda dilinden kasetleri düşürmüyor..

AKP’nin bu seçimlerde hedefi MHP’dir!

Kasetler üzerinden yürütülen planı bozmak, Türkiye’nin görevidir. 

İşte böyle bir saldırı ile karşı karşıya olan MHP'yi korumak demek, Türkiye'nin varlığına en büyük katkıyı sağlamak demektir.

"Bu seçim, sadece genel seçim olmaktan ziyade  Türkiye`nin ve Türk milletinin geleceğini tayin edecek ve şekillendirecek bir kader seçimidir"

Oysa yaşadığımız ve yaşayacağımız bu kâbus ve zillet dolu günlerden kurtulmak için MHP, Milletimizin tek şansıdır.

AKP`ye dur diyecek tek Parti, MHP’dir.
12 Haziran 2011 genel seçimleri Türk milliyetçileri için namus meselesi olmuştur. Öyleyse namusunuza sahip çıkın. Sadece oy vermekle kalmayın seçim sandığında da Milliyetçi Hareket’in neferi olun!

Sağlıcakla kalın….

                                                                             

           

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
nuri çamoluk
kardeşim akp nin mhp yi bitrebilecek gücü mü var.Bu ülkede hangi güc bitirebildi ki mhp yi akp bitirsin.tamammen kurmaca ve komplo mantığıyla yazı yazılmaz.Var mı elinde belgen .yoksa seçim sonuçlarrına göre yorum yap.aslında mhp seçim zamanına kadar olan süreçte hangi doğruları ve hangi yanlışları yaptı da 12 haziranda nasıl bir neticeyle sandıktan çıkacak diye analizler yapsan suçu başkalarında aramasan daha objektif ve faydalı yazı yazmış olurdun.kasetle masetle seçim sonuçlarının hiç alakası olmaz bunu da bil.alınan oy tamamen mhp nin perforansına dayalı olacak.Halkımızın teveccühü her şeyi ayan beyan ortaya koyacak.
ALPEREN AKÖZ
BU NASIL ANLAYIŞ MUSTAFA BEY .TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN OY KULLANMALARINI NAMUS MESELESİ HALİNE GETİRMEK ÇOK YANLIŞ.SİZ Kİ 12 EYLÜLÜ ZEYTİNBURNUNDA YAŞAMIŞ BİR İNSANSINIZ.VE BİLİYORUM Kİ O DÖNEMDE DAVA ARKADAŞLARINIZ ÖLDÜRÜLDÜ.82 ANAYASASININ DEĞİŞTİRLİLMESİNİ ASIL TÜRK MİLLİYETÇİLERİ HEDEF ALMALIDIR.VE BURADA ŞU PARTİYE BU PARTİYE OY VERMEKTEN ZİYADE ANAYASAYI DEĞİŞTİRECEK ÇOĞUNLUĞA DESTEK VERMELİYİZ Kİ ASIL O ZAMAN TARİH 2011 YILINDAKİ TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİ ALNINDAN ÖPECEK.
mehmet metin
iki tane yorum yazdım.neden yayınlanmadığını bana söyler misiniz? sebebini bilmek istiyorum.e mailim de üstte.sadece bana açıkasanız da olur.gerçi bu da bir cesaret işidir ama,olsun ben gene de bekleyeceğim.
cengiz
Al paketi vur tokadı okyanus ötesinden duyulsun
MEHMET METİN
KASETLER AKP'NİN İŞİ DEĞİL.YAPILANLAR SEÇİM SONRASI PLANLAMANIN BİR PARÇASI.SEÇİMLERDEN SONRA NE KILIÇDAROĞLU KALACAK NE DE BAHÇELİ.SEÇİM SONUÇLARI % 5 OYNAMA İLE BİLİNDİĞİNDEN SONRASI İÇİN PLANLARINI UYGULUYORLAR.YAZARA ŞU YÖNDE KATILIYORUM.ÜLKÜCÜ CAMİA TÜRKİYE İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR.ÜLKÜCÜLERE DÜŞEN,DIŞARIDAN PLANLANAN BU OYUNU BOZARAK,YENİDEN YAPILANMAYA GEÇMELERİDİR.ESKİNİN TOZUNU ALARAK,YANLARINA BBP GİBİ ÇİZGİSİNDEN TAVİZ VERMEYEN PARTİYİ DE KATARAK,GÜNÜMÜZ İNSANININ VE ÇOCUKLARININ İSTEKLERİNE CEVAP VERECEK HEDEFLER KOYARAK,ESKİ YAPIYI MA'MUR ETMEKTİR.ESKİ YAPI DEMEME BAKMAYIN.BU YAPININ ESKİLİĞİ TARİHİNDEN KAYNAKLANMAKTA.YOKSA DİMDİK AYAKTA.SADECE YANLIŞ İNSANLAR BULUNMAKTA İDİ.MHP'Y
yukarı çık