ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

elit yapı

whatsapp hattı

metin büfe

sembol

sembol

inşaat

MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

Kültür Müdürümüze açık Mektup

Uzun süredir yazı yazamıyordum. Bunun için yazımın başında özür diliyorum. Bunu nedeni yeni ara yü...

Yazarlar 1 2710
Uzun süredir yazı yazamıyordum. Bunun için yazımın başında özür diliyorum. Bunu nedeni yeni ara yüzümüzle ilgili çalışmalarımızdı. Zeytinburnu Haber’in ilçemize kattığını tarif etmek çok zor olsa gerek. Yayına başlamadan önceki günleri hatırlıyorum. Google babaya ilçemizle ilgili her hangi bir veri aramak için müracaat ettiğinizde sizlerin karşısına Belediye Başkanı Murat Aydın’ın birkaç verisinden başka ne yazık ki herhangi bir şey çıkmıyordu.

www.zeytinburnuhaber.org kuruldu ve bu ilçemiz için adeta bir devrim oldu. Geride kalan 7 yılda Google Babaya tam 250.000 özel haber atmışmışız bunu veri olarak okumak isteğinizde ise milyara vuran bir rakam karşınıza çıkar. Çok şükür güzel işlere imza attık. İlçemizde tekel bir bakış açış kalmadı. Kimsenin yalakası olmadık. Muhalefetin sesi bizimle gür çıktı. İktidarı zaman zaman eleştirirken, güzel işlerinde de yanlarında olduk. Kimsesizin, garibanın, ezilenin hakkını arayamayanın sesi olduk.

Artık Ulusal Haber sitelerine kafa tutan bir Zeytinburnu Haber var. Sesi gür çıkan haber ve manşet attığında ilçe gündemini belirleyen bir haber portalımız var. Sokaktaki Ayşe Teyzeyi gördüğümde ben onu tanımasam da Ben siz takip ediyorum. Siz Zeytinburnu Haber’desiniz diyor. Sokakta gezerken tanımadığımız birçok kişi, bizlerin yanında gelerek çok güzel işlere imza atıyorsunuz diyor. Bunlar herhalde bizler için tarifi mümkün olmayan teşekkür ve tebriklerdir.

Bizlere gerek tebrik gerekse duygu ve düşünceleri ile destek veren tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürler. Artık çok büyük bir Zeytinburnu Haber Ailesi var. Ara yüzümüzü yeniledik. Alt yapımızı güçlendirdik. Görselliğimiz artırdık ve Zeytinburnu’na çok özellikli, özel bir site yaptık. Okuyucuyu sayımız yeni yüzle gözle görülen oranda arttı. Bu da güzel bir işe imza attığımızın ispatı olsa gerek.

Bu arada Dün Beni CHP Meclis Üyesi Fikret Konya aradı. Muratcığım ilçemize çok güzel hizmetler yapıyorsunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Bir anket düzenlemişsiniz. Çok beğendim. Ben bunu bir yarış olarak görmüyorum. Burada bütün insanlar değerli. Bu ilçemizin kaynaşması ve Zeytinburnu’nda her görüşten insanın Zeytinburnu Haber de kendisini bulması adına çok değerli bir hizmet.

Bizimde bu anketi düzenlerken amacımız insanları birbirleri ile yarıştırmak değil Tabiyki. İlçedeki çeşitli gruptaki insanları bir ara buluşturmaktı. Gökhan Kasap ile İlyaz Saka’yı, Başkan Aydın ile Ahmet Alparslan’ı, Naci Sert ile Ahmet Çelik vb. Bizler nasıl değer olarak karşılaştırabiliriz. Bu kimin haddinedir?

Sabah kalktım ve maillerimi kontrol ediyordum. Baktım benimde çok sevdiğim! Kültür Müdürümüz. Mustafa Aydın’dan şu Mail gelmiş. kullan

Müdürümüz kendisini bir piyon olarak görmüş ve rahatsız olmuş anketten çıkartılmasını istemiş. Kendisine ve görüşüne saygı duyuyorum. Ama bu yakıştırmayı yaparken Anketimizdeki diğerli insanları da, Bizlerin, bir piyon olarak kullandığımızı dolaylı olarak ifade etmiş olması bizleri çok üzmüştür. Belediye Başkanı Murat Aydın ilçemiz de anket yaparken Zeytinburnu Halkını piyon olarak mı kullanıyor? Ak Parti vb. anket yaptırırken Türk Halkını piyon olarak mı kullanıyorlar. Bunun çok yanlış bir bakış açısı olduğunu ifade ediyorum. Bizler kimseyi piyon olarak görmüyoruz. Onlar bizler için ve ilçemiz için birere değerdir. Kademesi ne olursa olsun. Belediye Başkanı Murat Aydın ile sokağımızı süpüren çöpçü bizim için aynıdır ikisi de ilçemize ve bizlere hizmet ediyor bunlar bizim için çok büyük değerledir. Sizler ilçemizin Kültürünün başındaki bir isim olarak bazı olayları bizlerden farklı görebilirsiniz. Size saygım sonsuz. Ama unutulmaması gereken bir şey var bu ankette kararı sizlerin maaşını ödeyen Zeytinburnu Halkı kendi oyları ile veriyor.

ŞİMDİ KÜLTÜR MÜDÜRÜMÜZE SORUYORUM?

1-Milyonlarca yatırımın yapıldığı Kültür Merkezinin Sezon açılışında dahi bir çok koltuğun boş kalması, acaba sizleri bu anket kadar rahatsız etti mi?

2-Kimse bu Kültür merkezine babasının hayrına konferans veya konser vermek için gelmiyor. Bunlara verilen paraların karşılığında boş olan koltuklar sizleri hiç rahatsız etti mi?

3-Bir çok organizasyonunun Bedava olmasına rağmen koltukların dolmaması acaba vicdanınızı hiç yaraladı mı? Bu anket kadar Sizi rahatsız etti mi?

4-Bir Kültür Merkezi bir ilçenin olmazsa olmazıdır. İlçede en çok konuşulan birimlerin başında gelmelidir ve gelir. Kültür Merkezinin, temizlik, çöp, zabıta bilgi evleri kadar ilçemizde fazla anılmaması gündemde olması sizlerin vicdanın hiç rahatsız ediyor mu?

5-Kuruluğu günden bu güne her yıl birkaç basın ve medya sorumlusu değiştiren ZKS’de milyonlarca liralık kitap ve reklam afişine rağmen istenilen verimin alınamaması, onlarca organizasyonu büyük solanlar yerind küçük salonlarda yapmanız acaba Sizleri hiç rahatsız etti mi?

6-Kendinizi piyon olarak gördüğünüz bu sitenin sizlerin bir çok organizasyonu yayınlarken hiçbir ücret almadığını tam aksine burada bir nebzede olsa hizmet etmek isteğini biliyor muyunuz?

Bir basın mensubu olarak naçizane üç üniversite okumuş bir kişi olarak, Siz Kültürümüzün başındaki bir isim gibi bir anketi okumamız beklenemez. Sizlerin görüşleri daha derin ve farklı olabilir.

Bence Sizler bu yayınlanan ankette kendinizi piyon olarak görmektense orada başında olduğunuz bir birimin reklamı yapıldığı şeklinde yorumlasaydınız daha güzel bir sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum. Sizlerin de içinde olduğu Zeytinburnu Belediyesi dev bütçesinin beşte birini reklam ve tanıtıma ayırıyor. Siz ise bedava yapılan bir reklamı piyon olarak yorumluyorsunuz.Neyse Makamlar ve Koltuklar gelip geçicidir. Baki olan O koltuğun hakkın verip yıllar sonra değerli bir insan olarak anılmaktır. Kalın Sağlıcakla Biz Zeytinburnu’nu ve Sizleri inanın sizlerden daha çok seviyoruz.

CEVAP HAKKI

Zeytinburnu Kültür Müdürü Mustafa Aydın ilk gönderdiği ve yazıma konu olan Mailin ardından bir Mail daha gönderdi. Cevap Hakkına istinaden Müdürümüzün bu Mailini yayınlıyoruz. İŞTE O MAİL

Adı Soyadı: Mustafa Aydın/ Mesajı: Sayın Murat ERGÜN

İsmimin ve Resmimin kültür hizmetlerinden daha fazla öne çıkmaması için gönderdiğim talebimin yanlış anlaşıldığını sizi üzdüğünü anladım. Derdimi yanlış beyan ettiğimi ve yanlış kelime kullandığımı geç fark ettim. Sizden ve Zeytinburnu haber ailesinden özür dilerim.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Sami Açıkgöz
Siz kültür müdürünün nasıl müdür olduğunu nereden ne şekilde yapıldığını biliyormusunuz ?Adam layık olmadığı yerde olursa piyon olur zaten..Ama sizi tebrik ediyorum murat bey zksm ile çok doğru şeyler yazmışınız yıllık yaklaşık 4 ila 5 milyon liraya ihale edilen zkms yapılan her şey ortada o rakamlara zeytinburnunda neler olmazki deyilmi ? ama birilerine rant sağlanması gerek değilmi ? siz her sene zkms ihalesini alan kim ? hangi firma ona bakın arkasında hangi eski belediye başkanın oğlu var ona bakın ? sayın müdür aldığı müdür maaşı ile neler alınırmış onu gün yüzüne çıkarın siz korkmadan bu necip milletin hakkını dini kullanarak yiyenleri yazın gösterin size çok haber gelir zkms de çalışan personel kaç kişi, bilgi evlerinde çalışanlar kaç kişi aldıkları maaşlara bakın hemen yanı başımızdaki belediyelere gidin ordaki bilgi evlerindekiler le kıyas edin, aradaki farkın ucurum olduğunu göreceksiniz, bilgi evleri ne iş yapıyor siber cafe mi ? internet cafe mi ? bu milletin ödediği vergiler kimlere rant kapısı olmuş görün ve yazın kardeşim.Sen müdürün büyük adam olduğunu bilmiyormusun? onun adını oraya yazarak anket yapamazsın izin alman gerek çünkü o emeğiyle alnının teri ile müdür oldu siyasi değil ? yüksek kültür seviyesi olduğunda ehil olduğu için müdür olduda ondan öyledir müdür bey kardeşimizin kusuruna bakma zamanı gelince onlarda anlıyacaklarda iş işden geçmiş olacak.. size işlerinizde başarılar dilerim.
yukarı çık