ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
MEHMET ALPAY
MEHMET ALPAY

Cumhuriyet Resepsiyonu

İlçemizin 15. Dönem Kaymakamı. Mustafa PEKDEMİR.Eski bir Müşteşar, protokol ve mevzuat uzmanı.Pek gülmezdi. Gönlü gülerdi ve o ...

Yazarlar 4 1896

İlçemizin 15. Dönem Kaymakamı. Mustafa PEKDEMİR.Eski bir Müşteşar, protokol ve mevzuat uzmanı.Pek gülmezdi. Gönlü gülerdi ve o gülüş ona çok yakışıyordu.Ciddiyet ve toplumsal her davete seve seve iştirak ederdi.

Gazetemin yayınları sayesinde ilçemizde ZAFER BAYRAMI törenlerini başlattı.Her şeyden en önemlisi CUMHURİYET RESEPSİYONU onunla start almıştı.Her 29 Ekim akşamı Öğretmen Evi’nde  ilçe protokolünü resepsiyona çağırırdı.Türbanlı türbansız. Herkesin arsuzuna göre ikram. İçkili içkisiz.
Bir yıl Çigan Müziği eşliğinde sohbet ve kokteyl sunumları.Otelcilik Uygulama Turizm Meslek Lisesi öğrencileri için genel uygulama.

Hepsi birer profesyonel teşrifat elemanları gibi. Gayet kibar ve nazikler.Belediye Başkanı Murat AYDIN döneminde tam 5 yıl 10 gün görev yaptı.Şahsıma her zaman “ İlçemizin ücretsiz kadrolu gazetecisi” derdi. Haklıydı.Mustafa PEKDEMİR GÖLCÜK ilçesine 01. 10. 2004 tarihinde tayin oldu.
Mustafa PEKDEMİR gitti. Cumhuriyet Resepsiyonları da yok oldu gitti.

Aradan tamı tamına 6 yıl 15 günlük dünya zamanı su gibi aktı gitti.CUMHURİYET RESEPSİYONU’da akıllardan su gibi aktı geçti.Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 87. kuruluş yılı kutlanacak.Pek belli olmaz ve 29 Ekim töreni beklide kötü hava şartlarına kapılır.Kapalı bir salonda belki kıytırık bir tören düzenlenir.Oysa ki 16 imparatorluk ve 57 devlet kuran Türk Ulusu insanlarıyız.
Yine aynı terane, yine aynı kopyalama tören düzenleri.Kaymakamlık girişindeki Tak’ta ki 86. Yıl zemin yazısı bile 8 yıllık.Sadece rakam değiştirilir. Zemin kırmızısı bile kahverengi olmuş.
Sahi neden 6 yıldır CUMHURİYET RESEPSİYONU yapılmaz.

Türban meselesi bahaneleri varsa o da artık rüzgar oldu.Türbanlı türbansız. T.C. kimliği taşıyor. Vergi veriyor, oy kullanıyor.Cumhuriyet resepsiyonu için bahaneler kıyaslaması da yapılmaz.
Zırt pırt akıl almaz kokteyl ve sunumlar yapılıyor. Sayısı adam şaşırtır.Huzur toplantısında ev sahibinden kıytırık bir kokteyl sunumu.Yazdık amma alınan ev sahibi değil, misafir kurum oldu.
Ardından o kurumun ilçe başı ve yardımcıları ile gereksiz kırıldık.Haklı yazdık, haklı söyledik. İnandılar uyguladılar. İnanmadılar mahcup oldular.

İşte üç kurum. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü.Cumhuriyetin 87. yıl kutlamalarına ne kadar zaman kaldı ki.İnanıyorum ki bu yılda Cumhuriyet Resepsiyonu yapılmayacak.Sorgulayacağız, sorgulamaya devam edeceğiz. Bu bizim onurumuz.Cumhuriyet Resepsiyonu da bizim onurumuz. Belki o gün İstanbul Valiliği’nin resepsiyonu bahane olarak öne sürülebilir.Ne fark eder ki. 28 Ekim akşam saatleri resepsiyon için müsait olmazmı?

İlçe ön protokolü. İdari, Askeri ve adli erkan. Müftülük Siyasi  parti başkanları ve ileri gelenleri. İl genel ve ilçe meclis üyeleri. Muhtarlar. Okul müdürlükleri, Eğitim birimleri. Sağlık kurumları ve STK’lar.İlçemizdeki Oda, Vakıf, Kooperatif başkanları. Biraz da özel davetli.Hani Ramazan iftarları veren protokol isimleri ve iş adamları. Onlar için CUMHURİYET RESEPSİYONU  sponsorluğu NEDİR Kİ? Hani zırt pırt yapılan kokteyl ve ikram sunumları harcamaları var ya. Eh bir kere de CUMHURİYET RESEPSİYONU için harcama yapılsın. Türk Ulusu’nun 57. Devleti. Türkiye Cumhuriyeti.
6 yıl unutulan CUMHURİYET RESEPSİYONU onun için fedakarlık olur.

VE MAALLESEF BAHANELER ÜRETİLECEK VE MAALLESEF 6 YIL ANLATIMI 7 YIL ANLATIMI OLACAK.
İNŞALLAH OLMAZ BE.  İNŞALLAH VE ÖZEL GÜN İÇİN BİRİLERİ “YAPILACAK” DER.

MEHMET ALPAY

 

 


 

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
İSLAM SADIKER
SEVGİLİ ALPAY TEBRİKLER GEÇEN HAFTA ARKADAŞLARLA KENDİ ARAMIZDA GÜNDEME GETİRDİĞİMİZ KONUYU KAMUYA MAL ETMEN NE GÜZEL. OKUDUM İÇİM BURKULDU. YİNE GEÇ KALDIK ANCAK TELAFİ EDEBİLİRİZ ATATÜRK'E CUMHURİYETE İNAN ARKADAŞLAR HAYDİ BİZ ORGANİZE EDELİM. VAR MISINIZ ? YA DA YOK OLMAYA SİNDİRİLMEYE DEVAM MI EDECECEKSİNİZ islamsadiker@hotmail.com İLETİLERİNİZİ BEKLİYORUM.
NERON
Boşuna nefes tüketme Alpay Bey. Şimdi ilgili zaatlar " program için zaman yok derler ve bu resepsiyon bu yida yapılmaz. Adamlar kaymakamlık önündeki taa üzerindeki eskimiş yazıları değiştiremiyorlar, İstanbul'un işcalden kurtuluş töreninden evvel Atatürk anıtındaki Kürt'çe sloganları silmiyorlar, siz de resepsiton nerede diyorsunuz. Boşuna nefes tüketme Alpay Bey. Belli ki belediye senin yazdığın doğrulara gıcık oluyor. Onlar düşünceli olsalars ana danışmanlık görevi verirlerdi. Doğrusu bu.
BARIŞ
En büyük kutlama olan Cukhuriyet Bayramı'nın pesepsiyonsuz geçen 6 yılı için üzülmek gerek. Bu coşkuyu etkinlik ile yansıtamıyorsk kutlama yapmaya da gerek yok. Sadece formalite olan kutlamaları bırakıp bu bayramı anlı şanlı kutlamalı. İlçe bayraklarla donatılmalı. Alpay bey bu konuyu iyi aktarmış. Anlayan anlasın. Gösteriş sevenlerede sponsor olmalarını öneririz. Kaleminize sağlık Alpay Bey. Anlayan anlasın. İnşallah birileri Resepsiyon yapimalı der.
n.ay
cumhuriyet resepsiyonu bu ilçede öğretmen katkılarıyla yapılıyordu ancak son yıllarda sebebsiz bir şekilde vazgeçildi, alpay'a bu konuyu dile getirdiği için tşk ederim
yukarı çık