ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

İŞTE AK PARTİ'NİN MECLİS ÜYELERİ

Yerel Seçim havası iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Adaylar tek tek açıklanıyor. Ülkemizden olduğu gibi Zeytinbu...

Yazarlar 6 3913
Yerel Seçim havası iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Adaylar tek tek açıklanıyor. Ülkemizden olduğu gibi Zeytinburnu’nda da tarihinin en renkli seçimi yaşanacak. Oldukça güzel bir seçim geçireceğiz. Zevkli olduğu kadar güç ve heyecanlıda bir seçim olacak. Hiç kimse bu seçim çantada keklik diyemeyecek. Çünkü siyasi partilerin kendi içlerinde de değişik hesap ve planlar var.

AK Parti Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 5 Aralıkta Haliç Kongre Merkezinde İstanbul Büyükşehir Adayı ile ilçe Adaylarını açıklayacak. Biz ondan önce Zeytinburnu Adayını açıklayalım. 3 Dönemdir Zeytinburnu’nun yöneten Başkan Murat Aydın Aydın, AK Parti’nin Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı. Zeytinburnu'muza ve AK Teşkilata Hayırlı olsun.

Temayülden bugüne kadar Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile AK Parti ilçe arasında bir gerginliği yaşanıyor. Bu gerginlik Adayın açıklanmasının ardından nereye kadar gider bilinmez ama bu gerginliğin her iki tarafı da değişik hesaplar içine sokacağı kesin.

Bu gerginlikle ilgili çok ayrıntılı bilgilere sahibim. Fakat çok fazla aile içinde girmek istemiyorum. Umarım bu gerginlik iyiden iyiye tavan yapmadan Teşkilata zarar vermeden çözülür.

AK Parti Zeytinburnu Adayının belli olmasının ardından gözler Meclis üyeleri için hazırlanacak listeye çevrilecek. İşte tam bu noktada Zeytinburnu’nda bundan sonraki yıllarda söz sahibi olmak için her iki tarafta kendine yakın isimleri listeye sokmanın gayreti içine girecekler.

Bir kaç isim haricinde neredeyse mevcut Meclis Üyeleri yeniden başvuru yaptılar. Fakat derin bilgilerimize göre bu listede tam anlamıyla bir kıyım yaşanacak. Gökhan Kasap, Sefer Kocabaş, Özcan Doğan, Zafer Alsac, kesin olan isimler bunların yanında eski Meclis üyelerinden ( Aydın Çığrıkçı, Engin Şen, Yüksel Durmuş,Mehmet Altuntaş) yeniden listeye girebilir.

AK Parti Zeytinburnu Teşkilatından ise Metin Develi, Yıldırım Emen, Av.Tamer Çetin, Bilal Akgül, Saffet Öz, Başkan Ünver’in listeye sokamaya çalışacağı isimlerin başında geliyor. Mahalle Başkanlarından Hayrullah Dandin, Fikret Oğus, Mehmet Çakır, Halis Özgenç başvuru yaptı. Siirtli olan Yaşlılar Komisyon Başkanı Yunus Gülmek yine başvuru yapan başka bir isim. Mahalle Başkanlarına bir tek kontenjan verileceği gelen bilgiler arasında. Bu kontenjan verilirken STK’larda öne çıkan, Bir bölgeyi temsil eden ve Aynı zamanda Mahalle Başkanı olan bir isim seçilerek tek taşla bir çok kuş vurma yöntemi tercih edilebilir.

Yine Rumeli Camiasından olan ve Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tüm Rumeliler Derneği Yönetimi görevinde bulunan teşkilattan biri olan Cüneyt Tezcan’ın Meclis Üyesi Adaylığı şansının yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Başkan Murat Aydın kontenjanından ise  Muhtar Nejdet Baykan, ZİAD Başkanı Ayhan Özsoy favori konumunda listede yerlerini alacaklar...

Başkan Murat Aydın ile yıldızları hiç barışmayan ve temayülde Başkan Aydın’a tek bir oy dahi atmayarak İlçe Başkanı Bahattin Ünver’i destekleyen Kadın Kollarının da üç Meclis Üyesi Adaylığı için başvurusu var. Başkan Aydın’ın bu isimlere çok sıcak bakmayacağı ve bunun ilçe ile arasında ciddi bir sorun teşkil edeceğini düşünüyorum.

STK’lardan da Meclis Üyeliği için yüksek bir başvuru var. Elazığlılardan Başkan Murat Aydın’a ve aynı zamanda da Bahattin Ünver’e yakın bir isim olan Fevzi Altuğ’un Meclis Üyesi gösterileceği kesin gibi.

Afyonlular Dernek Başkanı Adem Honça, Kastamonulular Derneğinden Sami Yapar, Bitlis Muş Sason Derneğinden Nezih İlgörmüş ise STK’lardan Meclis Üyeliği için başvuru yapanlar arasında.

Has Parti’nin AK Parti’ye intikali sonrası Zeytinburnu’ndaki Has Parti Teşkilatını bir türlü kucaklayamayan AK Parti ilçe Başkanı Bahattin Ünver’i bu aşamada da zor bir tercih bekliyor. Eski ilçe Başkanı Abdulhakim Kaya Meclis Üyeliği için başvuru yaptı. Numan Kurtulmuş’un desteğini alarak adını öne çıkarabilirse Kaya’nın şansı fazla. Başkan Murat Aydın’a yakın bir isim olan Abdulhakim Kaya Mardinlerinde Zeytinburnu’nda çok sevdiği bir isim. Mardinlerin nüfusunun Zeytinburnu’nda rekor bir seviyede olduğunu düşünürsek bir ismin listeye girmesi kesin gibi. AK Parti ilçe Başkanı Bahattin Ünver bu tercihini yönetim kurulu üyesi Saffet Öz’den yana kullanmayı düşünürken Başkan Murat Aydın tercihini Abdulhakim Kaya’dan yana kullanabilir.

Yeni Gelişmeler için Takipte olun. KALIN SAĞLICAKLA

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
M.Ç.Ç.
Ak Parti Teşkilattan yetişmiş,teşkilatı anlayan samimi çalışan adam gibi adam Bahattin ÜNVER varken hala 20. Seneye devam etmek için aday lığa Murat Aydın gibi halkın tepkisini çekmiş ve enerjisini yitirmiş birisini koyarsa kendi ayağına kurşun sıkmış olur.ceketimi koysam alırım meselesi
uğur başaran
DAVUT GENÇ DE ADAYLIK İÇİN BAŞVURDU AMA HABERİNİZDE GÖREMEDİK.ZEYTİNBURNUNDA YAŞAYAN 1000 LERCE SAMSUNLU VAR.AMA GÖRÜYORUZKİ MARDİN BATMAN ADAYLARI GÖSTERİLİYOR.
deniz feneri
bu yazımı lütfen yayımlayın ,bu belediye sürekli, yanlış işler yapmaya devam ediyor lütfen bıraksınlar akşam çayları ile bu işler olmaz,halkın sorunlarını çözmüyorlar,çıkarları peşinden koşuyorlar FAZLIOĞLU gelecek sorunlar çözülecek artık buna inanıyoruz.
AYHAN BAŞKAN
Bu seçimden sonra zeytinburnunda Rizeli bir başkan olması şart oldu bir AYHAN İÇERDE İKİ AYHAN DIŞARDA BEKLİYOR DOSLAR
sağlam kaynak
kardeşim bizde 50 yıldır burdayız burda yaşıyoruz,murat aydınla zeytinburnunun bir dönem daha geçirme lüksü yok,pısırık,halktan uzak,vizyonsuz birisiyle bir dönem daha gitmez,murat aydın ile ak parti burda sallanabilir.mühim olan gerçek kamuoyu yoklamasıdır,alın mikrofonu kendiniz çıkın sokaklara,ak partiye vereceğim ama murat aydın olursa vermem diyen kaç bin kişi görürsünüz kendiniz görün,benden söylemesi.
M.Metin Bayram
Sevgili Murat gene bir gazetecilik başarısı göstermiş kulis haberlerini yakalamış o yoğunluğu arasında bu kadar işi nasıl yapabiliyor anlayabilmiş değilim.
yukarı çık