ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

Ünver'in Ustalık Dönemi ve Teşkilat Başkanı

Siyasi Partiler için vazgeçilmez bir demokrasi platformu sağlayan kongreler bazen çok çekişmeli bazen de sessiz sedasız geçer. Aylar...

Yazarlar 12 2623

Siyasi Partiler için vazgeçilmez bir demokrasi platformu sağlayan kongreler bazen çok çekişmeli bazen de sessiz sedasız geçer. Aylardır yazdığımız çizdiğimiz konuştuğumuz Ak Parti Zeytinburnu kongresi  sonunda yapıldı. Bir çok makalemde yazmıştım. Mevcut ilçe başkanı Bahattin Ünver'i bu süreçte en çok ve sert eleştiren isimlerin belki de en başında ben varım. Kongre öncesi bir çok yazı kaleme aldım.

O yazılarımı okuyanlar belki de o dönem çok fazla yazdıklarıma inanmıyorlardı. Ama kongrede yaşanalar ve sonucu hiçte boş yazmadığı mı bir kez daha gösterdi. Son yazımda Bir kaç isim haricinde Ünver'in listesinin tamamına yakınının  değişeceğini söylemiştim. Bu isimlerin başında da Ali Faik Biçer geleceğini yazmıştım. Bu tahminim doğru çıktı. Fakat Ünver'in birinci döneminde tam anlamıyla yatışta olan Ali Kulil'in yeni dönemde Liste başı olacağını hiç düşünmemiştim. Bu listenin tamamen Bahattin Ünver'în inisiyatifinde hazırlandığını söylemek tek kelimeyle haksızlık olur. Bir çok  ismin İl Başkanlığından  monte edildiği kesin.

Kongreye bir kaç gün kalmıştı. Ünver'in ikinci adamıyla sohbet ediyordum. Kendisine Teşkilat Başkanı Ahmet Yabanoğlu'nun durumun sordum. O, da Yabanoğlu'nun bu dönem teşkilat başkanı olmayacağını fakat yeni yönetimde yer alacağını bana söyledi. Israrla tekrar sordum. Bana Ünver'in çok yakın aile dostu olduğunu, yıllardır bu teşkilatın içinde birlikte çalıştıklarını ve hiç bir şekilde olumsuz bir şey düşünmemin doğru olmadığını söyledi. Ben de kendisine kongre gününü bekleyelim dedim. Kongre günü Teşkilat Başkanı Yabanoğlu'nın rakip liste de Aydın Çığrıkçı ile birlikte olması galiba ben ve birkaç kişi haricinde herkesi şok etmiştir.

Bu olayın çok fazla perde arkasını yazmayacağım. Oldu biti ve geçti. Kongre yapıldı ve Bahattin Ünver açık ara kazandı. Kendisini tebrik etmek için aradığımda fırsattan istifa de Yabanoğlu'nu sordum. Ünver, Bana Ahmet, benim can dostum çok iyi bir arkadaşımdır dedi. Bu konu hakkında da Ahmet Yabanoğlunu üzecek haberlerde yapmamamızı  bizden rica etti. Çok eleştirdiğim Ünver için artık bu sözden sonra USTALIK DÖNEMİ başlamıştır dedim.

Sonuçlar açıkladıktan sonra kürsüye çıkıp Aydın Çığrıkçı ile kucaklaşması ve yaptığı konuşmada,''Bu seçimin kaybedeni yok, bu seçimi Zeytinburnu kazanmıştır'' demesi de USTA'ya yakışır bir hareketti.
Tüm bunlar ve bundan sonra olacak gelişmeler gösteriyor ki Bahattin Ünver Ustalık döneminde daha kucaklayıcı olacak. Ayırımcılığı asla düşünmeyecek. Bizimde eleştirilerimizin temelini,  kendi isteği ile  olmasa da ilk döneminde kulislere yansıyan ayırımcılık haberleri oluşturuyordu.

Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver'i gerçekten çok  zor iki yıl bekliyor. Tayyip Erdoğan'sız bir yerel, bir genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi. İşte bu üç seçimde ayırıcılığa değil birlik ve bütünlüğe ihtiyaç var. Eğer Bahattin Ünver bunu başarmazsa hem partisine hem de kendisine yazık eder.

Ak Parti Kongresi niçin Ak Parti büyük parti söylemlerini Zeytinburnu'nda bir kez daha ispatladı. İstanbul'da bir semtin ilçe kongresi denilip Zeytinburnu Kongresi  basite alınabilirdi. Ama Ak Parti böyle yapmadı. Adeta 2014 Yerel seçimlerinde  Zeytinburnu bizim için çok önemlidir dedi ve bu seçimde başarıyı elde edecek olan kadronun seçimi için adeta Zeytinburnu'na çıkarma yaptı.
3 Bakan 13 Milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İl Başkanı ile adeta Zeytinburnu'na çıkarma yaptı. Demokrasi platformu olarak geçen kongreye yakışamayan tek görüntü muhalif aday Aydın Çığrıkçı'ya söz hakkı verilmemesiydi. Keşke bu olay yaşanmasaydı.

Hem Aydın Çığrıkçı'ya özgür iradesini sonuna kadar kovalayıp sandığa yansıttığı için hem de İlçe Başkanı Bahattin Ünver'e kongre öncesi, sonrası ılımlı ve demokratik yaklaşımından dolayı kutluyor siyasi hayatlarında başarılar diliyorum.

 

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Yıldıray Eman
Bahattin Başkan çalışmalarına çok hızlı başladı.Pırıl pırıl,isimleri aşınmamış ve içlerinde hizmet etme aşkı bulunan genç bir kadroyla yoluna devam ediyor ve yerel siyasetin profilini geliştiriyor.Başbakanımızın dediği gibi gençler yedek klübesinde değil,ilk 11 de değerlendirilmeli sözünü tam anlamıyla hayata geçiriyor.Ayrıca bu dönemin ustalık dönemi olduğunu hissediren şeyler yapıyor.Yabanoğlu hakkında söyledikleri de her nefs sahibinin söyleyeceği şeyler değil.Güzel düşünüyor,güzel görüyor ve inşallah bundan sonra hakettiği güzelliklerle karşılaşacaktır.Allah bu azmini,samimiyetini,hasbiliğini daim kılsın.
yazsam ne olacak
muhabbetin iğrençliğine bak,hakaret,beddua gırla.insanları kendinizden iğrendiriyorsunuz
Allah Allah
Ben ilde komisyon üyesiyim,zeytinburnunda da siyaset yaptım.ama şunu gördüm,ben kongre delege listelerini telefonlarıyla beraber Zeytinburnundan bir arkadaşa verdiğimde kimse bundan rahatsız olmamıştı.Ama demek ki münafıklık yapıp saman altından su yürütmem gerekiyormuş.Biz diyoruz ki sizin söylediklerinizin tamamı yalan,Bahattin başkanın bir günahı yok.Ama siz diyorsunuzki hayır,yalan da olsa bizim kuyruk acımız var Bahattin Başkana vuracağız.Vurun kardeşim vurun,sizin zaten ne halt olduğunuzu tüm zeytinburnu gördü kongrede.Nefret tohumu ekmekten bahseden adam,senin yerinde olsam önceden senin arkadaşlarının yaptığı gibi burada yazılan yorumları il başkanlığına fakslarım,birde rant iddiası
İsmail ilden belgeleri çalınca
Allah seni ıslah etsin ahlaksız herif.ben bahattin başkanı seviyorum diye yalaka oldum,karnımı burdan doyuruyor oldum,buradan para kazanıyor oldum öyle mi?Allah sizi kahretsin,inşallah bu benim için düşündüklerinizi bir başkası da sizin hakkınızda düşünmeden can vermezsiniz.Ben şunu gördüm,bahattin başkanı desteklemek suç olmuş,yalakalı olmuş.Buradan haykırıyorum,inşallah bu parti iktidardan düşer de siz de hiçbir zaman gavurca saldırılar yaparak gelmeye çalıştığınız o koltuklara gelemezsiniz.Ben bu saatten sonra Ak PArtiyi savunursam şerefsizim.Bahattin başkanıda sevmiyorum artık gözünüze kına yakın.Haysiyet yoksunu nalet insanlar
değmez
kardeş senin gibilere biraz para verirler,web sayfalarını dolaş bana laf atanları pişman et derler.sen de dolaşır değişik isimler veya rumuzlar ile cevap verir,salya sümük saldırırsın.sonra da o malum şahıs gibi senden kurtulmak için daha fazla para verirler.nerden başıma musallat ettim derler.buradan arkadaşlara sesleniyorum,cevap vermeyin.adamın görevi sataşanlara laf yetiştirmek.bu yüzden karnı doyuyor
imza atan şahsa destek olana
ben diyorum ki susun,konuştukça ortaya nefret tohumları dikiyorsunuz,adam belgeleri veririm diyor.ver kardeşim elinde böyle bir belge var da vermezsen namertsin.dağıt basına da yayınlasınlar.o zaman görelim erkekliğini.benim elimde belge yok,sözümü geri alıyorum.özür dilerim.senin elinde varmış madem,yazarak değil de belgeleri bizimle paylaşarak erkekliğini göster.göster de ilçe de ne yapmak istediğini ve kim olduğunu da görelim.bahattin de seni baş tacı yapsın.il de inşaallah bunları okuyordur,neye izin verdiklerini görsünler
imza atan şahsa destek olana
eğer siz bu yazıları baahttin beyim bilgisi dahilinde yazıyorsanız muhalefet partilerinin çalışmasına gerek yok o zaten bitmiş demektir.bilgisi dahilinde yazmıyorsanız da bahattin beyin düşmanlarına ihtiyacı yok siz varsınız demektir.nasıl bir yakınlığınız var ki veya ilçe de ve ilde nasıl bir göreviniz var ki bu belgeler sizin elinize ulaşıyor.demek ya yürütme de ya da ilde önemli bir yerdesiniz.yazık ilçenin geldiği hale bak
S..........r Bir Sıraya...
Birisi Bahattin Ünver bu işe nasıl izin veriyor anlamış değilim yazmış.Bu arkadaş Bahattin başkanın akşama kadar bilgisayar başında bu işlerle uğraştığını zannediyor herhalde.Şunu söyleyeyim madem konu açılmışken;Ali Faik Biçer ve Ahmet Yabanoğlu'nu il teşkilatı istemedi.Daha fazla zorlarsanız bütün belgeleri internete yayarım ama ondan sonra sağda solda Bahattin Başkan aleyhinde propaganda yapanlar etek giymek zorunda kalırlar.Eğer gerçekten olayların gerçek yüzünü öğrenmek istiyorsanız Münafıklık yapıp suçsuz günahsız bir insanın arkasından konuşacağınıza gerçek kimliğinizi yazın,ben elimdekileri direk size getireyim.Eğer sizin dediğiniz gibi değilse ve Bahattin Başkana iftira atıyorsanız
imza atan şahsa
ismini yazmayıp bahattinin yalakalığını yapan şahıs,muhtemelen ahmet diye yazan da sensindir.insan teşkilatını emanet ettiği başkanına seçime saatler kala mı liste de olmadığını söyler.bu mu dürüstlük?bir de herkese il seni istemiyor diye söylüyor.ali faike dahil herkese bu şekilde söylemiş.ayıp olan bu?şimdi size düşen O BİR İŞE YARAMAYAN ÇENENİZİ KAPATIP,HERKESİ KUCAKLAYARAK SEÇİME CANU GÖNÜLDEN ÇALIŞMANIZDIR.Konuşmayın artık.KONUŞTUKÇA ORTALIĞA NEFRET TOHUMLARI SAÇIYORSUNUZ.B.Ünver buna nasıl izin veriyor anlayabilmiş değilim?
mustafa balcı
sevgili hemşerim murat bey yazılarını okuyorum bu son yazında çok güzel olmuş tebrik ederim seni..başarılarının devamını dilerim..aykırı yazı ve düşüncelerin seni gerçekten çok farklı kılıyor..bu arada avrasya hastanesinden bir haber çıkmadı imarla ilgili herhalde oda sümen altı oldu.
yukarı çık