Zeytinburnu Beeldiye Başkanı Murat Aydın’ın büyük önem verdiği ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın güzel bir cami yapılması isteği sonrası Seyitnizam Camii oldukça görkemli bir şeklide yükseldi ve inşaatı tamamlandı. Caminin çevre düzenlemesi ve yan inşaatları ise halen deva ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, Caminin son şeklini görkem ve Zeytinburnu Halkı ile birlikte teravih kılmak, için Seyitnizam Camiine geldi. Kendisine Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Yardımcısı Zafer Alsac, Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Bahattin Ünver, İstanbul İmar Komisyonu Başkan Sefer Kocabaş, Ak Parti Meclis üyeleri Engin Şen, Hasan Uluocak eşlik etti.

Seyitnizam Camiindeki Teravih Namazını Zeytinburnu Müftüsü Yusuf İzzettin Konuk kıldırdı.Teravih Namazının ardından cami cemaati ile uzun süre sohbet eden İBB Başkan Kadir Topbaş bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından Cami Derneğine geçen Kadir Topbaş burada camiinin projesi ve yapılan yeni inşaatlarla ilgili bilgi aldı. Çıkışta vatandaşlara Zeytinburnu Belediyesinin ikramı limonata dağıtan Başkan Topbaş’a Zeytinburnulular sevgi gösterisinde bulundu.

Başkan Topbaş, Zeytinburnu Halkının Ramazan’ını ve Bayramını kutlayarak, “Birlik, beraberlik, hoşgörü ve sevgi yüklü iftar sofralarımızda bir araya gelmek ne güzel … İstanbul, çok önemli bir inanç turizm merkezi haline geldi, Eyüp Sultan da olduğu gibi Zeytinburnu’nda Merkezefendi’de de Ramazan’ı yaşamak ayrı bir mutluluk” dedi.

Zeytinburnu Haber Gazetesi olarak Belediye Başkanı Murat Aydın’a Yeni yapılan Seyitinizam Camiinin yanı başında yıkılan tarihi külliyeyi sordu. Başkan ASydın bu külliyenin asıl olmadığını 70 ‘li yıllarda sonra uydurma şeklinde yapıldığını, bunun asıl projesine uygun olarak yeniden inşa edileceğini söyledi. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER