ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

elit yapı

whatsapp hattı

metin büfe

sembol

sembol

inşaat

MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

AK PARTİ MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI ARASINDAKİ ŞANSLI İSİMLER

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı güzel bir toplantı ile Meclis Üyesi Aday Adaylarını tanıttı. Salon olduk&cce...

Yazarlar 4 4398

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı güzel bir toplantı ile Meclis Üyesi Aday Adaylarını tanıttı. Salon oldukça kalabalıktı. Salona birlik ve beraberlik vurgusu hakimdi. Bu birliktelik Adaylar kesinleştikten sonra devam eder mi bilinmez ama bildiğimiz bir gerçek var ki AK Parti İlçenin işi Adayları belirlerken oldukça zor.

Elimizdeki Listeye göre 113 isim Meclis Üyesi olabilmek için başvuru yapmış. Bu çok abartılacak bir rakam değil. Bir önceki seçim dönemine göre daha az başvuru yapılmış. Bu dönem 24 Meclis Üyesinin 18'i yeniden koltuklarını kaptırmamak için başvuru yapmış. Sadece 6 isim yeniden başvuru yapmamış. Bu isimler. Özcan Doğan, Yasemin Çon, Ali İnal, Abdülaziz Atalan,Hızırbek Gayretullah, Lokman Ciğer ve Hasan Albayrak...

Listeyi kısaca kendi kıstaslarıma göre değerlendirirsem. Bu Dönem yeniden başvuru yapan 18 isimden, Sefer Kocabaş (İlden), Gökhan Kasap, Zafer Alsac, Mehmet Altuntaş, Yüksel Durmuş listeye yeniden girebilecek gibi gözüküyor.

Rumeli Camiasında çekişme var. Mevcut Meclis üyesi Engin Şen eğer tepeden listeye giremezse Zeytinburnu'ndan dahil olması zor.  AK Parti Teşkilatında görev alan iki Rumelili isim daha var. İsmail Yıldız ve Cüneyt Tezcan. Bu üç isim arasından birisinin tercih edilme şansı yüksek..

Mardinliler Nüfus olarak Zeytinburnu'nda ciddi bir seçmene sahip. Bu kontenjandan AK Parti İlçe Başkanlığı bir ismi banko meclis üyesi yapacak. Av. Saffet Öz'ü, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver istiyor. Has Parti eski İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya'da ikinci bir kontenjan bekleyen isim...

Samsunlular bu dönem bir Meclis Üyesi bekleyen isimlerden. Samsun Dernek Başkanı Davut Genç bu isimlerin başında. Arkeasında iyide bir destekçi grubu var. Ben Davut Başkanı şanslı görüyorum. Yine Samsunlu olarak Fatma Kılıç Özden hanımefendi AK Parti kadın kollarından, her ne kadar Fatma Özden olarak ismin yazdırsa da Fatma Hanım, Bir dönem Zeytinburnu'nda Başkan Aydın'a muhalefet yapan Kenan Kılıç Beyin kız kardeşi. Ben Fatma Kılıç Özden'i, Bahattin Ünver göstermek istese de Murat Aydın'ın bu isme sıcak bakmayacağını düşünüyorum.

Sinoplulardan Listede bir kaç isim var. Bir kaç dönemdir Sinoplulardan bir isim Meclis Üyesi gösteriliyor. Şanslı Adaylardan biri Telsiz Mahalle Başkanı, Sinoplular Derneği Başkanı Mehmet Çakır, Fakat listede Başkan Ünver zor durumda kalırsa Çakır'dan aday olmamasını isteme şansı yüksek...

En çok Merak edilenlerden birisi de Kadın Meclis Üyeleri güzel de bir başvuru var. Ben Özlem Soykan Çiftçi'in yeniden tepeden inme şansı olduğunu düşünüyorum. Şuan ki Mevcut kadın Meclis Üyelerinden diğer isimler gösterilmeyecek gibi gözüküyor. Kadın Meclis Üyeleri arasında şanslı isimler ise, Başkan Murat Aydın'ın son saniyede başvur yaptırdığı kulislerde konuşulan AKDEM'in Müdiresi Kumruşah Gülşen Güler ve Ayşegül Eyibil, Nurşen Örnek Hanımefendiler. Bu isimler arasında Nurşen Örnek'in yerine başka bir isimde gelebilir.

STK'lar arasında Yine Sami Yapar, Adem Uluocak, Emin Yüce, Fatih Aydoğan şanslı isimlerden bazıları...

Trabzon kontenjanından ben yine Davut Baş'ın gireceğini düşünüyorum. Hasan Albayrak da en şanslı isimlerin arasında. Başbakan Erdoğan'ında yakinen tanıdığı bu isim belki de Sefer Kocabaş'ın yerinde düşünülebilir. Trabzonlu isimlerin geçen seçim dönemi kadar çok şanslı olacağını düşünmüyorum.

AK Parti Anakademeden, Yıldırım Emen, Hüseyin Arslan, Bilal Akgül, Metin Develi, Tamer Çetin girecek isimler arasında..

Geçen Dönem Yönetim Kurulu üyesi olan Mustafa Yiğit, Bu dönem ilçeden istifa ederek ilde görev alan Özcan Özkul Meclis Üyeliği için başvuru yapmış. Mustafa Yiğit ve Özcan Özkul'un seçilebileceği bir yerden Listeye yazılmasını arzu ederim. Hem duruşu hem de beyefendiliği ile Meclis üyeliği yapabilecek isimlerin başında geliyorlar.

Mahalle Teşkilatlarından Hayrullah Dandin Meclis Üyesi olmak istiyordu. Hayrullah Bey Mahalle Başkanı olarak yol devam ediyor. Ben Mahalle Teşkilatlarından belki bir isme şans verilebileceğini düşünüyorum.

Batı Trakya Camiası sadece isim olarak Meclis Üyesi olan Mehmet Türkmen'in yerine yeni bir isim öne çıkarmalıydı. Fakat listeden anlaşıldığı gibi pek çıkaramamış. Türkmen sadece Meclis Üyesi gösterilip Batı Trakyalıların desteğini almak için Listeye yazılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Geçen dönem Elazığlılardan Meclis Üyesi gösterilmediği için İlçe ciddi sorunlar yaşanmıştı. Ben bu dönem Başkan Murat Aydın'a yakın bir isim olan Bahattin Ünver Beyinde çok soğuk bakacağını düşünmediğim Fevzi Altuğ'un Elazığ kontenjanından Listeye gireceğini düşünüyorum.

Bitlis, Muş, Sason üçgeninde dört adayın adı öne çıkabilir. Bunlardan biri Seyitnizam Mahalle Başkanı Fikret Oğus, diğerleri ise Nezih İlgörmüş, Fikret Tuncer, Cahit Bayram Fakat ilçe bu isimlere de son saniye sürpriz yapabilir.

Cemal Merdan'a Zeytinburnu Teşkilatı çok sıcak bakmıyor. Murat Başkan ise çalışkanlığından dolayı Merdan'ı seviyor. Bu ismin yerine yine sürpriz bir isim (Sinan Uğurlu) gelebilir. Yani Cemal Merdan bu dönem gösterilmeyebilir.

Konya Bozkırlılarda Zeytinburnu'nda ciddi bir seçmene sahip. Lokman Ciğerci bu dönem aday olmadı. Konyalı bir adayın şansı yüksek. Derneğin arkasında durduğu isim listeye girer. Nuripaşa Mahalle Başkanı Halis Özgenç Konya kontenjanından girmek için Aday Adayı oldu. Dernek Halis Beye destek verirse Meclis Üyesi olabilir. Fakat benim düşünceme göre Konyalılar başka bir ismi öne çıkaracak gibi gözüküyor.

Bunlar Sadece benim ilk gözlemlerime ve şahsi değerlendirmeme göre yazılan isimlerdir. Nihai Listeyi İl Başkanlığı, İlçe Başkanlığı ve Belediye Başkan Adayı belirleyecek. Şimdiden Listeye girecek 37 isme başarılar diliyoruz. Bu zor süreçte listeye giremeyen isimlerde kırılmadan teşkilatlarına sahip çıkacaklarını düşünüyorum.

KALIN SAĞLICAKLA

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
ERSİN YILMAZ
SAYIN ANALİZCİ ARKADAŞIM DİKKATİNİZİ ÇEKERİM BATI TRAKYA TÜRKLERİ CAMİASI ADINA İKİ ADAYIMIZ VAR. MEHMET TÜRKMEN VE ATILLA DILEK SONUNA KADAR IKI ADAYIMIZIN ARKASINDAYIZ VE SEÇİLMELERİ İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİDE VERMEYE HAZIRIZ SAYGILARIMLA
yılmaz kaya
bu listede özcan bey in olması bizim için gurur verici olur .sendikamız olarak kişiliğini ve duruşunu çok beğendiğimiz bir siyaset adamıdır.hayırlı olmasını dilerim.
Rumeli Genclik
Rumeli camiasinin sevilen ismi Semsettin loklar olmasa Ak parti bu puslu Yolda cok puan kaybeder Rumeli camiasindan dier arkadaslarada saygi ve Sevgi duyuyoruz ama Semsettin bey farkli bir kisilik Suana kadar yaptiklari Ve bundan sonrada yapacaklarindan eminiz bizden soylemesi RUMELİ GENCLİK
Mustafa
Konyalılardan Ahmet ILGAZ ismi öne cıkıyor.Konyalıları atlamayın bence.Bir meclis üyeliğği kesin konyalıların özelinde bozkırlıların.
yukarı çık