ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

elit yapı

whatsapp hattı

metin büfe

sembol

sembol

inşaat

MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

Murat Aydın’a yalakalık yapacak değilim!

Zeytinburnu Belediyesini 3 Dönemdir Belediye Başkanı Murat Aydın ve çok değişikliğe uğramayan ekibi başarı ile yön...

Yazarlar 4 1672

Zeytinburnu Belediyesini 3 Dönemdir Belediye Başkanı Murat Aydın ve çok değişikliğe uğramayan ekibi başarı ile yönetiyor. Daha cümlemin başında Başarı ile Yönetiyor ibaresinin birilerinde yalakalık yaptığım hissiyatını uyandıracağından hiç şüphem yok. Ama bu köşeyi takip eden yazılarımı okuyan bililer ki Murat Ergün yalakalık yapmaz. En güzel örneği de bir önceki yazım olsa gerek.

Zeytinburnu Haber Gazetesinin Mail adresine ve iletişim kutusuna her gün onlarca, yüzler istek, şikâyet ve teşekkür mail gelir. Bizlerde sorumlu Gazetecilik gereği bu maillerle anında bire bir ilgilenir ve sonuna kadar takipçisi oluruz. Akşam saatlerinde yine E-mailimi kontrol ederken Temizlikle ilgili bir şikayet maili gözüme çarptı. Açık adres ve şikayet konusu çok netti. Vatandaşımız Telsiz Mahallesinden göndermişti.

Belediye çalışanlarının mesai çoktan bitmiş saat 19:00 dolayında idi. Zeytinburnu Belediye Başkanımızın bir sözü aklıma geldi. Geçen yıl Yeşiltepe Mahallesindeki Akşam çayında Çöp ile ilgili gelen bir soru üzerine ''Vatandaşımız Çöpü atarken gerekirse havada yakalayacaksınız'' diye arkadaşlarıma talimat verdim demişti.

Bende Başkanın bu samimi sözünden yola çıkarak Akşam Mesai bitti demeden Temizlik İşleri Müdürümüz Birol Yılmaz’a bu şikayet mailini SMS olarak gönderdim. Müdürümüz hemen Bana dönerek ilgileneceğini ve en kısa sürede konu ile ilgili bana bilgi vereceğini söyledi. Hani bizde Devlete, Belediye kapağı at, sonra yat maaşını al mantığı var ya. İşte Zeytinburnu Belediyesinde bu mantık yokmuş. Belki de başarının en büyük sırrı bu.

Sadece aradan bir saat geçmişti. Müdürümüz Birol Yılmaz, Amaaan! Zeytinburnu’nun çöp sorunu biter mi? dememişti. Bizzat kendisi Akşam olmasına rağmen arabasına atlamış ve verdiğim adrese giderek sorunu tespit etmiş, kendisine ilettiğim şikayet SMS’sine sadece iki saat içinde geri dönmüştü.

Adreste günlük bırakılan birkaç poşet çöp olduğunu ve onlarında alındığını bölgenin günlük temizlikçinin girdiği bir bölge olduğu bilgisini tarafımıza verdi. Bu konuyu aktarırken kendisine gelen şikayetlere mutlaka fotoğrafla belgeli bir şeklide karşılık verdiğini belirtti. Yarın sabah ilk işimiz buranın fotoğrafını çekerek Sizlere göndermek olacak diyerek Bizleri oldukça mutlu etti.

Bu anlattığım basit bir konu ama şöyle düşünelim. Bu çalışanlar bu çalışmaları her gün onlarca yüzlerce kez tekrarlıyorlar. İşte bir dönem gecekondu semti çöpleri ile anılan Zeytinburnu aradan geçen 12 yılda İstanbul’un en gözde ilçesi haline böyle titiz bir çalışma sayesinde geldi.

Kimse kimsenin kara kaşına renkli gözüne oy vermiyor. İşte Murat Aydın ve ekibi 3 dönemdir Zeytinburnu’nun yönetiyorsa altında bu titiz çalışmanın başarısı var. Ufukta yaklaşan yerel seçim, Bir yıl gibi kısa bir süre kaldı. Sandık başında herkes özgür. Bu yazım aday olarak çıkacak siyasetçilerimize bir öğüt niteliğinde. Dolu projelerle vatandaşın karşısına çıkın, çünkü Başkan Aydın ve Ekibi çok güçlü benden uyarması.

KALIN SAĞLICAKLA...

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
YEŞİLKENTLİ
ARKADAŞLAR BURADAN ELŞETİRMEK TATLI GELİYOR BİZ TÜRK MİLLETİ OLARAK,PLAN PROJELERİ,ÜLKEMİZİ DAHA GELİŞMİŞ YÜKSEK STANDARTLARA GETİRECEK FİKİRLERİ,SİYASETCİDEN,GAZETECİDEN ,SANATCIDAN VS VS BEKLEYECEGİMİZE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLARAK,UFKU GENİŞ İNSANLAR OLARAK,BİZDE AKILLI Bİ PROJE SUNABİLİRİZ BÜRAKRASİDEKİ İNSANLARA..SAYGILARLA
Zeytinburnulu
Gazetecilik kameramanlik degil Murat kardeş, senin methetttiğin başkan ilçenin etrafını partili rantiyecilere peşkeş çekerken başbakanın bile eleştirdiği sahildeki binalardan sayfa sayfa ilanları alıp suça ortak olmadınızmı? Yalakalık yapmadığını sanan zati muhterem gazetenizdeki her haberi para karşılığı yaptığınızı söylüyorlar.
Murat Kalkavan
nerden bilelim yalakalık yapmadığınızı,belediyenin aleyhinde yazı yazdığınız mı var.kaç tane eleştiri haberiniz var.başkanı görünce el pençe divan duruyosunuz,internet sayfanızdaki haberlerin yüzde 70 i belediyenin yaptığı tiyatrıolar,çiçek dağıtımı,beleş akşam çayları.adam gibi ufuk sahibi bir proje var mı,sosyal belediyecilik sadece aş evinden verilen çorbayla mı olur.kültür merkezine trilyonlar harcandı öyle çirkin bina mı olur.belediye başkanı iki günde bir ülke dışına çıkıyor babasının parasıyla mı çıkıyor.nasıl gazetecisiniz neden sorgulamıyorsunuz.bizden vergi alıp size reklam veriyor,oh ne ala memleket herşey güllük gülistanlık
gani
eğer sen bir mesaj atmışsan ve bu mesajda da ismin varsa ve sende bir gazetenin köşe yazarıysan isminde biliniyorsa mesajdaki şikayetin elbette ki değerlendirilir sayın yalakalık yapmayan zat-ı muhterem...Bu apaçık bir danışıklı bir olay, böylece sen gerçekleri yazmış olacaksın belediyede işbitirici belediye olacak ne güzel ..Bu senaryolara karnımız tok birader,sen cevap alıyorsunda halk şikayetçi olunca niye karşılığını almıyor,birde bu konuyu araştırıver sana zahmet olacak yalakalık yapmayan zat-ı muhterem kardeşim.
yukarı çık