ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MURAT ERGÜN
MURAT ERGÜN

Ak Parti Kongresinde Sürpriz Olur mu?

2014 Yerel Seçimlerinde, partilerini başarıya taşıyacak olan ilçe başkanlarının seçimi ve ilçe kongreleri Ak Parti Zeytinburnu ko...

Yazarlar 4 2808

2014 Yerel Seçimlerinde, partilerini başarıya taşıyacak olan ilçe başkanlarının seçimi ve ilçe kongreleri Ak Parti Zeytinburnu kongresi ile start alıyor. Bahattin Ünver ilk seçildiğinde bir dönem yapmayı düşündüğü ilçe başkanlığı görevine ikinci kez yeniden aday oldu.

22 0cak Pazar Günü yapılacak olan kongre öncesi kulisleri hareketlendiren adım İl Başkanı Aziz Babuşcu’dan geldi. Babuşcu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve İlçe Başkanı Bahattin Ünver’i çağırarak mini bir zirve yaptı. Kulislerde konuşulan iki başkan arasındaki sorunda bu zirvede masaya yatırıldı. Zirve sonrası İlçe Başkanı Bahattin Ünver, kendisine git listeni hazırla ve getir dendiğini yine ilk kez Zeytinburnu Haber’e açıkladı.

Buraya kadar herşey Bahattin Ünver için yolunda gibi gözükse de bu kadar rahat bir adaylık süreci olmayacağı çok net bir şekilde gözüküyor.

Önce Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın penceresinden bakalım, Başkan Aydın, Bir önceki kongrede İlçe Başkanı Bahattin Ünver olması için büyük bir çapa harcamıştı. Fakat Genel Seçim öncesi yaşanılan gerginlik artık Başkan Aydın’ın, Bahattin Ünver’e destek vermeyeceği kulislerden konuşulanlar arasında. Ben de Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın bir kişinin üzerine çizik attığında onu bir kez daha gündemine almayacağını düşünüyorum. Yani Başkan Aydın Bahattin Ünver’i destekleyecek gibi gözükse de kesin bir şekilde desteklemeyecek.

Peki, Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver bu konumda nasıl bir strateji izler. Ünver Başkan olduğu dönemde çok iyi bir strateji izledi. Bu strateji her ne kadar kendi teşkilatı içinde sorun olsa da İlçeye gelen üst düzey yöneticiler ile arasını çok iyi tuttu ve her toplantıda dinamik bir Zeytinburnu Teşkilatının olduğunu yöneticilerine yansıttı.

Bunun yanın da elde edilen seçim başarıları var. Bu başarılar her kimin katkısı ile elde edilmiş olursa olsun sonunda bu başarı ilçe başkanın hanesine yazılır.

Üç, İlçe Başkanı Bahattin Ünver Teşkilatında çoğunluğun  desteğini hep yanına aldı. Bunu son danışma meclisine gördük. Ünver’in yolunun açan bir başka unsurda karşısına açıkça çıkacak bir adayın olması en azından bu yazımızı yazana kadar.

Şimdi, daha önce bir yazımdan alıntı yapacağım. Ak Parti’de muhalefet sesleri yükseldiğinde  yine en sert yazıyı ben yazmıştım. Yazımın başlığı ‘Ünver elbet bu limandan yol alacaksın’. Peki benim bu çıkışım kadar hangi muhalif ilçe yöneticisi sesini çıkartabildi hiç biri. Bahattin Ünver benim bu sert çıkışma rağmen ilçede hiçbir sorun olmadığını söyledi ve yolunu bir kat daha sağlamlaştırdı.
Artık yaklaşan kongre öncesi en güçlü aday Bahattin Ünver bunun açık yüreklilik yazabiliriz. Bahattin Ünver, eski yönetiminden bir çok isim tıraşlayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta eski yönetiminden Mustafa Yiğit ve Ahmet Yabanoğlu, haricinde bir çok ismin de üstünü çizdiği bizim elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda.

Tüm bu yazdıklarımızın ortaya çıkmasına çok kısa bir süre kaldı. Şunu da son bir not olarak düşmek istiyorum. Kongre bu yazdığım kadar çok rahat geçmeyecek. Son akşama kadar bir sürpriz bekleyin. Olmaz demeyin  büyük bir ihtimalle olabilir.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
metin
sürpriz olmaz.
ahmet demir
BAHATTİN BAŞKAN BİTMİŞ ARTIK HAKKINDA BİRSÜRÜ DUYUMLAR ALIYORUZ. BIRAK GÖREVİ ARTIK BAHATTİN BAŞKAN... SEN HEP BENCİSİN
yasin özbilir
teşkilatını bir bir küstüren önce ben diyen söylediklerini yapmayan telefonla arıyanı azarlayan birlik beraberlik savunan ama yapmayan başkanla zeytinburnu 2014 seçimlerini aziz başkanla beraber kaybedecek
sertan çınar...
herkes bu saatten sonra hadini bilecek....şok etkisi olacak kongrede şok.
yukarı çık