ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MEHMET ALPAY
MEHMET ALPAY

“SUÇ” YÜKLEMECİ BEYLER

İnsanoğlunun geninde vardır.Her zaman kendilerini haklı görürler ve çevresini inandırmaya çalışırlar. Kendilerini 4 x 4’lük z...

Yazarlar 0 5615

İnsanoğlunun geninde vardır.Her zaman kendilerini haklı görürler ve çevresini inandırmaya çalışırlar. Kendilerini 4 x 4’lük zannederler. Hatalar insanlar içindir. Eğer hatasız isen  sen o zaman peygambersin. Hatayı kabul etmek de bir erdemliktir. Hatayı birilerine yüklemeye çalışmak ise bencilliğin önde gelmişliğidir.

YÖRESEL GÜNLERDE GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLDİM.

Trakyalılar gecelerini yıllardır ben sunarım. Bu kez de böyleydi.Yöresel günler için Belediye Başkanlığı’nın plaket ödülü yapılacaktı. Sosyal İşler Müdürlüğüne giderek bilgi edindim. ZEYDEF sekreteryası da oradaydı. Plaket için ayrı sunucu var dediler. “Olmaz, ortam karışır, gece bendeyse şovu da ben yaparım” dedim. Fakat olmadı.Gece öncesi “ O zaman belediye plaketlerini o kişi, dernek plaketlerini de ben sunarım “ dedim. Format da başkanlar sahneden inmeden ikinci plaket sunumları yapılacakmış. Bana söylenmedi. Protokolü selamlama için davet ederken diğer sunucu “ Ben davet edecektim” diye söylendi. Kendisine “ Yalnızca belediye plaket sunumları senin” dedim.

TEK TEK İSİMLERİ VE OTURDUKLARI YERLERİ BELİRLEDİM.

Kim nerede oturuyor diye gözlem yaptıktan sonra ZEYDEF yönetim kurulunun oturduğu bölüme gidip tek tek isim tespiti yaparak elimdeki plaket sunum notlarına işaretledim. Arif ŞENGÜL ve Ahmet DİLDAR yan yanaydı. Arif ŞENGÜL’e “ sahneye kim çıkacak dediğimde “ Ben çıkarım” dedi ve Ahmet DİLDAR’da “ tamam dedi. ZEYDEF plaket sunumu için de ZEYDEF sekreteryası tarafından bana hiçbir liste sunulmadı. Plaket sunumları geldi ve diğer sunucuyu anons ettim.
O arkadaş plaket ve çiçek sunumları hemen ardından mikrofonu bana verecekti.
Fakat o sunucu işi bittikten sonra başkanlara ve protokole teşekkür ederek yerlerine davet etti ve de iniş merdiveninde teker teker tokalaştı. Sonra sahne ortasına gelerek ZEYDEF’in plaketlerini benim sunacağımı belirtti. Ortada bir yanlışlık vardı. Ben bir özür ile başkanları tekrar sahneye davet ettim ki bu özrü diğer sunucunun bizzat kendisinin yapması lazımdı.

PROTOKOL BİR  ANDA YERLERİNDEN KALKIP SALONU TERKETTİ.ZEYDEF BAŞKANI ANİDEN MİKROFONU ALARAK ELEŞTİRİ YAPTI

Başkanların sunumunu yaparken protokol arz eden ileri isimler birden kalkarak salonu terk etti. ZEYDEF başkanı da yanıma gelip “ Mikrofonu ver “ diyerek elimdeki mikrofonu aldı ve “ Bu korku niye” diye konuşma yapmaya başladı.

ŞİMDİ SORUYORUM

Diğer sunucu formata neden uymadı ve başkanları sahneden neden indirdi. Başkanlar sahneden inmeden evvel kendisine mikrofonu vermesi için işaret ettiğimde “ Bekleyiniz” diye bir işaret yaptı.
Ben iki gece sundum. Yıllardır yaptığım sunumlarda isimleri arz ederken kağıttan okumadığımı herkes bilir. Elazığlılar gecesinde Recai Memiş ile Adem HONCA’yı fark etmedim. Yanlarına gidip özür diledim ve beklemelerini söyledim ama onlar sanatçı sahnedeyken çıktılar. Trakyalılar gecesinde herkesi titri, başkanlık dönemi ve dernek isimlerini tam olarak söyleyip tanıtım yaptım. YÖRESEL GÜNLER’in hangisinde böyle sunumlar yapıldı? Samsunlular Derneği gecesinde bir takım olaylar yaşanmış, Yoktum ve bilgim de yoktu. Oradaki olaylar beni ne bağlar, Bana ne.

ZEYDEF KONGRESİNDE ELEŞTİRİLİP SUÇLU İLAN EDİLMİŞİM

ZEYDEF kongresi ön mütalağa ve sohbetlerinde “ TEK SUÇLU ALPAY “ diye lanse edilmişim. Vaaaay canınaaaaaa. Kongreniz var, Sekreteryanızdan davet bile yok, Başkandan davet yok, Ben yokum, Fakat eleştiri var, Bir alo deyin de geleyim. Tartışalım. ZEYDEF kuruluş aşamasından itibaren halen bu güne değin bir davet almışlığım bile yok. Bana ne sizin ZEYDEF’inizden. Bana ne belediye ile aranızda yaşanan tatsız olaylardan. Bana ne kendi aranızdaki kısır döngü muhalif çekişmelerinizden.

BELEDİYENİN ÇEKTİĞİ VİDEOYU HAM OLARAK İZLEYİN DE GÖRÜN.

Belediyenin çekim yaptırdığı video kayıtlarını ham olarak isteyin, izleyin bakalım benim yazdıklarım mı doğru sizin kendinizi haklı çıkarma mütalağalarınızmı doğru? Kendi aranızdaki hoşgörü kaybolduysa bana ne. Belediye sizin için  “ ZEYDEF  ne yapmak istiyor, amaçları ne “ diye fikir, düşünce ve sesli düşünce arzedip bazı konuları merak ediyorsa bana ne.
   
 GÖKHAN KASAPTAN’DA FIRÇA YEDİK.

Gece ardından Belediye Başkan Yardımcısı ve her zaman saygı duyduğum bir kardeş gözüyle baktığım Gökhan KASAP beni bir kenara çekerek “ 35 yıllık gazeteciyim diyorsun ama iki gecede de hata yaptın. Formatı niye değiştiriyorsun” dediği zaman kendi getirdikleri sunucunun mikrofonu bana nasıl ve nerede teslim ettiği söyledim. “  “ Sonra konuşuruz “ dedi. Kusura bakmayın ama 35 yıllık gazeteciliğimde yaptığım hizmetlerin sayısını ben bile unuttum. Gazeteciliğim neden yargılımı gerektirdi? Elazığlılar gecesinde kısmen hatalıydım Bunu kabul ediyorum ama hatayı olurgan yapan Başkan Nazir GÜLER’in aşırı isteği idi. Protokol selamlama konuşmaları ardından ben Belediye Başkanı Murat AYDIN’a dönerek “ protokol konuşmaları bitti. Şimdi derneğe emeği geçen iki ismi arzedeceğim “ dedim, Davet etmeyecektim. Usulü ben de iliyorum fakat Başkan Nazir’in aşırı talebi vardı, Hatayı bile bile kabul ettim ve bunu da inkar etmiyorum. Fakat bu nedenler benim 35 yıllık gazeteciliğimi ve 50 yıllık sunuculuğumu yargılama gerektirmez. HOŞGÖRÜ en mükemmel erdemliktir. Tamam ; Yöresel Geceler’de derneklere parayı siz veriyorsunuz ama  bu etkinlik bir “ Devlet Protokol Toplantısı “ değil. Nihayetinde bir eğlence ve tanıtım şenliği, Hatalar da olabilir. İlk gecede  İclal KAPLAN Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Zeytinburnu Askerlik Şube Başkanı Personel Yarbay Ali KOLUAÇIK’ın adını Erikli Baba Derneği sonrasında okudu ki 6 kez uyarı yapıldı. 3 kez de ben hatırlatma yaptım. Ona bir şey dediniz mi ? Trakyalılar gecesindeki diğer sunucu yine plaket takdimi için davet ettiği komutanın adını bile arz edemedi. Hiçbir gecede tam olarak titri lanse edilmedi. O sunuculara bir şey söylendimi? Hayııııır. Her nedense Mehmet ALPAY tu kaka oluyor.  İnsanlardaki HOŞGÖRÜ ise çoktan devalüğe olmuş haberimiz yok. Bu böyle oldu diye ben Sn. Gökhan KASAP’a kırıldım mı? Hayııır, O da başkanın merak ve emrini yerine getirdi. Hepsi o kadar. Bu değerli kardeşimiz benim hizmetlerini zaten en iyi bilenlerden biri.

DERNEK FEDERASYONLAŞMASI 3 KEZ DENENİYOR. SONUÇ  NE ?

Dernekleri bir araya getirme ve konfederasyon veya federasyon olma ilk adımı ZEYYED tarafından atılmıştı. O zaman ZEYYED Başkanı şu anda Hamidiye sularının başında olan değerli bir arkadaşımız olan Kenan KILIÇ’ tı. 6 – 7 kez toplantı yapıldı sonuç çıkmadı.  İkinci hareket ise ANAP döneminde ANAP İlçe Başkanı ve şu anda CHP İlçe Meclis Üyesi olan Muharrem Ercihan EKŞİ tarafından başlatılmıştı. Yine 6 – 7 toplantı oldu ve ikinci kez sonuç çıkmadı. Sebebi çok basitti, Dernekler arasındaki siyasi görüş farklılığı ve hedeflerin ne amaçlı olduğu idi. Şimdi ZEYDEF kuruldu. Delegeler ve yönetim arasında bir çok muhalif ses ve hareketler ortaya çıktı. MEHMET ALPAY mevzu edildi ve adeta “ SUÇLU AYAĞA KALK “ denildi, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın dediği gibi  “ Yok öyle şey, 25 kuruşa simit yok “ lafını şimdi ben söylüyorum.
Araştırma yapmadan sorgulama nihayi sonuç almaz ve de kimse bir şey için suçlanamaz. Tekrar ediyorum. ELAZIĞLILAR ve TRAKYALILAR gecelerinin belediye video ham çekimlerini tekrar tekrar izleyin, İzleyelim. Ondan sonra hodri meydan olsun.

ZEYDEF’İN PLAKET VERMESİNE NE GEREK VARDI ACABA?

Yöresel gecelerin hemen bitiminde Zeytinburnu Belediyesi katkıları ve etkinlikleri için her son etkinlikte plaket ve çiçek sunumunu zaten yapıyor. ZEYDEF’in bunu yapmasına ne gerek vardı ki. ZEYDEF adına bir gece ve ekinlik yaparsınız. Tanıtım ve reklamlarınızı da mükemmel bir şekilde sergiler, kurucu olan mütevelli heyetine de plaketlerini sunabilirdiniz. Yöresel etkinliklerde bile teker teker plaket sunum düşüncesi yanlış, Derneğin tüzel etkinliğine neden müdahele edilsin ki. Trakyalılar gecesinde de  kurumun tüzel etkinliğine müdahele edilmiş oldu. Belediye formatı dışına çıkılan hareket olduysa protokolün terk eylemesinde de o  zaman bir neden vardır. Konu beni bağlamaz. Fakaaaat yokluğum olan bir yerde aleyhime suçlama yapılıyorsa bu seni bağlar. Kendi yanlış ve hatalarınız için günah keçisi aramayın. Aynaya bir kez,  gönlünüze iki kez bakmanız yeter arkadaşlar.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
yukarı çık