ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

CHP'DE ÖN SEÇİMDE EN ŞANSLI ADAY ADAYI KİM?

CHP'de Birinci bölgede 87, ikinci bölgede 76, 3. Bölgede ise 66 aday adayı başvuru yaptı. Toplam aday adayı sayısı ...

Yazarlar 0 3409

CHP'de Birinci bölgede 87, ikinci bölgede 76, 3. Bölgede ise 66 aday adayı başvuru yaptı. Toplam aday adayı sayısı 229 oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zeytinburnu İlçe Örgütü Belediye Başkan adayını belirlemek için ön seçime gidiyor. 1 Aralık Pazar Günü Öğretmenlerevinde yapılacak olan Önseçim için Aday Adayları sıkı bir kulis çalışması yürütüyor. Aday adaylarını tek kişiye düşürmek için konuyu CHP Genel Merkezi’ne aktaran ilçe örgütü ön seçim için tarih aldı. 6500 Üye Zeytinburnu CHP Adayını belirlemek için oy kullanacak.

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan her konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapıyor. Zeytinburnu CHP Örgütü de bu dönem ilçemizde hiç olmadığı kadar birlik ve bütünlük içerisinde. Bu birlik ve beraberlik vurgusu Aday belirlendikten sonra bozulur mu bilinmez. Bu birliğin bozulmaması için ilçe Başkanı Metin Doğan güzel bir taktikle ön seçim istedi ve bu isteği kabul edildi. Bu arada CHP ön seçimleri ilçe Başkanlıklarına bıraktı. Birlikteliğin devamında Meclis üyelerin dağılımı da çok önemli

 Zeytinburnu’nda yaklaşık bir yıl önce Aday Adaylığını ilk açıklayan isim Mimar Mustafa Fazlıoğlu’ydu. Fazlıoğlu bir yılı aşkın bir süredir ilçe örgütü ile dizenli bir şekilde çalışıyor. Gençlik Kolları ve Meclis Üyelerinden bazı isimlerde zaman zaman Fazlıoğlu’nun çalışmalarına katılıyor.

CHP’den ikinci Aday Adaylığını İşadamı Salih Zeki Durmuşoğlu açıkladı. Geçen dönem Milletvekili Aday Adayı olan Durmuşoğlu aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Salih Zeki Durmuşoğlu her an her yerde her platformda görmek mümkün. Reklam, bilboard ve afiş çalışmalarında ise oldukça başarılı. Durmuşoğlu’nun Zeytinburnu Öğretmenler evinde yaptığı Aday Adayı tanıtım lansmanına ise ilçemizin her kesiminden insanların katılması oldukça dikkat çekiciydi.

CHP’den İstanbul Adaylığına kesin gözüyle bakılan Mustafa Sarıgül’ün yol arkadaşı Türkiye Değişim Hareketi Zeytinburnu İlçe Başkanlığı görevini bir dönem yürüten Hasan Ali Hayıroğlu üçüncü isim olarak Aday Adaylığını açıkladı. Hayıroğlu’da Pazar günü Öğretmenler evinde Tanıtım toplantısı düzenledi. Karadenizliler Hayıroğlu’na ciddi destek verdi. 700’ü aşkın seçkin davetli Hasan Ali Hayıroğlu’nun kahvaltı programına katıldı. Mustafa Sarıgül’ün CHP’ye katıldığı Ankara mitingine ise Hayıroğlu Zeytinburnu’nda 6 otobüs ile gitti.

CHP Zeytinburnu’nda ise 4. Olarak Aday Adaylığı dosyasını Av. Metin Tarhan teslim etti. 12 Eylül Referandumunda Yetmez ama EVET Desteği vererek CHP ile ters düşen Erikli Baba Cem Evi Derneği Eski Başkanı Av. Metin Tarhan’a ise bu EVET’in pahalıya patlayacağı kulislerde konuşulanlar arasında. Çok Fazla Piyasa da gözükmeyen Tarhan sadece Diğer aday adaylarının lansmanların da ortaya çıkarak kendisini üyelere tanıtma imkanı buldu. Zeytinburnu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tacettin Akdağ, Eski Belediye Başkanı Hasan Yılmaz ve Eski İlçe Başkanı Metin Gazioğlu’nun da Tarhan’a destek verdikleri hatta Ankara çıkartması yaptıkları Kulislerden gelen bilgiler arasında. Fakat bu üç isime açık açık destek verdiklerini Zeytinburnu Kamuoyu ile paylaşmadılar.

Yine Benim olmaz sa olmaz CHP Kulisim, Zeytinburnu ve CHP dendiğinde ilçemizdeki en güçlü isim Eski Belediye Başkan Dr. Adil Emecan’a son virajda bir teklif gider mi bilinmez ama bildiğimiz bir şey var ki Eğer CHP’nin İstanbul Adayı kesin Mustafa Sarıgül olur ise öyle gözüküyor, Sarıgül kesin olarak kazanmayacağı bir adayı Zeytinburnu gibi kritik bir yerde aday göstermesi çok zor.

CHP’yi ön seçimden dolayı tebrik etmek gerekiyor. Bu ön seçimin sonuçlarına ne kadar itibar edileceğini ise zaman gösterecek.

KALIN SAĞLICAKLA

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
yukarı çık