ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

BAŞKAN AYDIN İLE İLÇE ARASINDA TEMAYÜL SAVAŞI

Yazımın başında köşe yazılarıma gösterdiğiniz büyük teveccüh için teşekkür ediyorum. Altına i...

Yazarlar 8 3136

Yazımın başında köşe yazılarıma gösterdiğiniz büyük teveccüh için teşekkür ediyorum. Altına imzamı attığım her yazı Binlerce kez okunuyor ve yankı uyandırıyor. Bundan tam iki ay önce Sosyal Medyadaki hesaplarımdan Siyasi Partilerin ilçe Başkanlıklarında 7.2 Şiddetinde Deprem olacak şeklinde bir paylaşımda bulunmuştum. Bugün köşeme AK Parti ilçe Başkanlığını taşıyorum. İlçe ile ilgili ilk bombamı Halis Dalkılıç ile patlatmıştım. Bunu hiç kimse çıkıp yalanlayamadı. Daha sonra Temayül yoklamasında yarım saat baş başa yaptığımız görüşmede kendisi bana teşekkür etti.

İşte ne olduysa sözünü ettiğim bu temayül yoklamasında ve sonrasında oldu. AK Parti Zeytinburnu Teşkilatına Belediye Başkanınız Murat Aydın'ı nasıl bilirdiniz diye soruldu. Kulislerden gelen bilgilere göre AK Parti Zeytinburnu Kadın Kolları çok da iyi biliriz cevabı vermedi. Başkan Murat Aydın temayül sonuçlarını aldı. Bu sonuçlar Bize de ulaştı. Şuan bunların detayına girmeyeceğim. Sonuçlar kendisinin beklediği yönde değildi. Sonuçların detayına inince AK Kadınlardan beklediği desteği alamadığını öğrendi. Bu durum Başkan Aydın ile İlçe arasında fırtınanın kopmasına neden oldu. Başkan Aydın İlçe Başkanı Bahattin Ünver'e olayın nedenini sordu. Aldığı cevaptan haberimiz yok.

Ama haberimizin olduğu, Yılların kurt siyasetçisi Başkan Murat Aydın bu olaydan hemen sonra kollarını sıvadı. AK Parti Zeytinburnu Kadın Kollarına alternatif olarak Zeytinburnu Belediyesi Kadın Kollarını kurdu. Zeytinburnu Belediyesi çalışlarından oluşan bu oluşum ilk toplantısını temayülden birkaç gün sonra apar topar Başkan Aydın ve Eşinin Başkanlığında Zeytinburnu Manastır Cafede yaptı ve seçimlerde izlenecek yol haritasını çizdi.

Bugünden sonra Başkan Murat Aydın ve AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver sadece son danışma meclisinde bir araya geldi. Bunun dışında Başkan Ünver Belediyenin hiç bir çalışmasına katılmadı. Zeytinburnu Belediyesinin iki ayrı günde yaptığı aşure dağıtımına ne Bahattin Ünver nede Kadın Kolları Başkanı Fatma Balcı ile Kadın Kolları yönetimi katıldı. Başkan Aydın'a bu dağıtımlarda Zeytinburnu Belediyesi Kadın Kolları eşlik etti.

Cumartesi Günü AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Balcı ve Ekibinin organize ettiği aşure dağıtım programına Başkan Bahattin Ünver eşi ile birlikte katılırken, Başkan Murat Aydın bu program katılmadı. AK Kadınların Aşure Programına Belediyeyi  temsilen sadece Başkan Yrd. Gökhan Kasap katıldı.

Aslında bu dönem Başkan Murat Aydın'ı kafasında yeniden Aday olmak fikri yoktu. İki yıl önce kızının nikah merasimi öncesi kendisi ile yaptığım özel görüşmede bu fikrini  bizzat bana söylemişti. Fakat gelinen noktada yeniden Aday Adayı oldu. Eğer Aday Adayı olmamış ve ara vermiş olsaydı kafasındaki 2015 Genel Seçimlerindeki Milletvekilliği fikri için yapacağı çalışmalarda kendisinin gündemden düşmesine neden olacaktı.

Tüm bunları düşünen AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver ise 20 Yıldır Başkan Aydın'a alternatif bir aday yetiştiremeyen Zeytinburnu'nda en şanslı aday olarak kendisini görüyordu. Bu dönem Başkan Aydın Aday Adayı olmasaydı İlçe Başkanı Bahattin Ünver Zeytinburnu'nun en favori Belediye Başkan Aday Adayı olacaktı. İşte bu plan suya düşmüş oldu. Bahattin Ünver için son şansı, üçüncü dönem ilçe Başkanlığı buna aday olup kazansa bile üç dönem kuralı gereği artık Zeytinburnu Belediye Başkanlığına aday olamayacak ve siyaset ara vermek zorunda kalacak. Eğer ilçe Başkanlığına aday olmaz ise önümüzdeki Yıl İlçenin kongresi var. Diğer Yerel seçimlere ise 4 yıl gibi uzun bir süre var. İşte Başkan Ünver Eğer Belediye başkanlığını düşünürse üç dönem kuralı gereği Yerel Seçimlerden önce siyasete uzun bir süre ara vermek durumunda kalacak. 

Bu dönem Belediye Başkan Adayı kadar meclis üyelikleri de çok önemli işte bir savaşta bu noktada başlıyor. Eğer Başkan Murat Aydın yeniden Aday olup seçilir ve 2015 Genel Seçimlerinde milletvekilliği için istifa ederse Meclis Üyesi Adayları kendi aralarından 2020 Vizyonuyla Zeytinburnu'nu yönetecek Başkanı seçecekler. Bu noktada Başkan Aydın ve Başkan Ünver kendine yakın isimlerinden ne kadar daha fazla Meclis Üyesini listeye sokarım çalışması içinde girmişler.AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver'in adının temayülde çıkması sonucu Başkan Adayı olabilir miyim yoklaması yaptığı ve bazı görüşmeler içinde olduğu Bize gelen bilgiler arasında.

Daha önce adından bahsettiğim Halis Dalkılıç da Zeytinburnu Temayül yoklamasında çıkanlar arasında fakat Dalkılıç'a başka ilçede görev verilecek. TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal Aday Adayı olarak ortaya çıkmadı ve güzel bir taktik uyguladı. İsminin yıpranmasının önüne geçti. İlk Ağızdan Başbakana görev verilirse hizmete hazır olduğunu iletti. Ayhan Karcı ise çalışmayı biraz geç başlattığı düşüncesindeyim. Cemil Coşkun Budak ise kendi projelerini Zeytinburnu'na kazandırmak için bir çalışma yürütüyor. Ben bu üç isminde Zeytinburnu'muza bugün ve gelecekte çok şey katacağı inancındayım. Fakat Aday noktasında İbrenin Başkan Murat Aydın'dan yana olacağı düşüncesindeyim.

Hep söylüyoruz. Nasıl Bakarsanız bakın 30 Mart 2014 Yerel seçimleri Zeytinburnu için çok zor bir seçim olacak. Her ne kadar makam mevki peşinde olunmadığı hep söylense de trenin son vagonuna binme gayreti içinde olanların sayısı bir hayli fazla. Tüm bu gizli savaşların hangi noktaya varacağını ise bekleyip, izleyip görmek lazım. Bu Köşeyi Takipte olun şaşırmaya devam edeceksiniz. Sözlerimi Vay Zeytinburnu'm Vay ile bitirmek istiyorum. Niçin bu cümleyi kullandığıma ise sonradan yazacaklarım ışık tutacak.

KALIN SAĞLICAKLA

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Önce abdest alın
Bahattin abi gibi temiz bir insanı pis ağzınızda kirletmeyin çirkef herifler.skoltuklar makamlar sizin olsun adamın gözü yok,gölge etmeyin yeter
Yekta Kurtulmuş
Murat Aydın her zamanki gibi yine benci davranarak adaylığını ortaya koymuştur..3dönemdir Z.burnuna neredeyse hiçbirşey katmayan bu zatı alin bu kadar koltuk ve maaş sevdasında olması çok korkutucu
Sedat Şıtray
İlçe başkanının geçmişinde ne varmışki,ilçe başkanı ticaretini layıkıyla yapan bununda karşılığını alabilen biri..Asıl Murat Aydın geçmişinde hangi ticareti yapmış ki bugün 1 milyon liralık dairede oturabiliyor..Önce bunu açıklasın
TARAKYALI HELLO.
ZEYTİNBURNUN DA AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI İLE BELEDİYE BAŞKANI ARASINDA NE SORUNU OLABİLİR Kİ İLÇEYİ İLÇE BAŞKANI YÖNETİYOR HALİ İLE İLÇEDEN İLÇE BAŞKANINA OY ÇIKAR GAYET NORMAL BUNU SORUN YAPMAMAK LAZIM BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLSA TEKRAR ADAY OLDUĞUNA GÖRE İLÇE BAŞKANI NE YAPARSA YAPSIN BELEDİYE BAŞKANI OLAMAZ NEDENMİ ?ÇÜNKÜ GEÇMİŞİ İYİ DEĞİL HERKES HER ŞEYİ BİLİYOR ZEYTİNBURNUNDA BELEDİYE BAŞKANI OLACAK MURAT DAN SONRA TEK KİŞİ HALİS DALKILIÇ DIR AMA İLÇE İLE BELEDİYE BAŞKANIN ARASI DÜZELMEZSE HALİS BAŞKAN ARADAN ÇIKARSA VAYY HALİNE GİRESUNLULARIN.
CAFER
BAHATTİN BİR ÖMÜR GK YA DUA ETSİN İLÇE BAŞKANLIĞINI NASIL ALIP ONA VERDİLERSE BİRGÜN O KUYUYA DÜŞMELRİ GEREKMEZMİ ALLAH IN ADALETİ
Mehmet emin ilter
Bahattin başkan sessiz ve derinden gitti,kendisini bozmadı karşısına çıkanları ve kulis içerisinde olanları teker teker mat etti.yaptığı çalışmalar birilerini memnun etmese de her zaman teşkilatın gönlünde oldu.sıcak kanlı oluşu,samimi ve içten tutumlarıyla herkesin gönlüne girdi.diğerleri plan yaptı bahattin başkan Allaha havale etti,diğerlerinin planı tutmadı ve kazanan bahattin başkan oldu.zeytinburnu adına sevindirici
öz giresunlu
sizin bu konuya bende yorum yapmıştım ilçe kadın kollarına alternatif olarak eski kadın kolları şimdi belediyede memur olan (murat aydın sayesinde) gönül hanım bu işi götürür yalnız anlamadığım bir nokta var sayın hanım efendi balcı bu gün iyi bir yol tutmuş gidiyor ilçe başkanından yana bir tavrı var ona destek veriyor çok güzelde bunlar kurt siyasetçiler kardeşim neden mi amca oğulları murat aydın yana taraf fatma hanım ilçe başkanından yana neden ?çok basit herkes menfaati gereği böyle yapıyor gayet normal kimse kurt değil siyaset de sadece hepsi adam kullanıyorlar o kadar ama ALLAH (cc) hesap verecekler hepsi çıkar ve menfaati uğruna her şeyi yapar bunların vesselam
Palmiye Yayınları
Palmiye yayınları olarak gazeteci,şair,yazar arkadaşlarımıza bir imkan sunuyoruz.Destekli yayıncılık kapsamında yazılarınızı kitaba dönüştürebiliriz. tel :0555 291 50 61- 0539 360 2045
yukarı çık