ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MEHMET ALPAY
MEHMET ALPAY

ZEYTİNBURNU’NDA AĞAÇ KATLİAMI

Zeytinburnu Ambarlar Caddesi Merter dönüş kavşağı ile E – 5 Karayolu arasında kalan 2 hektarlık alanda 20 günd&uu...

Yazarlar 1 1098
Zeytinburnu Ambarlar Caddesi Merter dönüş kavşağı ile E – 5 Karayolu arasında kalan 2 hektarlık alanda 20 gündür ağaç katliamı var. 170 ağaç kesildi gören yok…
Ambarların Merter dönüş kavşağı sağ tarafında bulunan ağaçlı arazide 1 aydır peyderpey ağaçlar katlediliyor. İlgililerin dediği gibi ağaçlar gece değil, gün batımına yakın saatlerde kesiliyor. Zira o bölgede aydınlatma olmadığı için hiçbir ağaç bu kadar ustaca ve büyük motorlu hızarla kesilemez.. Kesenlerde bir kişi değil birkaç kişi olduğu belli, 20 dakika dalış, sonra kaçış.

Zeytinburnu sınırlarındaki bu arazi İBB’ye ait ve İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü de mal sahibi… Bu arazi ilgililerin ismini vermek istemediğine inandığımız biri tarafından kiralanmış.  Plan tadilatı için Zeytinburnu Belediyesi’ne müracaat yapılmış. Fakat bu müracaat reddedilmiş ve yine ilgililerin söylemesine göre  belediyece Palan Tadilatı’na itiraz davası açılmış.

Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Zafer ALSAÇ ile görüşen arkadaşımız  Murat ERGÜN “ Ağaçların kesildiğinden haberimiz yok, Gece kesmişlerdir. Gerekli incelemeyi başlatacağız “ sözleriyle karşılaşmış. M. Zafer ALSAÇ, demesine demiş de  burada anlatılmayan bir takım şeyler olduğunu inanıyoruz..

Şansıma iletilen ağaç katliamı bilgisinin doğruluğunu araştırmak için bölgeye gittim.. Zeytinburnu Belediye Zabıtası’ndan bir ilgili arkadaşı gördük. Sorduk. Onlarda ne olduğunu bilmediğini belirtti ve “ Bu arazi büyük şehire ait. İBB Zabıtası da burada”  dedi.. Fakat İBB Zabıtası da adeta göstermelik bekçi konumunda..

Kesilen Tüm ağaçları resimledim.. Bu konuda kendime göre biraz bilgim olduğundan ağaçların yaşları konusunda çekim yaparken sayım yaptım. Toplam olarak 2 hektar alanda 94 tane 25 yaş yukarı ağaç kesilmiş..76 tane de 7 ve 25 yaş arası ağaç yerle bir edilmiş. Toplam olarak 170 ağaç rakamı ortaya çıkıyor….Kesilen ağaçların bir bölümü kesildikten sonra araziden götürülmüş ki resimlerde belli.. Bazı ağaçların yaprakları kurumuş ve kahverengine dönüşmüş. Bir ağacın bu şekle gelmesi için en az 15 – 20 gün bir zaman gerek…Zira yaşlı ağacın gövde suyu tükenmişti. Bu ağaçların yapraklarını sıktığımda zaman un gibi dağıldı.. .Bazı ağaçların yaprakları solmasına rağmen ufalanmayacak kadar yumuşak. Yaklaşık olarak 40 kadar ağaç da yeni kesilmiş…Ağaçların kesim zamanlamasına bakarsak ve de temizlenen araziyi de hesaba katarsak burada yaklaşık 1 aydır peyderpey kesim yapılıyor ve hayrettir ki kimse de görmüyor..O çevre MOBESE ve diğer kameralarla dolu. Hiçbir ilgili bu konuda araştırma yapmıyorsa bunu düşünmek gerek.

VAKIF ARAZİSİNİ KİRALAYAN KİM.?

Mehmet Zafer ALSAÇ  Murat arkadaşımıza burayı kiralayanı tanımadıklarını söylemiş. İyi tamam da Belediye Başkanlığı Yardımcıları’nda vakıf malları ile ilgili bir başkan yardımcılığı var…Öğrenmek 10 dakikalarını alır… Madem ki belediye ilgili sahsın plan tadilatı istemesine itiraz davası açtı, adını bilmedikleri kişiye nasıl itiraz davası açtılar. MALUM kişi olarak mı sıfatlama yaptılar veya kişi adını açıklamak mı  istemiyorlar ?  Çekim sonrası dönerken bir iki arkadaşla karşılaştık. Sohbet anında ağaç katliamı konusunu kısaca belirttim. Onlarda araçları ile bazen ikindi vakti oradan geçtiklerinde  kırmızı minibüs tipi Ford Transit bir aracın dikkatlerini çektiğini belittiler. Bir seferinde aracın kenarında biri bayan 5 kişi oldukları da söylediler…Tesadüftür veya değildir…..Yaklaşık 1 aydır bu noktada ve 2 hektarlık alanda peyderpey ağaç katliamı yapılıyor, devam ediliyor fakat ne gören var ne de dur diyen. HAYRETLERİM ŞAŞTI DESEM YERİ VAR. Demek ki Ambarlar bölgesi üvey evlat sokakları konumunda.. İlgi yooook, alaka yooook. Zaten Demirciler Sitesi çevresi de kim kime dumduma.

Mehmet ALPAY

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
mehmet bilge
Akliniz bugune kadar nerdeydi? sen nasil zeytin burunlusun cakma zeytinburunlu! burda zeytinburnunda gece karanlikta biz yuruyemiyoruz sizin yuzunuzden. travestiler burada, bonzaiciler burda, tinerciler ve balicilerde burada ; bunlar insanoglu bunlarla ilgili birsey yapacaginiza siz hala devlet dusmanligi yapin!
yukarı çık