ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MEHMET ALPAY
MEHMET ALPAY

AMATÖR FUTBOLA DESTEK

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı her sezon öncesi ilçemiz amatör futbol kulüplerine   malzeme alınması için  yine d...

Yazarlar 2 3830

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı her sezon öncesi ilçemiz amatör futbol kulüplerine   malzeme alınması için  yine destek verdi.

İlçemiz Belediye Başkanlığı  genelde 5. Yerel Dönem ardından ilçemiz amatör futbol kulüplerine  futbolcular için malzeme temin etmeleri amacıyla yapmakta olduğu yardımı yineledi. 5393 Sayılı yerel Belediyeler Kanunu 14. Madde B bendi birinci paragrafı  son 5 satırında “ Gerektiğinde öğrencilere, amatör spor kulüplerine malzeme verir ve gerekli desteği sağlar, her türlü amatör spor karşılaşmaları düzenler, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan sporculara Belediye Meclisi kararıyla ödül verebilir, Gıda bankacılığı yapabilir. “ anlatımı vardır. İlçemizde okullar, amatör spor kulüpleri bulundukları yıl içerisinde  ferdi ve takımsal olarak aldıkları başarı niteliğinde Belediye Meclisi’nin belirlediği oranlarda para ile ödüllendirilir.

Zeytinburnu belediye Başkanlığı bu kanun gereğini 5. ve 6 dönemlerde mükemmel bir şekilde uygulamaya devam edilmekte. Bu yıl da Hasan Doğan Spor Tesisi’nde sabah kahvaltılı olarak yapılan malzeme desteği toplantısına Zeytinburnuspor temsilcileri dahil olmak üzere ilçemiz 16 amatör futbol takımı başkan ve temsilcileri de iştirak ettiler. Belediye Başkanı Murat AYDIN, Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan KASAP, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami ÜNLÜ, Amatör Futbol Kulübü Birliği Başkanı Selahattin YENİYOL, 1. Dönem Başkanı Cenap ALTIOK bu kahvaltılı toplantıda hazır bulundular. Forma ve futbol ürünleri tanıtımı için de Zeytinburnu Spor’un eski futbolcusu olan Zekir KESKİN’in  ZECCO isimli spor malzemeleri üretim ve satımını yapan firmasından ürünler de getirilmiş ve salon girişinde hazırlanan stand da teşhir edilmişti.

DEMOGOJİ YAPANLAR BAŞKAN SORU İSTEYİNCE HİÇ KONUŞMADI.

Her türlü spor toplantılarında ve bireysel bir çok sohbetlerde bol bol demogoji yapanlar Belediye Başkanı Murat AYDIN’nin “ Sorularınızı Bekliyorum” demesine rağmen hiç konuşmamaları, soru sormamaları beni hiç şaşırtmadı ama Murat AYDIN soru sorulmaması üzerine hayli şaşırdı. Belediye Başkanı Murat AYDIN yaptığı konuşmada genelleme olarak “ son 8 yıl içerisinde amatör futbol kulüplerine yapılan ödül ve malzeme desteklerinin belirli oranlarda arttırıldığını, Merkezefendi Spor Tesisi’nin yakında yeni düzenlemeleriyle hizmete gireceğini, Süper veya Bal ligine yükselen futbol takımlarının tüzük tadilatı kongresi yaparak kulüp adların önüne mutlak Zeytinburnu adının konmasının gerektiğini, Zeytinburnuspor Kulübü’nün profesyonel lige geçmesi halinde yaklaşık 9 Milyon TL’yi bulan borcunun tahsil yönüne gidileceği için bu konuya sıcak bakmadığını dile getirdi. Kendisine his soru sorulmaması üzerine  Amatör Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı Selahattin YENİYOL genelde kendi aralarında çok konuşulan bir konuyu dile getirdi. YENİYOL “ İstanbul İl Beden Terbiyesi’nin bir çok futbol sahasını suni çimlemeye alabileceğini belirti. Zeytinburnu Spor sahasının suni çim için bakıma alınması ve suni çim yapılması durumunda bir çok müsabakaların da orada yapılmasını mümkün olacağı kanısındayım. O zaman ilçemiz futbol kulüplerinde büyük rahatlama olur ve kendi sahamızda yapmakta olacağımız maçların saha yetersizliğinden ilçe dışına alınmasından da kurtulmuş olacağız. Bu konuda ne yapılabilir” dedi. Başkan Murat AYDIN “ Sahanın asıl sahibi biziz ama Ermeni Vakfı ile halen süren bir mahkeme süreci olduğu için şu anda yeterli girişimleri yapamıyoruz. Sonuçlara göre değerlendirme yapacağız dedi”  benzer konuşmaların ardından 16 amatör futbol kulübü başkanı ve temsilcilerine fotoblokla panolandırılmış 5.500 TL’lik temsili çekler malzeme alımı yapmaları için teslim edildi.
ZEYTİNBURNUSPOR İLGİLİLERİ DE BU DESTEKTEN İSTEDİ

Zeytinburnuspor temsilcileri de amatör spor kulübü niteliğinde oldukları için bu malzeme ödülü desteğinden almaları gerektiğini belirtince Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan KASAP “Biz bunu konuda gerekli görüşmeleri kendi aramızda yaparak bir karara varacağız. Tabii ki sizlere de bu yardım mutlaka yapılacak “ dedi.

O HALDE ZEYTİNBURNU SPOR STADINI TERKEDİN

Bu da bizim yorumumuz. Mademki  27 yıl sonra tekrar başladığınız yere döndünüz, yani amatör oldunuz o halde Hasan Doğan Spor Tesisi’ndeki yerinizi alınız ve stadyumu hemen terk ediniz. Zira diğer 16 amatör kulüpten farkınız kalmadı. O zaman eşitlik ilkesi oluşur ve 5.500 TL’lik malzeme yardımını alabilirsiniz. Alt yapısı ve ana kademeleri tamamen yitirilmiş ve saha tüm kullanımı ve müştemilatıyla tarlaya dönmüşse ve de bu hale getirilmişse idari mangaya helal olsun demek gerek. Amatör iseniz o mahale yakın amatör futbol kulüpleri de o sahadan istifade etmeli ve antreman yapabilmeli.

MURAT AYDIN NEDEN “DENETLEME ve OTOKONTROL” YAPMIYOR

Sahanın sahibi Zeytinburnu Belediyesi. Yani belediyenin mevcut tapulu malı. Sahayı neden denetlemiyorsunuz. Toplayın meclis üyelerinizi, teknik adamlarınızı ve mühendislerinizi, Toplayın Amatör Futbol Kulüpleri başkan ve temsilcilerini. Hep birlikte Zeytinburnu Stadı’nı gezin, görün, denetleyin, her türlü rezilliği izleyin, elinizdeki telefon ve kameralarla çekimler yapın. Mecliste bunu tartışın. DİNGO’NUN AHIRI’na dönen stadyumu, akibeti belli olana kadar kontrolünüze alın. Amatör olan Zeytinburnuspor’u şu anda hak ettiği yeri gönderin. BAĞ SİZİN ama bu durum bağ sahibinin umurunda değilse bağcı da orada istediği gibi at da otlatır eşekte otlatır. her şeye radikal kararlar alan, tebliğ tebellüğü bile yapılmadan bir çok uygulamalara imza atan Zeytinburnu Belediyesi Encümeni halen neden ilgisiz acaba?

ZEYTİNBURNU STADI’NIN SAHİBİ GERÇEKTE KİM?

1 -Bunu önce 1. Dönem Belediye Başkanı Dr. Muzaffer ÇAVUŞOĞLU ile konuşacaksınız. Belediye Başkanlığı olarak kendisine bir ziyarette bulunmanız çok mu zor?

2-Elinizdeki belge der ki “” 1617 Ada, 4 parsel, 45.446 metrekare, maliki açık olarak kayıtlı Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararı ile 27. 02. 1987 tarihli 43.160 metrekarelik 5 ve 2.286 metrekarelik 6 parsel olarak ifrazına ve 5 parselin hükmen belediye adına 15. 01. 1990 tarihinde tescili yapılmıştır. Kamulaştırma bedeli de 53.950.000 TL’dir. Kamulaştırma yapıldıysa Ermeni Vakfı’nın iddiası ne? Mahkeme kimle, Belediye ile mi yoksa DEVLET’lemi vede yoksa İstanbul Bölge Vakıflar Müdürlüğü ile mi? AÇIKLAYIN.

3-Stad arsasının asıl sahibi kim? Zeytinburnu Belediyesi mi? Boş arsayı on yıllarca bedava kullanan Ermeni Vakfı mı? Milli Emlak mı? Hazine mi? İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü’mü? Balıklı Rum Vakfı’nın mı? Yoksaaaaaa (Meryem, Maria, Maryam MARYA – Rumlar bu isimleri Maria, Ermeniler Maryam omarak lehçelerinde kullanır. Türkler ise Maria adına Meryem dekemtedirler)    belgelerde isimlendirilen MARYA YUVAKİM’in mirascısı olanların mı? Çünkü MARYA YUVAKİM mirasçıları  Rum Vakfı’nın sahibi olduğunu iddia ettiği ilçemizdeki bir çok yerin sahibi olduklarını iddia etmekteler ve de  mahkeme kararları ile belgeler sarih olarak belirlenmiş durumda. Mirasçılar Zeytinburnu Stadı, Ziya Gün Vakfı arsası ve Küçük Sanayi Sitesi’nde Balıklı Rum Vakfı’na ait olan gibi görüken arsanın da sahibi olduğunu iddia etmekteler.

 

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
DOST
ALPAY ABİ DOĞRU SÖYLÜYORSUNDA KULUPDEKİ ADAMLARI ŞUNDAKİ BENDE SEVMEM AMA ŞU BİR GEÇEKKİ 1 TANE ZEYTİNBURNUSPOR VAR BU İSMİ TÜRK FUTBOLTARİHİNDE 1.LİGDE BİLE TAŞIMIŞ BU İSMİN ADINA BU KULÜP BU KÖTÜ GÜNLERDE BİLE KÖTÜ İNSANLARIN ELİNDE OLSA BİLE BİR AYRİCALİĞİ HAKEDİYOR...HATIRLAYIN MAZİYİ O GÜZEL GÜNLERİ....KİŞİLER GEÇİCİDİR ELBET BU DEVRAN BİR GÜN DÖNECEK...O ZAN DA HERKES GÖRECEK
Erkan Olgunsoy
Bakın Kardeş Her Kimsen Adminmisin nesin O Sayfanın En Altından Yayın Grubumuz Yazıyo Orda Köstebek.com Gibi Bi Site Var Gir Ve Gör Yoksa Şikayet Edicem Seni Ok Hadi 3 Gün Veriyorum Size
yukarı çık