Zeytinburnu Belediyesi'nin Cumartesi günleri Merkezefendi Camii yanında kurduğu Organik Halk Pazarı'na alışverişe gelen vatandaşlar, her hafta farklı bir süprizle karşılaşıyor. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi müzik kurslarında eğitim gören öğrencilerin kendileri için hazırladıkları müzik ziyafetiyle karşılaşan pazar sakinleri, canlı müzik eşliğinde alışveriş keyfi yaşıyor.

Düzenlediği etkinliklerle şehrin kültürel yapısında büyük değişimler sağlayan Zeytinburnu Belediyesi; İstanbul'un ilkleri arasında yer alan Organik Halk Pazarı'nda farklı bir etkinliğe daha imza atıyor. Hem dört yıldır düzenlediği Kültür ve Sanat Kursları'nda eğitim alan öğrencilere kendilerini ifade etme imkânı sağlayan, hem de Organik Halk Pazarı'na gelenleri müzikle karşılayan Zeytinburnu Belediyesi'nin bu çalışması İstanbul'daki birçok pazara örnek teşkil ediyor.

Organik beslenmeye önem veren ve her cumartesi günü Organik Halk Pazarı'nı ziyaret eden İstanbul sakinleri, pazarın bir köşesinde hazırlanmış platformda gitar çalan, şarkı söyleyen gençleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Uygulamaya şahit olan dinleyiciler, memnuniyetlerini "Alışveriş için tezgâhlar arasında gezinirken kulağımıza gelen müzik sesiyle hem eğleniyoruz, hem de bu kadar yetenekli gençler olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz." sözleriyle ifade ediyorlar.

Organik Halk Pazarı'nda bu hafta Kültür ve Sanat Kursları Gitar branşında eğitim gören; Safa Kılıç, Oğuzhan Boyacı, Ömer Salih Özmaden, Fatih Enes Uzun sahne aldı. Türk müziğinin sevilen parçalarından örnekler sunan genç sanatçılar programlarının sonunda; Gitar kurslarında aldıkları eğitim sonucunda kendilerine yeteneklerini gösterme imkânı sunduğu için Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'a teşekkür ettiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ / ÖZEL