ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MEHMET ALPAY
MEHMET ALPAY

Başkan önerdi. Fakaat !

Zeytinburnu’nhun İlçe oluşunun 38. yılından itibaren ilçemizin gecekondu dönemlerinde çekilmiş olan fotoğraflardan derlenmiş ol...

Yazarlar 3 5679

Zeytinburnu’nhun İlçe oluşunun 38. yılından itibaren ilçemizin gecekondu dönemlerinde çekilmiş olan fotoğraflardan derlenmiş olan sergimi bu güne kadar hiç bir kimseden destek almadan çeşitli yerlerde sergiledim. İlçe oluşumuzun 38 ve 39’uncu yılarından 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil EMECAN destek vermiş ve ilçe tanıtımına katkılarımdan ve ilçeye hizmetlerimden dolayı sergilerimin açılışında plaket vermişti. Sağolsun.

2010 yılı ilçe oluşumuzun 38. yılıydı. Bu nedenle Olivim Outlet Center’de Saniye Sezgin Elmas İlköğretim Okulu ortak paylaşımıyla sergi açmıştım. Açılış kurdelesi  Kaymakam Mustafa DÜNDAR ve protokol tarafından kasilmişti. Belediye Başkanı Murat AYDIN kurdele kesimine 10 dakka geç kalmıştı. Protokole resimler ile ilgili olarak bilgi verirken Belediye Başkanı Mlurat AYDIN bana ”Alpay abi ilçe oluşumuzun 55. Yılı Sergisi’ni belediye işbirliğinde birlikte açalım” demişti. Ben de zamanı gelince görüşürüz diye cevap vermiştim.

28. Şubat 2011 yılı ilçe oluşumuzun 55. yılıydı. Bu nedenle Belediye Başkanı Murat AYDIN’a bir hatırlatma yaptım.  O da bana “ Kültür Müdürü Mustafa AYDIN ile bu konu hakkında görüş” dedi. Gittim, görüştüm. Görüşmemizin bir hafta sonrasında Kültür Mürürü Mustafa AYDIN görüşmek istediğini belirtti. Gittim ve konu ile ilgili olarak  görüştüm. Mustafa AYDIN bana sergi ile ilgili olarak  Başkan Yardımcısı Av. Ömer ARISOY ile görüşüp ve madde belirlediğini,  sergi ile ilgili afişlerin yaptırımı, davetiyelerin hazırlanması, ilçe oluşumuzun beyanının fotokopi olarak 400 adet kadar bastırılıp sergi anında ilgilenen kişilere dağıtılması, resimleri basın bürosunda ancak fotoğraf olarak yapılması gerektiği şeklindeydi. Açılış anındaki ikramları kabul etmemişlerdi.

Mustafa AYDIN”a resimlerin dünü ve aynı resmin bu gününü yansıtan görüntülerinin yapılması gerekliliğini, fotoğraf kartı olduğu zaman onların şövaleler üzerinde durmayacağını ve Fotoblok- Forest  üzerine yapılması gerektiğini söyledim. Bir gün sonra bana dönüş yapıldı ve bu şeklin masraf gerektirdiği için kabul edilmeyeceğini söyleyince, birlikte sergi açılımını iptal ettim. Öneri bir yıl evvel Bld. Bşk. Murat AYDIN’dan gelmişti. Benden değil.

Arkadaş,  beyanın fotokopi ile çogaltılması ve davetiye yaptırılmasının bana masrafı  topu topu  170 TL. Yaklaşık olarak 70 fotoğrafın Forest yapılması ise  yaklaşık olarak 1.100 TL.  Açılış arkasından kısa bir zaman için yapılacak olan ikram en fazla eder 400 TL. Hepti 1.670 TL eder. Benim hariçten para önerim filanda olmadı. Tek önerimiz şahsıma ödenmeyen ilan parasının ödenmesiydi.

Ben bu sergi açılımı için 23. Kasım’da Olivium’a dilekçemi vermiştim. Açılış Ocak ayının 26’sında olacaktı ve 31 Ocak akşamı sona erecekti. 2010 yılındaki sergi açılışına hiç reklam yapmadan gelenler bir izdiham yarattı. 4 gün içerisinde 27 bin üzeri kişi sergiyi gezdi ve TRT 1 bir programı için sergiyi gezerek çekim yapmıştı. Bu seneki hedefim ise en az 40 bin izleyiciye sergiyi gezdirmekti.

İyi veya kötü, sponsorlu veya sponsorsuz, reklamlı veya reklamsız bu sergiyi yine açacağım. Şahsıma ait olan zeykent.com günlük haber sitem ve her zaman destek verdiğim zeytinburnuhaber.org günlük haber sitesinde sergi reklamlarımızı zaten yapacağız. 50. Yıl sergi açılışına her türlü desteği veren Zeytinburnu Belediye Başkanlığı’nın açılış resepsionu 3 saat sürmüştü ve kendi reklamını çok iyi yapmıştı fakat bir plaket bile vermeyi uygun görmemişti. Bu kez hiç bir şeyi uygun görmedi. Ne farkederki. Zeytinburnu’nun dününü ve bugününü yansıtan sergim mutlaka açılacak. Firmasının veya kurumunun  mükemmel şekilde yansıtılmasını arzedenlere sesleniyorum. Harcanacak olan para en fazla 1.700 TL.

İLÇE OLUŞUMUZUN 55. YIL SERGİSİNE SPONSOR OLMAK İSTEYEN VAR MI ?  Tel- 0543 595 0532 M. ALPAY. 

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
serkan fettah
Yazını okudum konuyuda az cok senden duymuslugum var sen her sartta her kosulda bu sergıyı acıcagını ve zeytınburnu ınsanını hem duygulandırıp hemde mazıye goturecegınden emınım ve sabırsızlıkla beklıyorum ve cevremde kıler bana gosterdıgın 1956 yılında cekılmıs ve dukkanınım oldugu yerın eskı halı bıle onları heycanlandırdı sabırla acıcagın gunu beklerler murat aydına gelınce o bu konuda sana yardımcı olma sozu verıp olmaması ılcemız adına buyuk uzuntu.herkez yaptıgı ıle anılır
AHMET ÇELİK
SANA CANIMIZ FEDA NE GEREKİYORSA HER ZAMAN HAZIRIM
Ercan
Onlar kültür merkezinde sergi açan ilçemiz yabancılarına para ödemeyi iyi bilir. Takma kafana be Dede Alpay. Sen kendine yetersin. Davetiyelerin benden olsun. Bu güne kadar sergilerin için kimseye el avuç açmamayı şiar edinmişsin. İlçe oluşumuzun 55 yılı onların neyineki. Onlar falanca sairin 40. ölüm yıldönümünü bilirlewr ama 14 Ocak tarihini yine senin ilanların sayesinde öğrenirler. Bilmeyenlere senin adına ben belirteyim Dede Alpay. 14. Ocak. 2012 Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü dünyaya getiren Zübeyde Hanım/ın 89 vvefat yıldönümü. Şair'i andılar. Bakalım Zübeyde Hanım'ı anacaklarmı. Bu işi yine Atatürk İlköğretim Okulu yapar. 2011 14 Ocak'taki programları muhteşemdi. Seni neden dere a
yukarı çık