ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

elit yapı

whatsapp hattı

metin büfe

sembol

sembol

inşaat

MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

LİSTELER HAZIRLANMADAN BİZDEN UYARMASI

Yaklaşan yerel seçimler öncesi kulisler iyiden iyiye ısınmaya başladı. Planlar, projeler, düşünceler, taktikler ...

Yazarlar 4 1715

Yaklaşan yerel seçimler öncesi kulisler iyiden iyiye ısınmaya başladı. Planlar, projeler, düşünceler, taktikler havada uçuşuyor. Kimileri bunu sessiz sedasız yaparken, kimileri ise açıktan açığa yapıyor. İstanbul’da herkesin beklediği yarış Kadir Topbaş ve Mustafa Sarıgül arasında yaşanacağı. Öyle ki CHP ilçe örgütleri Mustafa Sarıgül’ün kesin aday olacağı ve onun enerjisi ile İstanbul’da birçok ilçe de Belediyeyi AK Parti’nin elinden alacaklarının hesaplarını yapıyorlar. İstanbul’da bunlar yaşanırken Zeytinburnu’nda da kazan yavaştan kaynamaya başladı.

Her seçim döneminde partilerde çileyi  Mahalle teşkilatları, mahalle örgütleri, Mahalle başkanları, Gençlik ve Kadın Kolları çekerken, Meclis Üyeleri gösterilirken tepeden yapılan listelerle bu insanlar hep bir tarafa itilir ve nereden geldiği bilinmeyen isimler Meclis Üyesi Listesinin başına yazılır.

Sonra, sonrası belli İlçe Başkanı Benim ilgim yok tepeden müdahale der işine geçer. Çalışma dönemi geldiğinde yine sür araziye Mahalle teşkilatlarını çalışsınlar. Bu seçim, tüm bu tabuları da yıkacak gibi gözüküyor. İnternet Medyası, Yerel Gazeteler ve Sosyal Medya uyuyan devleri uyandırdı. Artık Mahalle Teşkilatları ve Örgütleri Hüt diyerek susturulacak gibi gözükmüyor. AK Parti’de bunun ilk sinyalini Zeytinburnu’nda kurban Bayramı için ilçedeki Bayramlaşma programına katılanTeşkilat Başkanı Ekrem Erdem verdi. Teşkilatta istifa beklemiyoruz ve istemiyoruz diyerek Mahalle Başkanlarının bir nevi önünü kesmeye çalıştı.

Şimdi Şöyle bir geçen Yerel Seçimin Meclis Üyesi analizini yaparım. Zeytinburnu Belediye Meclisine AK Parti 24 Meclis Üyesi soktu. CHP ise 13 Meclis Üyesi ile Partisini temsil etti. Zeytinburnu Haber 4 yıllık süreçte Belediye Meclisindeki bütün birleşimleri baştan sona kaydederek Zeytinburnu Halkına izletti. Bende birçoğuna katılamasam da hepsini didik didik izleyerek çözümledim ve haberleştirdim.

CHP 4 yıl boyunca, İlkay Biber, Resmiye Göç, Fikret Konya, İsmail Terzi, Cengizhan Bahçekapılı ve Şenol Yurtseven ile AK Partiyi Mecliste birçok birleşimde köşeye sıkıştırdı. CHP’nin 13 Meclis Üyesine karşı AK Parti’nin 24 Meclis Üyesi vardı. Ama sadece isimleri vardı. AK Parti’de Gökhan Kasap ise olmazsa olmazdı. Tek Başına AK Parti’de mücadele verdi. Özcan Doğan, Sefer Kocabaş, Engin Şen, Zafer Alsac, Mehmet Altuntaş,Hasan Uluocak isimleri ise AK Parti’de öne çıkan diğer Meclis Üyeleriydi.

Koca 4 yılda ise AK Parti’de Meclise gelip sadece poz veren bir tek kelime dahi konuşmayıp meclis bitince işine gücüne giden onlarca isim vardı. Bu mu Meclis Üyesi listesini başarı ile hazırlayıp Zeytinburnu Halkını temsil edecek isimleri Meclise göndermek.

Şunun şurasında Yerel Seçimlere sadece beş ay kaldı. Başvurular başladı. İlçe Başkanlarına büyük iş düşüyor. Ellerini vicdanlarına koyarak gerçekten Belediye Başkanlığını hak eden, Meclis Üyeliğini hak eden teşkilata ve örgüte gönül vermiş yağmur çamur demeden sokaklarda dolaşan çalmadık kapı bırakmayan isimleri Meclis Üyeliği listenin başına yazmalıdırlar.

Bunun pek böyle olmayacağının yine listeler açıklandığında göreceğiz. Ama Bizler yine seçim öncesi uyaralım. Bir kez dahi olsa aynaya bakmaları için çağrı yapalım. Unutmayalım ki Yerel Seçimler hiçbir zaman Genel Seçimler gibi değildir. Yerel Seçimlerde isim çok önemli bir faktördür. Yazımın sonunda Zeytinburnumuzun menfaati için geceli gündüzlü koşturan CHP İl Genel Meclis Üyesi Yaşar Dindar'a da özel teşekür ediyorum.

KALIN SAĞLICAKLA

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
z.yağız
yazarlarınızı ön pılana çıkarmaya çalışmayın çalışmışsa hakader zaten aday belirlemede kendinizi bu kadar yetkiliymiş ve dikkate alınıyormuş gibide göstermek ne kadar doğru yazınızdan anlaşılan siz bu işi bilmiyorsunuz tek ben biliyoruma getirmişsiniz.
ismet paytoncu
murat kardeş çok olumlu bir tespitte bulunmuşsun partiler çalışan mahalle başkanlarını adaylık için göz ardı ederlerse bence kaybetmeye mahkum olurlar örnek olsun mekezefendi mahalesinde mahalle için örnek çalışma yapan sayın şenol güreleyi örnek göstere biliriz zburnu meclisinde konuşan meclis üyesion kişiyi geçmez diyerlerine soruyorum senin ne işin var kardeşim orda ne fikrin var ne zikrin
Mehmet Demir
Yarım yamalak gazeteciliğinle akıl vermeye kalkma Murat.belediye başkanı muslukları açınca can ciğer kuzu sarması oldunuz,200 lira versem yapmayacağınız haber yok.o saydığın adamların hangisi teşkilatın bi toplantısına gelmiş.ben seyitnizam mahalle yönetimindeyim o saydığın Engin şen,Gökhan kasap,sefer alsaç gibileri bir kere mahalle toplantısında görmedim.cebine çalışan adamlara ihtiyacımız yok,o saydığın adamların hepsi senin olsun
YAŞAR DİNDAR
Kardeşim murat gerçekleri yazmışin teşekkür ederim bu isimlerin yaptığı çalışmaları Zeytinburnu haber aracılığı ile yapman yukarıda yazdığın arkadaşlara ilme kazandırmışdır bu gemide hepimiz yolculuk yapıyoruz murat taylan başarılarında büyük emeği vardır kimse inkar edemez başımıza bir şey gelse Zeytinburnu haber den murat taylan ve alpay abimizi arıyoruz hepinizden allah razı olsun iyiki varsınız
yukarı çık