ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MEHMET ALPAY
MEHMET ALPAY

Ermenilerin Hocalı Katliamı

Bir kız çocuğu. Henüz 7 yaşında. Sol eli üzerinden, alnından ve başından yaralı. Vücudundan akan kanlar onun üzerinde sanki bir...

Yazarlar 9 3534

Bir kız çocuğu. Henüz 7 yaşında. Sol eli üzerinden, alnından ve başından yaralı. Vücudundan akan kanlar onun üzerinde sanki bir peygamber gülü gibi duruyor. Gözlerini aralıyor. Karşısında bir adam. Belki bana yardım eder diye düşünüyor. Buz bakışlı adam ve arkadaşları o kızı kollarından tutup bir kenara çekiyorlar. Mutluluk beliriyor minik kızın gözlerinde, yaramı saracaklar beni kurtaracaklar diye hayal ediyor umut denizinde kulaç atarcasına. Buz bakışlı adam onu öldürülmüş cesetlerin üzerine doğru çekeliyor. Minik kız şaşkın. Cesetleri yakmak isteyen Ermeni terörist cesetleri yakmak için döktüğü benzini minik Müslüman Azeri  üzerine de dökmeye başlıyor. Küçük kızda bir gülümseme. Bu hayata son bakışın gülümsemesi. Bu günahsız bedenin Cennet-i Ala’da karşılama törenine sanki  tanık olmuş bir minik kızın son dakika gülümsemesi. Sonra çakmakla yakılan bir çalı meşalesi. Cesetlerde ruhların uçuşunun elele verdiği seffaf bir duman ve sonrasında alevler. Minik bir kızın çığlığı duyuluyor. Gül yaprağı kavrulmuş, gül yaprağı yanmış. Kiralık katil Ermeni teröristleri kahkahalarını atarlarken güller açılıyor gök mavi renginde binlerce. Cehennemlikler şimdilik karada kaldı veballeriyle.


Rus askerleri takviyeli Ermeni militanları 1992 yılının 25-26 şubatına bağlayan gecede Rus’un 366. Alayı desteği ile giriş ve çıkışlarını kapatıyor Hocalı’nın. 83 çocuk, 106 kadın, 70’i aşkın yaşlı insan, 613 Azeri katledilmiş, 1275 kişi rehin alınıp akıl almaz işkenceler yapılmış, kayıp olan 150’yi aşkın kişiden asla haber alınamamış. Erkeklerin kafa derileri canlı canlı yüzülmüş, hamile kadınların memeleri kesilip karınları yarılıp bebecikler   dışarı çıkarılmış, bir çok kişinin vücudu başsız kalmış, minik çocuklar bile hunharca katledilmiş. Bunlar bir film senaryosu değil. Senaristleri Ermeni olan terörist askerlerin provasız hayata kıyım filmi. Bunun adı ruhsuz Ermeni’nin Hocalı Katliamı gerçeği.


Kimlere yüz görümlüğü verip kimleri küstürüyoruz. Küstürdüklerimiz ve küskün olan Azeri insanı,  bu Ermeni yakınlığının  zaman akımını  minik bir dereyken çağlayana dönüştürmezmi? Türkiye üzerinde akıl almaz oyunlar oynanırken, Azeriler Ermeni yüz görümlülüğünü hatırlayıp da musluk kapaklarını kapatmazmı. Donmazmısınız sıcak yaz günlerinde. 1912’den beri Ermeniler tarafından öldürülen Türk ve Müslümanlar’ın Cennet-i Ala’dan gelen lirik sesleri üzerinize kara ve ağır bir yorgan gibi örtülmezmi?


ABD Sözde Ermeni Soykırımı kabulü için kiliselerinde bayram yaparken sizler halen lider  kavgalarının üçgen denklemi içerisinde etrafında ateş yakılan akrepler gibi sağa sola koşup kendinizi mi öldüreceksiniz. Ey iktidar vede ey ana muhalefet ve muhalefetçileri. Sözde Ermeni Soykırımı Tasarısı kabulü kapı önünde postacı gibi kapıyı tıklarken bir kez olsun fikir birliği içerisinde el ele olamazmısınız?  “ Irk, milliyet, etnik ve din farklılıkları nedeniyle insan gruplarının tamamen veya kısmen yok edilmesi” nin adı SOYKIRIM” değilmidir? Soykırım dendiği zaman ilk akla gelen Nazi’lerin Yahudi’lere ve diğer etnik gruplara karşı giriştikleri kitlesel kıyımda yok edilen 5-6 milyon insan akla gelir. 1939-1945 yılları arasında 3 milyondan fazla Sovyet savaş tutsağı, birer milyondan fazla Polonya ve Yugoslavya sivil halkı, 200 bini aşkın Çingene ve özürlü insanların canına kıyılmıştır. İşte soykırım budur. Sırpların Bosna-Hersek ve Kosova’da yaptıkları soykırımdır. Almanya yalnızca ÖZÜR DİLERİZ diyerek bir kenara çekilirken bu akla gelmez de; Rum ve Hristiyan Lobisi’nin dayatmalarıyla  OBAMA’ya ve onun  yandaşı olan ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ DIŞ İLİŞKİLER KOMİTESİ’nin SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI KARAR TASARISI kabul etmelerinimi bekliyorsunuz?


Sözde Ermeni Soykırımı Tasarısı’na destek veren ve tanıyan ülkelerArjantin, Belçika, Kanada, Şili, Kıbrıs Rum Kesimi, Fransa, Yunanistan, İtalya, Litvanya,İsveç, LÜBNAN, Hollanda, Polonya, Rusya, Slovakya, İsviçre, Uruguay, Vatikan, Venezüella ve ABD’nin tüm eyaletleri TANIMLAMAYAN ÜLKELER ise Azerbaycan, Birleşik Krallık, Danimarka, İsrail, Türkiye ve 554 Kızılderili Kabile reisleri.


Neden Kızılderili Kabile reisleri diye düşünmeyin. Onlar hep katledildiler ve Ataları Orta Asya Türk soyundan olan Kızılderililer ile  (YATKI – ev, yatılan yer: DODOHİŞÇA-dudak; T-SÜN- uzun; YU- su; LI-IK Vatan, il; TETE-dede; TAMAZKAL- Hamam, temizlik; HOGAN- kerpiç ev hopan; KUŞA- kuş; TÜRE- töre; HU- hu hu selamı; YANUNDA- yanında; AŞ-KÖZ- yemek; İLDİŞ-dişleme; ATIŞ-KA- atış; TAPA- Tuba) kelimelerini halen ortak olarak kullanıyoruz. Kızılderililer kadar da olamadık mı?


Soykırım vasvatasını tanıyan ülkelerin ürünlerini boykot ederseniz her birinin yıllık kayıpları 36 milyar Dolar civarında olur.Bizim bu ülkelere ihtiyacımız mı var. Fakat AB’ye ılımlı davranıp onların her dediklerini kabul edilmek isteniyorsa, fikren, cebren ve hileylen bile yaşanacak esaret Türk halkının kanında asla yazılı değildir. Unutmayın 12 Mart 1921 İstiklal Marşı kabulünün 89. yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Deniz Şehitlerini  95. anma yıldönümüdür. Bu vatanın bölünmez bütünlüğü için şehit olanların kanı Ermeni yandaşlığına esnek davranışla vebal alır ve bu vebali hiç kimse ödeyemez.


El ele verip bütün olmak için gaipten Vahiy mi bekleniyor ey bizi yöneten efendiler.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Halim Fıçıcı
Sn.Mehmet Alpay sizin çok iyi bir gazeteci olduğunuzu biliyorum,yazdığınız bu yazı için sizi kutluyorum,bilmeyen insanların öğrenmesini sağlıyorsunuz,bilenlerinde unutmamalarını ve unutturmamalarını.teşekkürler.
YAZAR
Sn. Mehmet Alpay'ın Hocalı Katliamı ile ilgili yazının takibini bir tek Yeşil Iğdır Dernek Başkanı Yaptı. Siyasiler yine sınıfta kaldı. Ey vijdan sahibi olanlar. Yüreğiniz izlemeye elverişli ise köşe yazısının altındaki katliam videosunu izleyin. Sadistçe yapılan bu katliamın bu görüntülerini katliamı yapan Ermeniler çekip dünyaya dağımışlardı. Suskun kalanlar meydanlarda siyasi palavra atmasınlar. Okuma özürlüler bu köşe yazısını okumasalarda olur. Zaten bir şey anlayamaz ve anlatamazlar.
MUSTAFA ÖZDEMİR
Alpay bey elline ve kalemine sğlık günün mana ve eheminiyetine uygun güzel bir makale olmuş teşekürler.
ERCAN ALPAY
Bu köşe yazısını okumadan önce yazının altındaki HOCALI KATLİAMI'nın görsel videosunu izleyin ve sonra yazıyı okuyun. AK Parti ve Ana Muhalefet'in aklına bile gelmeyen bu olayı onlara bir hatırlatın. Gerdan gerip insanlara tepeden bakma huylarını da terkedin. Sultan Süleyman bile toprağa girdi. Sizler hep yaşayacakmısınız ki Müslüman'lara yapılan bu katliamı görmezden geliyorsunuz? Azeri Türkler ve AZARBAYCAN'lılar bizlerin Orta Asya kardeşleri değilmi? Neslimizin nereden geldiğini unutmayalım.
BASIN
Belediyenin Basın Danışmanı ne iş yapar. Onun işi kimselerin pek de izlemediği TV'lere başkanı programa sokmakmıdır? Bu gibi özellikle dikkat edilmesi gerekli olayları dikkatle takip edip belediye ve AK Parti nezdinde bir özel program yapıp peşinde olduğu GENEL MEDYA ordusunu böyle bir programa getiremezmiydi? Getiremezdi. Buna cesaret gerekirdi. Hocalı katliamı yıldönümünde Akdeniz salonunda AK Parti Danışma Meclisi vardı. Bu olaya bir cümleyle bile değinilmedi.UNUTTUK diye de bir özür olamaz.
HOCALI
Ermeni'lerin Hocalı'da yapmış olduğu bu korkunç katliama neden sessiz kalınıyor? İşleneo toplu cinayetlerin var olmasına karşılık halen bu olaylara göz yummak ve sessiz kalınması normalmidir. HEPİMİZ HIRANT DİNK'iz sloganlarını atıp maske takanlar bu kez neden HEPİMİZ HOCALI'yız diyemiyor? Casaretlerimi yok? Bu olaya sessiz kalınması büyük bir siyasi ayıptır. Ermeni her türlü lobilerde Türk'leri soykırımla suçlarken bu olayı es geçmek kabullenmek değilmidir? Videoyu sabırla izleyin, izlettirin.
METİN YAZAR
TÜRK'LER TARİHLERİ BOYUNCA FETİH ETTİKLERİ TOPRAKLAR ÜZERİNDE HİÇ BİR ZAMAN SOYKIRIM YAPMAMIŞLARDIR.ŞANLI TARİHİMİZDE FETİH ETTİĞİMİZ TOPRAKLARA VE TOPLUMLARA MEDENİYET RESULLULLAH EFENDİMİZE LAYIK OLAN EL EMİN SIFATLARIYLA GELMİŞİZ GECMİŞİMİZE SAHİP CIKARAK BU SOYKIRIMI HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİ KARDEŞLİĞİMİZİ BÖLMEK İSTEYENLERE TEK VUCUT OLARAK GÖSTERECEĞİZ YÜCE "RABBİM"BU BİRLİKTELİĞİMİZİ KORUSUN VE YÜCELTSİN.
Ahmet ÇELİK
SÖYLEYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM BU TOPLUMA BUNLAR ANCAK DİNK İCİN YORUM YAPARLAR HEPİMİZ ERMENİYİZ DERLER SÖZ KONUSU KENDİ TOPLUMLARI OLUCA FRANSIZ KALIRLAR HOCALI KATİLLERİNE BİNLERCE LANET OLSUN BUNA SUSKUN KALAN DÜNYAYIDA ALLAH NASIL BİLİRSE ÖYLE YAPSIN
TÜRKİYE PARTİSİ ZEYTİNBURNU
BU ÜLKEDE HRANT DİNK ÇİNAYETİNİ NASIL GÜNDEMDEN DÜŞÜRMEDİYSEK HOCALI,BOSNA,KOSOVA,FİLİSTİN,IRAK V.D.KATLİAMLARIDA GÜNDEMDEN DÜŞÜRMEMELİYİZ AMA NE YAZIKKİ BU DEMOKRATLIK VE CESARET NE BASINIMIZDA NEDE İNSANIMIZDA VAR BİR DÜŞÜNÜN AVRUPANIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDE EVLERİ KUNDAKLANIP CANLI CANLI YANAN ONLARCA TÜRK'Ü KİMSE AVRUPA SOKAKLARINDA HEPİMİZ TÜRK'ÜZ DEMEDİ EN ACISI ÜLKEMİZİN BASININDA SADECE BİR İKİ GÜN CILIZ HABERLE GEÇTİ YORUMU SİZE BIRAKIYORUM
yukarı çık