ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

elit yapı

whatsapp hattı

metin büfe

sembol

sembol

inşaat

Koronavirus Salgını
MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

Şifa Kapısı Büyüyor

Türkiye’nin ve Özellikle Metropol İstanbul’un yıllardır kanayan yarası olan sağlık sektörüne Ak Parti ilaç olmak adına 10 y...

Yazarlar 1 2381

Türkiye’nin ve Özellikle Metropol İstanbul’un yıllardır kanayan yarası olan sağlık sektörüne Ak Parti ilaç olmak adına 10 yıldan beri büyük mücadele veriyor. Sosyal Güvenlik Kurumlarının tek çatı altında birleştirilmesi ve Özel Sağlık Sektörüne verilen önen ile birlikte Kamu Hastanelerin de iyilileştirilmesi sağlıkta ülkemizin önünü açıyor.

Özellikle bazı hastalıkların tedavisinin tamamına yakınını hatta tamamının devlet tarafından üstlenilmesi vatandaşın rahat bir nefes almasını sağladı. Sağlık sektöründe en önemli atılımlardan biride Eczanelerin vatandaşa açılmasıydı.

İstanbul’da A SINIFI Hastane kategorisine yükselen Avrasya Hospital yüzünün ve kadrosunu yeniliyor. Gelişen ve değişen teknolije hızla ayak uyduran ve İlçemize değer katan Avrasya Hastanesi ek binası ile İstanbul’da adında sıkça söz ettireceği gözüküyor.

Geçen Hafta Yazıişleri Müdürümüz Taylan Demirelli ile birlikte Avrasya Hospital’in kadrosuna katılan İstanbul’un önde gelen Kardiyologlarından biri olan Prof. Dr. Mehmet Meriç ile tanışma üzere kendisini ziyaret ettik.

 Avrasya Hospital’i eleştiren isimlerin başında gelen biri olarak bu ziyaretin ardından kendileri ile gurur duydum. Bizler gazeteci olarak gördüğümüz aksaklıkları kaleme almanın yanında yapılan güzel işleri de tarafsız bir şeklide kaleme almamızın bizim tarafsızlığımın göstergesi olduğunu düşünüyorum.

Avrasya Hospital’in Genel Koordinatörü İbrahim Urlu ile birlikte hizmete girmeye gün sayan ek bina ve yeni bölümlerin bir kaçını gezdik. Avrasya İstanbul’da bir ilke imza atmış ve 1000 Metrekare yoğun bakım ünitesini hizmete açarak son iki yılda Metropolde yaşanan yoğun bakım ünitesi sorununa da çare olma adına kollarını sıvamış. Yenilen Üniteleri gezerken alınan cihazları ve yoğun bakım servilerini dolaşırken gurur duymamak elde değil. Hatta bir ara Genel Koordinatör İbrahim Urlu’ya dönerek ağabey siz bu işi bir abartmışsınız diyerekten espri yaptım. O da önce Zeytinburnu sonra İstanbul ve Türkiye bunların daha fazlasına layık dedi.

Hazirana kadar ek binanın tamamlanıp açışının yapılacağı Avrasya Hospital biten bölümleri de hizmete sokmaya devam ediyor. İnsan için en önemli nimetlerden biri olan Sağlığa yapılan yatırım bizler için ülkemize de yapılan en önemli yatırımdır. Sadece 10 Yıl içinde Zeytinburnu’nda bu kadar büyük büyük bir yatırımı yapıp verdiği hizmetle adından söz ettiren Avrasya Hospital’i bizlerde kutluyoruz.

Temelden itibaren hastane olarak projelendirilip, inşa edilen ülkemizin ender özel hastanelerinden biri olan Avrasya Hospital, 120 yataklı, 6 adet üstün teknolojik donanımlı ameliyathane, 3 doğumhane, 3 küçük cerrahi müdahele odası, 3 yoğun bakım ünitesi (Cerrahi ve Dahili Yoğun Bakım Ünitesi, Reanimasyon, Koroner Yoğun Bakım ve Yeni Doğan Yoğun Bakım), onkoloji merkezî (Radyasyon Onkolojisi ve Işın Tedavisi) ve özel ambulansı, 40 adet modern poliklinik odası, yüksek teknolojisi ve deneyimli kadrosu 4200 m2'lik kapalı, 1000 m2'lik açık otaparkı ile her gün 24 Saat hizmetinizde.

Yön.K. Başkanı Op. Dr. Hüseyin URLU , Başhekim Uz. Dr. Türkan USLU, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Ali Güven AKINCI, Hastane Müdürü Ömer URLU, Genel Koordinatör İbrahim URLU ve tüm Avrasya Hospital ekibine başarılar diliyoruz.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
M.Metin bayram
avrasya hospital,olivium gibi ilçemiz tarafından kabullenilen ve her geçen yıl da kalitesini arttıran bir kuruluşumuz.Bu büyümelerini bir spor kulübümüze sponsor olarak devam ettirseler çok güzel bir sinerji oluşturmuş olurlar.mesele merkezefendi avrasya hospital spor adını allarak amatör kulübümüze destek verseler ve zaman içerisinde bu kulübümüzün yükselmesi ile hem kendilerinin de tanınırlığı artmış olacak hem de ilçemize güzel bir kulüp kazandırmış olurlar.Reklamlarını da bu sayede çok güzel bir şekilde yapmış olacaklar.iki tarafında kazanacağı bir anlaşma.keşke düşünseler
yukarı çık