ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MUSTAFA GÜNAYDIN
MUSTAFA GÜNAYDIN

"Yazı mı, tura mı?"

“önce iğneyi kendimize daha sonra çuvaldızı başkasına batıralım”    Seçmen ve toplum iradesini yansıtan refera...

Yazarlar 19 2248

“önce iğneyi kendimize daha sonra çuvaldızı başkasına batıralım”
  
 Seçmen ve toplum iradesini yansıtan referandumun sonucunun saygıyla karşılanması gerekir, 2011 seçimleri öncesi referandum sürecinden çıkarılması gereken tarihi ders olduğu kanaatindeyim.
Millet olarak pek de çalışmaya hevesli olduğumuz söylenemez. Hepimiz halimizden şikâyette bulunuruz ama kendimizi geliştirmek veya daha iyi yerlere gelebilmek için daha fazla çalışmayı ve gayret göstermeyi düşünmeyiz. Daha okul sıralarından itibaren tembellik ruhumuza işlemiş ve bizi kuşatma altına almış gibidir. Okul sıralarında çoğunluğumuz, çalışmadan kopya çekerek sınıf geçmeyi seçeriz ve bunu da bir marifetmiş gibi göstermeye çalışırız.

İş hayatına atıldıktan sonra da, etrafımızdaki arkadaşlarımız terfi ettikçe, yükseldikçe ve iş hayatlarında başarılı oldukça onları kıskanır, elimizden geldiğince terfi edenler, başarılı olanlar veya iş hayatında bir yerlere gelenler hakkında menfi propagandalar yaparız. Onların çalışarak terfi ettikleri ve başarılı oldukları gerçeğini gözden kaçırmaya çalışırız. Mutlaka bu terfilerde ve elde edilen başarılarda bir hinoğlu hin vardır intibaını yaymaya çalışırız.

Hep birlikte bir referandum süreci yaşadık, bu süreçte inandığımız doğruları halkımıza özellikle ilçe halkına anlatmak için gerçekten ben de dâhil olmak üzere “ülkücü camia” olarak çalıştık mı? Gayret ettik mi?  Maalesef “hayır”. Önce “iğneyi kendimize daha sonra çuvaldızı başkasına batıralım” 
Kendi davranışlarımızı ve eksikliklerimizi tespit edip kendimizi düzeltmenin yollarını hiç aramayız. Hem tembellik yaparız, hem de çalışanların ve hak edenlerin yerinde olmak isteriz. Bu bütün hayatımız boyunca hep böyle olmamış mıdır?

Şimdi, aşağıdaki hikâyeyi hep beraber okuyalım:

Rivayete göre... Hint imparatoru "satranç"ı icat ettirmiş; vezir, kale, fil, piyon filan, sınırsız süre, sınırsız hamle, rakibi mat etmeyi hedefleyen,

muhteşem bir strateji oyunu...

Sonra da, şu notu iliştirerek, Pers İmparatoru'na hediye etmiş, "Kim daha çok düşünür, kim daha çok bilir, kim daha ileriyi görürse, o kazanır... Hayat budur!"

Rivayete göre... Pers İmparatoru, altta kalmamak için, "tavla"yı icat ettirmiş... 15 siyah 15 beyaz pulu, geceleri gündüzleri, karşılıklı 12 hanesi de, toplamda 24 saati simgeliyormuş, hepsi birden ayları ve yılı... Ancak süresi sınırlı, hamle sayısı da sınırlı olduğu için, atraksiyon
çeşitlensin diye "zar" ilave edilmiş...

Ve şu notu iliştirerek, Hint İmparatoru'na hediye etmiş: "Kim daha çok düşünür, kim daha çok bilir, kim daha ileriyi görür ve kim daha şanslıysa, o kazanır... Hayat işte  budur!"

Rivayete göre... Sıra bizimkilere gelmiş.

"Yormayın bizi canım kardeşim" demişiz...

"Yazı mı, tura mı?"

Bu hikâyeden hepimiz kendimize göre bir ders çıkarabildi isek ne mutlu bize. Ortaya koymaya çalıştığımız gerçek buraya kadar anlattıklarımızın en kolay şekilde ispatı değil mi?

Hoşçakalın Mustafa Günaydın

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
öncü
referandumdan evet oyu çıkaran AKP ve TAYİP ERDOĞAN;Hatırladımı acaba gidib Kabrine dua ettimi acaba yada ismini Ağzına aldımı yada Andımı? Tabiki Hayır! ama TAYİP ERDOĞAN'IN sahte timsah gözyaşlarını görüp ona inanıp gidip EVET OYU kullanan saf vatandaşlarımıza SAF İnsanlarımıza hatırlatıyım 7'ekim MUSTAFA PEHLİVANOĞLU'nun Darağacına gönderilip iDAM Edilişinin yıl'dönümüydü. Sorarım size şimdi Ey'evet oyu veren Saf insanlarımız TAYİP ERDOĞAN'IN Sahtekarlığına Ortaklık Etmiş olmadınızmı Şimdi?.
öncü
mutafa özbek'i ben türküm diyen herkes sever; mutafa özbek tertiple içeriye alınmadan öncede aynı sözü söyledi, tahliye edilincede aynı sözü söyledi sözlerinin hiçbir harfi deişmedi! mustafa özbek'in sözleri şuydu, Türküm Türk Milliyetçisiyim. Atatürkü Atatürkçülüğü Laiki LAikçiliği Cumhuriyeti Cumhuriyetçiliği SAVUNANACAĞIM Savunacağız. Allahı bir Kitabı bir vatansever bir kahramandır mustafa özbek onun gürsesi türk milletine güç veriyor ve vermeyede devam edecektir. tertipçiler bizi yıldıramz
öncü
mustafa özbek tertipçilerden nasibini aldı tertiple silivri toplama kampına kapatıldı ve silivri zındanlarında 22'AY işkence gördü ve mustafa özbek 22'ay sonra tahliye edildi hiçbir suç işlediğine dair kanıt yok delil yok tamamen hukuksuzca ve faşizanca işkenceye tabi tutuldu bir tertiple. tertibin adı ergenekon, tertip AMERİKAN tertipi elemanları ise akp ve fetullah cemaatleri ve tarikatları! milli kahramanlık gösterenler bu tertiple tutuklanıp silivrilere kapatılıyor, BUNU BİLELİM ARTIK...
öncü
hanefi avcıya tüm herkes sahip çıkmalıdır. biz yutmuyoruz amerikancı tertipçilerin komplolarını yemedik bu yalanı ve atılan çamuru iftirayı ve zırvaları, herkese hanefi avcının yazdığı HALİÇTE YAŞAYAN SİMONLAR KİTABINI okumayı öneriyorum bu kitabı mutlaka okuyun. kitabın kapak yazısında nediyor dün DEVLETTİ bugün ise CEMEAT ! bu hangi cemeat tabiki fetipi cemeat başı persilvanyada yaşıyor papazlarla düşüp kalkıyor ve türkiyenin haçlı seferlerine kurban edilmesi için büyük rol oynuyor bu..
öncü
ben nurettin vereni çok dinledim yandaş basın yandaş beslemeli medya nurettin verenin ismini bile anmadılar hiç onu konuşturmadılar ama saolsun bizim ULUSALCILARA ait ULUSAL KANAL nurettin verenle yaptıkları programları sürekli yayınlıyorlar inanın nurettin verenin anlattıklarını herkesin okuması gerek ve herkesin dinlemesi gerek fetullah güleni a'dan z'ye tüm gerçekleriyle anlatıyor anlattıklarının hepsi gerçek cumhuriyet savcılarınada çağrıda bulunuyor üstelik gelin beni dinleyin diyor
öncü
sayın mustafa günaydın sizden çok özürdilerim yaptığınız açıklama beni memnun etti, bende yazdığım yazıları ve yorumları yayınlama yetkisi sizin elinizde zannetmiştim yanıldım hata ettim bağışla, sana inanıyorum senin gerçek memleket sevdalısı ve gerçek türkçü ve milliyetçi olduğuna inanıyorum, siz benden yaşçada büyüksünüz hatamdan dolayı sizden çok özürdilerim, inanın yazılarımda ve yorumlarımda küfür yada iftira yok ama yazılarım akp'ye dokunduğu için yayınlamıyorlar demekki ozaman bu gerçk
Mustafa Günaydın
Nurettin Veren, Uzun yıllar Fetullah GÜLEN ile birlikte olmuş, cemaatin kamuoyunda tanınmasına katkıda bulunmuş hatta "ZAMAN" gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliğine kadar yükselmiş ancak bazı nedenlerden dolayı cemaat tarafından dışlanmış daha sonra bu konularla ilgili olarak "KUŞATMA" adlı kitabı yazmıştır. Biz memleket sevdalısıyız bu konuda düşüncelerimizi korkusuzca anlatıp yazabilecek kadar da cesaretliyiz.
Mustafa Günaydın
"öncü" rumuzu ile yorum yapan değerli okuyucum ; öncelikle bir konuda bilgi vermek istiyorum, köşe yazılarına yaptığınız yorumları benim yayınlama ya da yayınlamama gibi bir yetkim bulunmamaktadır.Bu yetki sadece ZEYTİNBURNUHABER.ORG.Editörlerine aittir.
orhan boyacı
Güzel yazı ve yorum,teşekkürler.
öncü
sayın mustafa günaydın köşenize yazdığım on'dan fazla yazımdan sadece ikitanesini yayınlamışsınız anlaşılan benim yazılarımı tehlikeli görüp yayınlamaya cesaret edemediniz basbaya kormuşsunuz yani bundan ben bunu anlarım ve birdahada köşenize asla yazı yazmıycam korkanların köşesine yazı yazılmaz hem sizde ben yazmayınca korkacak bişey kalmaz sizin için zaten beni birdaha bu köşede göremiyeceksiniz bundan emin ve rahat olun son
yukarı çık