ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

elit yapı

whatsapp hattı

metin büfe

sembol

sembol

inşaat

MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

ZEYTİNBURNU SİYASET KULİSLERİNE BOMBA GİBİ DÜŞECEK İDDİA

AK Parti'de Dosya verme süresinin tamamlanmasına bir hafta kala kulisler iyice hareketlendi. Meclis üyeliklerine rekor bir ba...

Yazarlar 2 2329

AK Parti'de Dosya verme süresinin tamamlanmasına bir hafta kala kulisler iyice hareketlendi. Meclis üyeliklerine rekor bir başvuru beklenirken Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'in teşkilattan istifa beklemiyoruz sözlerine rağmen neredeyse Zeytinburnu Teşkilatının üçte ikisi adaylığı düşünüyor.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın akşam saatlerinde bombayı patlattı ve Bizler için sürpriz olmayan 4.Kez talip olma olarak nitelendirebileceğimiz Aday Adaylığı dosyasını Ak Parti ilçe başkanı Bahattin Ünver'e teslim ettti.

Basından uzak basının davet edilmediği Dosya Teslim anına sadece iki isim tanıklık etti. Başbakan Erdoğan'ın Başkan Aydın'a emanet ettiği manevi oğlu İbo ve yine Başkan Aydın'ın tabiri ile Zeytinburnu'nun Milletvekil Osman Aşkın Bak.

Başkan Murat Aydın 14 yıldır Zeytinburnu'na hizmet ediyor. Bu saatten sonra hizmetlerini hiç değerlendirecek değilim ki. Zaten Zeytinburnu Halkı başarılı bulmuş ki 14 yıldır kendisini iyi bir oy oranı ile Başkanlık koltuğunda tutuyor. 14 Yılın muhasebisini de yaptığımızda yaptıkları ve ilçemize kazandırdıkları da çok küsümsenecek cinsten değil. Daha çok şeyler yapılabilirmiydi Bunları da inşallah kendisine rakip olarak çıkacak Aday Adayları ortaya döker.

Başkan Murat Aydın'dan bir gün sonra Yüksek Mimar Cemil Coşkun Budak aynı saatlerde Aday Adaylığı dosyasını AK Parti ilçe Başkanlığına teslim edecek. Kentsel Dönüşüm ve Yeni Modern Zeytinburnu Projelerini Zeytinburnu Halkına açıklayacak olan Budak ile ilgili tüm gelişmeleride Zeytinburnu Haber'den takip edebilirsiniz.

Bir kaç gündür Ankara'da yoğun ziyaretler gerçekleştiren, Ak Partili Bakanlar ve Milletveklilleri ile görüşen son olarakta Başbakan ile görüşmeyi planlayan TÜMSİAD'ın başarılı  İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal'ın dosyasını hafta başı teslim etmesi bekleniyor.

AK Parti Kulislerini çok iyi bilen ve yakından takip eden Büyüklerimin ve Aile Dostlarımın olduğunu bilen biliyor. Çok yakın isimlerden hatta ilk 10'dak isimlerden ellde ettiğim son kulis ayrıntılarını şimdi Sizler ile paylaşacağım.

Buraya kadar yazdıklarım ve paylaştıklarım Zeytinburnu'nda herkesimden insanın beklediği olağan gelişmelerdi. Bundan sonrasına ise Dikkat! İsim ile ilgili bir süpriz yok zaten bir süredir. Kulislerde dolaşan bir isim. İşte O isim Halis Dalkılıç, 6 yıl öncesine kadar Zeytinburnu ile yoğun bir hukuku vardı. Şimdi ise Başakşehir'de ikamet ediyor. Zeytinburnu'na ise rutin toplantılar için geliyor.

AK Parti'nin Başakşehir'de Mevlüt Uysal'ı son anda bir değişiklik olmaz ise aday göstermeyeceği kesin gibi. İşte tam bu düşünce ile ortaya çıktığında Kuliserde Başakşehir ve Zeytinburnu için Halis Dalkılıç adı konuşuluyor.  Ak Parti'nin Halis DalkılIç'ı Başakşehirden aday göstermek istediği fakat Halis Dalkılıç'ın gönlünde Zeytinburnu'nun olduğunu bunun için bir yıldır çalışma yaptığını ve güçlü bir ekip kurduğunu bunu da Parti kademelerine ilettiği konuşuluyor.

Çok gizli bir toplantıda AK Parti genel Başkan Yrd. ve Teşkilatlardan sorumlu Başkan Ekrem Erdem'in Zeytinburnu'nun Belediye Başkan Adayı Halis Dalkılıç'ın olacağı yönünde sözler sarf ettiği ulaştığımız kulis bilgileri arasında. Bu tezi doğrulayan başka bir söylem ise Başbakan Erdoğan'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek haricinde hiç bir Belediye başkanını 3. kez aday gösterilmeyeceği yönündeki açıklaması. Halis Dalkılıç'ın temayülde ilk sırada çıkmak için Zeytinburnu'nda yoğun bir çalışma yürütüğü ise biliniyor.

Son olarakta şu notu düşmek gerekir. Siyasette gelişmeler anlık yaşanır. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın AK Parti'nin İstanbul'da yaptığı ankette Başkan Kadir Topbaş'tan sonra en çok oyu alan İlçe Belediye Başkanı olduğunu ve 14 yıllık Belediye Başkanlığı sürecinde girdiği seçimlerde İstanbul'da en yüksek oy olan ilk beş belediye Başkan arasında olduğıunu ve yine 14 yıllık Belediye Başkanlığı sürecine arkasında çok kırgın isim bırakmadığı da bildğimiz belli başlı artıları arasında..

BU KÖŞEYİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN KALIN SAĞLICAKLA..

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
zaman kaybı
z.burnun da taşlar yerine oturmuş değil .belediye 10 yıldır hala hizmet noktasın da sıfır artık bu kadronun değişmesi lazım çün ki hizmet aşkı şvk ve heyacanı kalmamış insanlar hizmet edemez .bizim daha yapacaklarımız bitmedi diyecekler iyide 10 yıldır nerdeydiniz demezlermi daha kaç tane daha gökdelen ihalesi vereceksiniz sayın akp yetkilileri aklınızı başınıza alın mevcut kadroyla kazanma şansınız yok onun için genç dinamik halkın içinden kadrolar kurun diyeceksiniz böyle birisi varmı evet var akp il başkanlığının z.burnun da yaptırdığı bir ankette 20 30 arası oy alan K.E DİYE bir şahıs var hiç bir siyasi hareketin içinde olmamasına rağmen hala z.burnun da konuşuluyor olması dikkatinizi çekmiyormu ey yetkililer.artık gözlüklerinizi çıkartın işler eskisi gibi değil .Artık TAYYİP beyin rüzgarıyla seçim alma devri bitti herkes kendi yelkenini kendi şişirecek .
selamı uyanık
Başbakan bu adamları iyiden iyiye bir tanısa belediye başkanı olarak iboyu gösterirdi bunlarda her yol var hepsinde kardeşim ama zeytinburnunda murat aydın ve ekibi uyum içinde sorun olmaz bence.. seçilir.
yukarı çık