ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattı



metin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

SİLÜET GÖLGESİNDE YEREL SEÇİMLER

Her yarış farklı bir heyecan farklı bir süreçtir. Her seçim işte bu yarışlar gibi hem öncesinde hem de sonras...

Yazarlar 2 3129

Her yarış farklı bir heyecan farklı bir süreçtir. Her seçim işte bu yarışlar gibi hem öncesinde hem de sonrasında farklı bir heyecan yaşatır. Bugüne kadar Zeytinburnu çok farklı seçimler yaşadı. Çok sert mücadeleler gördü, çok farklı Heyecanlara tanık oldu.

2014 Yerel Seçimi Hem Türkiye hem de Zeytinburnu açısından çok farlı bir seçim olacak. Türkiye’nin gelecek 20 Yılına yön verecek seçim belki de ilçemizin de kaderini belirleyecek. Ak Parti Tüzüğü gereği 3 Dönem seçilen hiçbir üyesine yeniden Milletvekili, Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği seçme şansı vermiyor.

Bir dönem ara vermek şartı koşuyor. İşte bu Tüzük birçok kişinde kaderini belirleyecek. Bu Ak Partililer yönünden bir bakış açısı. Bir de genel yönden bakarsak artık İBB Meclis Üyelikleri kaldırılıyor. İl Özel İdare Tavsiye ediliyor. İl Genel Meclisi Üyeliği tarihe karışıyor. Bu Meclis Üyeleri bundan Böyle Anakent Meclis Üyeleri olacak. ‘’Bu bir duyum ama Meclis üyeleri için çok yüksek miktarda maaş düzenlemesi yapılacak.’’

İşte Tüm bu öngörüler eşiğinde seçim çok farklı geçecek. Üç Dönemdir Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevini yürüten Başkan Murat Aydın ilk döneminde Fazilet Partisinden seçildiği için üç dönem tüzüğüne takılmıyor. Fakat Ak Parti yeniden Başkan Murat Aydın’ı Aday gösterecek mi bunu zaman gösterir.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki eğer partisi uygun görürse Murat Aydın yeniden Ak Parti’nin adayı olacak. Başkan Murat Aydın’ın kafasındaki düşünce kesinlikle adaylık yönünde. Aslında asıl hedefi Milletvekilliği ile uzun Belediye Başkanlığı dönemini taçlandırmak. Bence bunu hak ediyor. Çünkü 12 Yıldır Belediye Başkanlığı döneminde oldukça aktif bir siyaset adamı olduğunu görmemek için kör olmak gerek. Birçok Ak Partili Vekilden daha yoğun bir şekilde çalışıyor ve neredeyse Ak Parti’nin tüm organizasyonlarında yer alıyor.

Eğer Milletvekilliğini düşünüyorsanız önünüzde iki yıldan uzun bir süre var. Bu dönemde Belediye Başkanlığı koltuğunu bırakırsanız siyasette unutulmanız an meselesi ki Milletvekili düşünceniz suya düşebilir. İşte Başkan Aydın’ın kafasındaki düşüncede 2014’te Belediye Başkanlığı koltuğuna 4.kez oturarak iki yol sonra yapılacak milletvekili seçimlerinde istifa ederek aday olmak. Bundan sonra ise Zeytinburnu Siyasetinde gündem yerine gelecek isim üzerinde şekillenecektir.

Tüm bu yazdıklarımın ve  bu düşüncelerimin hayata geçirilmesi hiç te kolay gibi gözükmüyor. 2014 Yerel Seçimleri çok farklı olacağını birkaç paragraf önce yazmıştım. MHP İlçe Başkanı Av. Fethi Ahmet Alparslan Başkanlık için Aday. Bu şu demek ki sağ kapının bir tanesi Başkan Aydın için kapandı. CHP bu dönem çok akıllı bir siyaset izleyerek seçime uzun bir süre kala bir isimle sahaya indi. Mimar Mustafa Fazlıoğlu aday gösterilir mi bilinmez ama CHP bu seçim elindeki bütün kozları oynayacak ve Ak Parti’ye Zeytinburnu’na çok kolay bir futbol oynama imkanı bırakmayacak.

Açılım süreci olumlu sonuçlanırsa Bölücü Parti’nin seçimlere Partisinin Adı altında adaylarla gireceği düşüncesi ile Zeytinburnu’ndaki son seçimde aldığı oya bakılırsa bu kapıdan da Ak Partiye oy kayması çok kolay gözükmüyor. Adaylıkla ilgili Demokrat Parti Süleyman Uluocak ve Saadet Partisi  Kemal Hayıroğlu isimleri gündemde. Başta söyledim 2014 Yerel Seçimleri Zeytinburnu’nda çok farklı geçecek.

Tüm bu düşünceler ışığında Ak Parti Zeytinburnu’nda kolay bir seçim kazanamayacak. Peki kendi içeresinde şuan tam bir bütün olarak gözüken Ak Parti Zeytinburnu’nda seçim yaklaştıkça bu bütünlüğünü koruyabilecek mi? Şimdiden söyleyelim İBB İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş ismi kulislerde var. Mimar Cemil Coşkun Budak yeniden Aday adayı olacak. TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Eyüp Topal adı güçlü bir şeklide ortaya çıkabilir. Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver ise seçim ve ilçe Başkanlığı sonrası koltuğunu sağlama almak adına kendi stratejisin izleyeceği ise bir kenara itilmemeli. Ak Parti’nin yanında, CHP’de çok rahat bir ortam yok. Mimar Mustafa Fazlıoğlu’nun yanında, İşadamı Salih Zeki Durmuşoğlu, Tacettin Akdağ... Başkan Metin Doğan’ın ise bu seçimler İBB Meclis Üyesi Adayı olacağı kulislerden kulağımıza ulaşanlar arasında.Fakat Başkan Metin Doğan'ın kafasındaki asıl düşünce Genel Seçimlerde CHP'den 2.Bölge Milletvekili Adayı olmak.

Bu satırlarımı bir tarafa not edin. Zeytinburnu’nda ve İstanbul’da 2014 Yerel Seçimi Onaltı Dokuz’un (Silüet Ucubelerinin) gölgesinde Kazlıçeşmeden İstanbul Silüetine düşen Kara Lekenin tozlu bulutları arasında geçecek.Eğer Danıştay Ucubelerin yıkılması yönünde karar verirse bu karar Ucubelerin yanında yukarıda adı geçen bir çok isminde çizik yemesi anlamına gelebilir.

KALIN SAĞLICAKLA 

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
HASAN BAŞAK
BUGÜN ZEYTİNBURNU SİYASETİNDE YER ALAN BÜTÜN AKTÖRLER ARTIK SİNERJİSİNİ KAYBETMİŞTİR.EN YENİSİ, SİYASETTE YER ALMAYA BAŞLADIĞINDA DOĞAN ÇOCUKLAR ŞİMDİ ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİ.BÖYLE OLUNCA YÜKSELEN UCUBELERİN GÖLGESİ MUHAKKAK BİRİLERİNİN GÜNEŞİNE ENGEL OLMASI KAÇINILMAZDIR.2014 YEREL SEÇİMLERİNDE YENİ YÜZLER SİYASET SAHNESİNDE YER ALMALIDIR.
İHANET
MURAT ÇOK GÜZEL KONU BULMUŞSUN YAZININ BAŞLIĞI BU UCUBELER YAPILIRKEN BİR SATIR YAZI YAZMADIN SİZE NASIL İNANALİM ALLAH SİZE AKIL VERSİN.
yukarı çık