ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MEHMET ALPAY
MEHMET ALPAY

O'NA AYYAŞ DEMİŞLERDİ

HANİ O'NA " AYYAŞ ATATÜRK " DİYORLARDI YA İŞTE ATATÜRK'ÜN CİGARA, KAHVE, TAVLA ve İÇKİ HİKA...

Yazarlar 0 457

HANİ O'NA " AYYAŞ ATATÜRK " DİYORLARDI YA İŞTE ATATÜRK'ÜN CİGARA, KAHVE, TAVLA ve İÇKİ HİKAYESİ AYYAŞ,  bir sigara yaktı, masasına bir kadeh rakı koydu, hava sıcak, çarptı tabii.. Kalktı Muş ve Van’ı Ruslardan temizledi. Bir kadeh daha atıp bindi BANDIRMA vapuruna, sanki adalara gezmeye gidiyor sandı kendini.  Hoopp Samsun’a gitti kafa. Orada havalar temiz tabi. Tam rakılık yerler.

AYYAŞ'ın canı şıkıldı biraz dolaşayım dedi. Amasya’da kahve içerken,  Erzurum’da  cigara tüttürüken, Sivas’ta tavla  oynarken de kongreler yaptı her nedense.  AYYAŞ, bir de Ankara'ya uğrıyayım dedi. Geldi Ankara'ya. Silah arkadaşlarıyla Agop'un meyhanesinde içerlerken TBMM'sini kurdu. Bir de o günü Türk Çocukları için " Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı " ilan etti her nedense, Arkadaşlarına meyhanede içki kıyağı yaptı ya, onlarda mecliste bir kanun çuıkartarak AYYAŞ'a ünvan verdiler ve AYYAŞ'ın kafası çakırken  BAŞ KOMUTAN  oldu.
Sonra Ege bölgesi efelerini  topladı etrafına.. Cigaraları tüttürüken onlara " Ben askerler ve silah arkadaşlarıma ( İLK HEDEFİNİZ AKDENİZDİR  diye emir verip size ulaştıracağım.  Düşman yollarına rakı masalarını kurun da geldiğimde kafaları çekeriz " dedi ( O zamanlarda Ege Denizi'ne AKDENİZ dendiğini de söylemedi cahil kalsınlar diye.)  Sonra Dikmen de kör İsmail'in çay bahçesine gidip  kendisi gibi Mareşal olan Fevzi ÇAKMAK ile sıkı bir tavla  " Hapis "  oynarlarken savaş taktiklerini tartıştılar. Oyun 4 - 4 iken kalkıp birer  duble Rakı içip atlarına bindiler ve askerlerle düşmanı dürüm yapa yapa Eskişehir, Afyon, Kütahya, Manisa yollarına midelerine indirdiler.

AYYAŞ,  arkadaşlarına " At üstünde koştururken canım sıkıldı, şu YUNAN'ı da körfeze  dökelim de vilayet binası bahçesinde okkalı birer Türk Kahvesi içelim " dedi  Aynı gün İzmir'de kahve içmek için Yunan askerlerini körfeze döküverdi.....AYYAŞ, vilayet bahçesine girerken Yunan Bayrağını önüne serdiler. AYYAŞ " Kaldırın şu bayrağı, bayrak çiğneyenin de bayrağını çiğnerler " deyiverip bastı Osmanlı narasını 8 bekle üleeeey İngilizler Fransızlar, İstanbul'a geliyorum üleeeeeyynn. İçki üzerine kahvesini fırtlarken günün anısına da " 30. AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI " dedi ya. Olay tuttu valla.

Ayyaş artık tam gaza gelmişti ya, durup dururken bir de TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni kurdu meyhane arkadaşları ile.  Arka arkaya atılan kadehlerden kafa gitti tabii, ağzından çıkanı kulağı hiç duymuyorki.  " SALTANAT KALDIRILACAK " demişti. O kafayla farkında olmadan HALİFELİK mefta olmuştu.  AYYAŞ, meyhanede halay çekip zeybek oynarken yine gaza geldi. " Kadın Erkek eşittir, Kibarlık gerek o nenenle bende MEYDAN'a " Şapkasız çıkmam abi " dedi. Ayyaş takkeyi taktıktan sonra sonra  "  Tekke, zaviye, medrese, yobaz külliyesi hepsi hikaye arkadaşlar, bu işler  bitirilsin " dedi.

AYYAŞ, Fevzi Çakmak ile tavla oynarken " ya şimdi aklıma geldi birde şu gavur icadı olan SOY ADI'nı şart koyalım dedi. AYYAŞ savaşlarda hep At Üstündeki Baş Komutan olduğu için  ona da soy adı kanunuyla ATA TÜRK dendi. AYYAŞ tam gaza gelmişti. Mebus atkadaşları  " Dur Ata’m yapma yeter " dedikçe bir metematik dehası olan AYYAŞ bir de GEOMETRİ kitabı yazdı. Eyvaaah AYYAŞ o kafayla halay çekerken attığı her adımda Türk dili,  Latin  harfi, Türk tarih kurumu, Ankara Hukuk, Merinos Halı, (Meze bitti o ara deniz börülcesi istedi AYYAŞ) Sümerbank, CHP,  Çocuk Esirgeme Kurumu, Demiryolları, Havayolları, Limanlar Genel Müdürlüğü, Halkevleri, Etibank, İş bankası, Merkez bankası, Sağlık bakanlığı, Anadolu Ajansı, Ziraat Enstitüsü. ardı arkası kesilmiyor, Demirçelik Karabük falan.

AYYAŞ'ın zembereği boşalmıştı ya tutabilene aşkolsun. Mebuslar “Ne gerek var Ata’m az ilerde Derviş Mehmet ve Kıbrıslı Lambalı Derviş Mehmet denen iki kişi ve yandaşları  24 yaşında Teğmen Kubilay Öğretmeni öldürüyorlar, al eline Kuran’ı geç tabutun başına” dediler,

AYYAŞ içiki masasından ayağa kalkıp doğruldu ve "  Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen, ben size hiç bir şey öğretmemişim demektir.. O Yunanlıların  gayrimeşruları olan sözde dervişleri  Kubilay'ımın şehit edildiği yerde katledin ve hemen ardından MENEMEN'İ YAKIN, dedi o AYYAŞ. Ve aynısını yaptı.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
yukarı çık