ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN

Seçimlere uzun bir süre var ama Siyasi Partiler de kimseye sezdirmeseler de bir hareketlilik var. Bu hafta İktidar Partisinin biri halen ...

Yazarlar 1 2322

Seçimlere uzun bir süre var ama Siyasi Partiler de kimseye sezdirmeseler de bir hareketlilik var. Bu hafta İktidar Partisinin biri halen Bir Siyasi parti de liderlik görevini devam ettiren biri de geçmişte bir siyasi partinin liderliğini yapan iki isme transfer teklifinde bulunduğu ve partisine katacağı yazıları medyaya düştü. Hatta başka bir siyasi partinin İktidar Partisi ile birleşeceği dahi konuşuluyor. Siyasette 24 saattin ne kadar uzun olduğu sürekli işlendiğinden herkes tarafından bilinmekte ve seçimlere kadar daha neler olur ve İktidar Partisi neler yapar bilemediğimiz gibi bir öngörüde bulunmakta hata olur.
 
Bu transfer çalışmaları karşısında CHP ve MHP nasıl bir tavır alacak onu da zaman içerisinde göreceğiz. Yalnız görünen CHP’nin ittifaklara açık olmasının yanında MHP’nin kapalı  olması. Bu seçimlerde ittifak yapmadan tek başına İktidar Partisinin  karşısında olmak da zor. Partiler Büyükşehirler de kimleri aday gösterir sorusunun cevabını aramak şu seviye de abesle iştigal olacaktır ki bana göre şu an partilerin listesinde bir sürü isim vardır ve en iyisini seçmek çok zor olacaktır.
 
Bizi asıl ilgilendiren ilçemiz de neler olacağı. Öncelikle İktidar Partisi mevcut Başkan ile yollarına devam edecek mi? Bu sorunun cevabı olarak rahatlıkla “evet” diyemiyoruz. Görünen ve dillendirilen Murat Aydın’ın son dönemi olduğu? Sonrasında kendisi ne yapar ve siyaset rotasını nasıl çizer bilemeyiz. Belki başka bir partiden aday bile olabilir? Ama gönlünde milletvekilliği olduğunu söylersek yalan söylemiş olmayız.
 
CHP kimi aday gösterir onu da şimdiden isim vermek ve kehanette bulunmak kolay değil? Bir önceki seçimden yenilgi ile ayrılmış Adil Emecan’ı tekrar seçmenlerin karşısına çıkarır mı? Onu da bize zaman gösterecek. Aslında yıllardır ilçe başkanlığı yapan ve CHP’nin ilçede yükünü omuzlayan ve İlçemizden biri olan Metin Doğan Bey’i neden aday göstermezler anlayabilmiş değilim. Neden dışarıdan biri olsun ki. İlçemizde yaşayan ve ilçemizden biri olan Metin Doğan rahatlıkla Başkan Adayı yapılabilir.
 
MHP hakkında bir kanaat belirtmemiz mümkün değil. Son ana kadar da belli olmayacaktır zannederim. Fakat CHP’nin belediye başkan adayı için düşündüklerimi MHP için de düşündüğümü belirtmek isterim.
 
Belediye Başkan Adayları kadar zorlu geçecek olan diğer durum ise İl ve İlçe belediye Meclis Üyelikleri olacaktır. İşte burada İktidar ve Ana Muhalefet Partilerinde kıran kırana bir yarış ve kulis olacağı kanaatini taşıyorum. Eskiler kalmak için yeniler listeye girmek ve hepsi üst sıralarda yer almak için büyük bir mücadele içerisine girecek ve tüm tanıdıklarını devreye sokacaklardır. M.Akif’in “Şu Boğaz harbi nedir? Var mı ki Dünya da eşi” dediği gibi “Şu Meclis Üyeliği Nedir? diyoruz bizde. En büyük yarışın listeye girmek için verilen mücadelede olacağını düşünüyorum.
 
Seçimler bizim için de çok iyi oluyor. Tüm bu adaylık süreci içerisinde kulislere düşen her haber bizim de mesleğimizden zevk almamıza ve işimizi zevkle yapmamıza sebep oluyor. Her kulis haberi kitleleri heyecanlandırıyor ve meraklandırıyor. Biz de merakla bekliyoruz.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Sadri saray
Partileri ayirmaksizin soyluyorum meclis uyelerine ve parti Yoneticilerine bir bakin yarisindan cogu semt disindan Birilerinin vasitasiyla gelip z.burnunu yonetmeye calisiyorlar Gelinen nokta belli vatandasla diyaloklar yok denecek derecede sunu bilmeli ve ogrenmeliler vatandas artik cok Seyleri ogrendi uc bes ay. oncesinden cikip sunu yaptik Digerleri bunu bize yaptirmadilar diyemiyecekler artik İcimizden birileri olmali artik z.burnumuzu onunu acip Daha modern insanlar iyi diyalok kuran meclis uyeleri ve Yoneticilerle olmak dileiyle ilgililere duyrulur.
yukarı çık