Muhtar Baykan, Zeytinburnu Haber’de yayınlanan Merkezefendispor Kulübüyle ilgili haberin ardından Mahalle sakinlerinin Muhtarlığa gelerek, kendilerinin şikayetçi olduklarını Zeytinburnu Belediyesinin şahsi olarak kulübü hedef almadığını, buradaki olaylardan rahatsız olduklarını ve bunu şikayet etmeleri sonucunda Belediyenin bu uygulamayı yaptığını söylediler.

Buradaki konu Merkezefendispor Oyuncularının yöneticilerinin veya ailelerinin Kulüp Bahçesinde oturması değildir. Zeytinburnu Belediyesinin uygulamasına şikâyet olan asıl konu Saat 24.00’dan sonra burada oturan ve Kulüp ile çok fazla organik bağı bulunmayan bazı kişilerin yüksek ses ve küfürlü konuşmalarının İETT Bloklarında oturan aileleri rahatsız etmeleridir. Buradaki birçok aile mükerrer defa hem muhtarlığımıza hem de belediyenin beyaz masasına şikâyette bulunmuşlardır.

Bu Bankları Merkezefendispor Kulübünün Bahçesine yerleştiren Zeytinburnu Belediyesi'dir. Belediyemiz buraya bu bankları yerleştirirken Kulüp üyelerimizin ve vatandaşlarımızın rahatını istediği için yapmıştır. Vatandaşların asıl şikâyet konusu bu banklara ek olarak kulübün bahçeye attığı masa ve sandalyelerin gece geç saatlere kadar burada durması ve bunları kullanan kişilerini çevreyi rahatsız etmesidir.

Bu şikâyetler benim Merkezefendispor Başkanlığını yaptığım dönemde de birçok kez yapıldı. Belediye bu uygulamaları bizim dönemimizde de yaptı. Fakat biz yerel kurumlarımızı suçlamaktansa bu şikâyetlere göğüs germeyi ve yapıcı olmayı yeğledik.

Zeytinburnu Belediyesi İlçemizdeki bütün amatör kulüplere verdiği destek gibi bu tesisin Merkezefendispor’a kazandırılmasında ve sonrasında işletilmesi konusunda Kulübümüze hiç küçümsenmeyecek desteği olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.

Merkezefendispor Kulübü olarak kimseyi suçlamadan buradaki şikâyete konu olan olayı incelemek şikâyette bulunan kişilerle yüz yüze görüşerek, vatandaşın isteklerinide yerine getirerek olayı çözmek en doğrusu olacaktır. Bunu yapmadan belli kurumları hedef seçmek çok doğru bir davranış değildir. Gece saat 24.00’dan sonra Kulüp Bahçesinde olan olaylardan dolayı da Kulübümüz doğrudan sorumlu tutulamaz. Zeytinburnu Belediyesi yetkilileri de yaptıkları uygulama sonrası doğrudan kulübümüzü hedef gösteren bir açıklama yapmamışlardır. Buradaki şikâyete konu olan olayı çözme girişiminde bulunduklarını açıklamışlardır.

Zeytinburnu Merkezefendi Mahalle muhtarı olarak her daim Kulübümüzün bugünde kadar arkasında olduğum gibi bu tarihten sonrada arkasında olmaya devam edeceğim. Muhtar Baykan olarak da vatandaşlarımızın huzurunu bozacak hiç konuya göz yummayı bugüne kadar yapmadığım gibi bu günden sonrada görevim süresi içinde yapmayacağımın altını kalın çizgilerle çizmek isterim. Sizede Zeytinburnu Haber olarak bizlere bu imkânı verdiğiniz için teşekkür ederim.

ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL