ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MUSTAFA GÜNAYDIN
MUSTAFA GÜNAYDIN

Burasının Adı Türkiye

Burasının adı Türkiye, milletinin adı ise Türk milletidir. Dünya coğrafyasında stratejik bir konuma sahip olan Türkiye, dün oldu...

Yazarlar 7 2769
Burasının adı Türkiye, milletinin adı ise Türk milletidir.

Dünya coğrafyasında stratejik bir konuma sahip olan Türkiye, dün olduğu gibi, bugün de bazı dış güçlerin iştahını kabartmaktadır. Balkanlar, Ortadoğu, Kafkasya ve Orta Asya coğrafyasının geçiş noktasında, dünya enerji kaynaklarının önemli kısmına sahip olan bu bölgenin merkezinde yer alan Türkiye’nin mutlu, huzurlu ve müreffeh bir devlet olarak varlığını sürdürmesi, küreselleşen dünyanın süper güçlerinin işine gelmemektedir. Bunun için, Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter ve ulus devlet yapısını bozmak, milli birlik, beraberlik ve bütünlüğünü parçalamak için çok sinsi planlar yapılmakta, haince saldırılar gerçekleştirilmektedir.

Şunu kesinlikle unutmamalıyız ki, Türkiye Cumhuriyeti devletinin düşmanlarının, milli birlik ve beraberliğimizi bozma, vatanımızı bölme ve rejimimizi değiştirme çabalarının karşısında en büyük engel Atatürk’tür. O’nun düşünceleri, ilkeleri ve inkılâplarıdır. Atatürk’ün, ilke ve eserlerine, düşüncelerine “Ne mutlu Türk’üm diyene!” sözünde ifadesini bulan birleştirici ve bütünleştirici milliyetçilik anlayışına saldırıların giderek yoğunlaşmasının ardındaki gerçek budur.

Türkiye üzerinde sahnelenmek istenen oyunun hedefi; tek millet ve tek devlet esasına dayanan Türkiye Cumhuriyeti'nin milli birlik, bölünmez bütünlük ve birlikte yaşama anlayışının yeniden tanımlanması ve çok kimlikli, çok milletli parçalı bir devlet yapısının kabul edilmesi bunun ardından da Türkiye'nin bölünmesidir.

Atatürk "Medenî Bilgiler" kitabında şöyle demiştir: "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye Halkı'na Türk Milleti denir." 1935 yılındaki resmî tanımlamaya göre de; "Ulus, dil, kültür ve ülkü birliği ile birbirine bağlı yurttaşlardan meydana gelen siyasal ve sosyal bir bütündür."
kullan
Burasının adı Türkiye, milletinin adı ise Türk milletidir.

Anayasa'nın bu konudaki hükümleri şunlardır:

Türkiye Cumhuriyeti devleti, tek millet ve tek devlet esasına dayanan, üniter yapıda kurulmuş milli bir devlettir. Ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Devletin temel amacı ve görevi; "Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini ve Cumhuriyeti korumaktır."

Siyasi partilerin eylemleri, "Devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne" aykırı olamaz. Buna aykırı hareket edilmesi Anayasal yaptırımlar uygulanmasını gerektiren Anayasa suçudur.

Hükümet, milli güvenliği sağlanmasından Türkiye Büyük Meclisi'ne karşı sorumludur.
Anayasanın 10 uncu maddesi gereğince;

"Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.
Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar. "

Anayasanın 12 inci maddesi uyarıca:

"Herkes, kişiliğine bağlı dokunulmaz, devredilmez, vazgeçilmez temel hak ve hürriyetlere sahiptir."
Anayasanın hükümlerince, Türkiye'de fertler arasında hiçbir sebeple ayırım yoktur. Her fert, Anayasada da gösterilen bütün insan hak ve özgürlüklerine sahiptir.

Bu hak ve özgürlükleri demokratik meşruiyet hudutları içerisinde serbestçe kullanır, bütün siyasal faaliyetlere katılır, seçme ve seçilme hakkına sahiptir.

Bu itibarla, hiçbir vatandaşımız, yasalar karşısında eşit vatandaşlık haklarını fiilen ve hukuken kullanamadığını iddia edemez veya bu haklardan mahrum olduğunu söyleyemez.

Bugün gerçekten de iddia edildiği gibi ülkemizin bir bölümünde bir eşitsizlik var ise bu, yılların ihmaliyle oluşmuş yokluk ve yoksulluğun neden olduğu mahrumiyettir.

Bu bütünleşmenin en güçlü vasıtası ortak kültür hazinemiz, resmi dilimiz ve eğitim dilimiz olan Türkçedir.

Herkes anasının dilini konuşup konuşmamak hususunda serbesttir. Bu doğal ve haklı durum, gündelik hayattaki özel münasebetlerin kurulmasında bir engel değildir. Mani olacak kimse de yoktur.

Ancak resmi dilimizin dışındaki ikinci bir dilin kamusal alanda resmiyet kazanması milletin birlik ve devamlılığını durduracaktır.

Eğer Türkçemiz, hepimizin günlük iletişim dili olmaktan çıkarsa bilimin, sanatın, yargının, eğitimin, idarenin dili olmaktan da adım adım çekilir ve sonunda yönetim gücü ortadan kalkar.
87 yıldır, hür'üz...

Esir ve esarette değiliz. Başımızdan füzeler uçuşmuyor evlerimiz bombalanmıyor... Çocuklarımız, annelerimiz dipçiklenmiyor...

İşte böyle bir nimetin şükrünü eda ederken, bu nimetten mahrum, esir ve esaret altında, nice zulümlerle, öz vatanında üvey evlat muamelesi gören tüm kardeşlerimize, tüm mazlumlara, tüm hürriyete hasretlere, HÜRRİYET nimetine tez zamanda kavuşmayı Yüce Allah'tan niyaz etmeyi de unutmayalım.

(Filistin, Çeçenistan,Bosna Hersek,Urumçi`de...ve diğer tüm hürriyete hasret kardeşlerimizin haklı mücadelesini gönülden destekliyorum)

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmayı gurur, TÜRK olmayı onur sayanların,bol yıldızlı değil, ay-yıldızlı bayrak altında selam duranların cumhuriyet bayramı kutlu
olsun.....

Bu memleket tarihte Türk´tü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır. 1923 (Taha Toros, Atatürk'ün Adana Seyahatleri, S. 23)

Hoşçakalın
Mustafa GÜNAYDIN
Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Mustafa Günaydın
Gelen yorumlardan anlaşıldığına göre yapılan bir çok yorumun yayınlanmadığı anlaşılıyor bilinmesi gereken şudur ki; gönderdiğiniz yorumların yayınlanıp yayınlanmaması konusunda sorumluluk site editörlerine aittir. Saygılarımla
YORUM YERİ
Kendinize özel bir site yapın bolbol yazın. Haberleri okumasını bilmeyenlere Günaydın da cavap vermiyorsa onunda anlayışını suskunluğuna göre takdir etmek gerek !
öncü öncel
ben size kısaca kendimide tanıtıyım; yurtseverim, memleket sevdalısıyım, vatanını bayrağını dilini milletini sevenlerdenim, ulusalcıyım milliyetçiyim devletçiyim, LAİKLİĞİN ve CUMHURİYETİN bekçisiyim ve savunucusuyum koruyucusuyum, ATATÜRK çocuğuyum, MUSTAFA KEMALin Askeriyim, ve Yüce Kurtarının Ebedi Önderin Gazinin Büyük ATATÜRKÜN YÜCE SÖZLERİYLE" NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyenlerdenim..
öncü öncel
zeytinburnu org sana bu yazım aman benim yorumlarımı ve yazılarımı yayınlamayın yoksa kıçınıza ağrılar girer benim yazılarımı ve yorumlarımı yayınlarsanız kıçınıza korkular girer sonra korka korka ölürsünüz, Tayip babanız ve AKP eşkiya sürünüz ve diğer yandan fetullah şebekeniz sizi düzer! afferim tarafınızı ve sahiplerinizi iyi koruyorsunuz bravo size elele hep birlikte iyi uyutun memleketi türkiyeyi ve türk insanını iyi uyutun, ama şunu hiçbizaman unutmayın bizimgibi yurtseverler asla uyumaz.
öncü öncel
korkaklar sürüsü sizi! karaktersiz deve kuşları sizi! sana bu yazım zeytinburnu org yine aynısını yaptınız dün buraya yazdığım 16 tane yorumun 16'sınıda yayınlamamışsınız aman tayip babanızı ve AKP EŞKİYA SÜRÜSÜNÜ korumaya ve dokundurtmamaya devam edin ve geceleri yastığa başınızı koyduğunuzda rahat rahat uyuyun olurmu kimse bu memlekette neler olup bitiyor öğrenmesin iyi uyutulsun afferim size zeytinburnu org geceleri rahat rahat uyuyunki memlekette iyi uyutulsun ismim öncü öncel gülce
öncü öncel
Çok Önemli DUYURU! BOP'Eşbaşkanı Tayip Erdoğan ve AKP sürüsü ve Fetullah şebekesi kendilerine tek rakip olarak gördükleri MHP'yi Türk milletinin şuan meclisteki tek umut olarak gördüğü MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİ parçalama bitirme ve yoketme planında MHP Lideri Doktor Devlet Bahçeliye komplo vidiyo kaset hazırlanmaktadır bu bilgiyi 20 ekim günü bir gazeteden okuyarak öğrendim bunu herkese şimdiden duyurmak ihtiyacı gereği gördüm bunu herkese duyuruyorum MHP liderine komplo vidiyo kaset hazırl
öncü öncel
Türbanı Amerika üretmiştir ve Fetullahın eline verip şöyle demiştir al'bu Türbanı Türkiyenin başına sar, Laik Atatürk Cumhuriyetini kaldır halifeliği ve saltanatı tekrar kur sonrada Türkiyeyi DİN devletine dönüştür sonrada proje gereği büyük kürdistanı kur pontus rum devletini kur büyük ermenistanı kur büyük yahudi israil devletini kur ve Türkiyeyi tekrar bizansa çevir, işte BOP projesi gerçekleşirse Türkiye 100 sene sonra hristiyanlaşır ve bi'tane bile müslüman bulamazsınız ozaman Türkiyede
yukarı çık