Edinilen bilgiye göre; saat 18.15 sıralarında Topkapı Divanlı Ayazma Yolu'nda bulunan Yeşil Plaza'daki ayakkabı deposunda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede tüm depoyu sardı. Yangına; Fatih, Bayrampaşa, Bakırköy itfaiye grupları yangına müdahale etti. Yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı.

Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Deponun yanındaki binalar boşaltılmaya başlandı. Yangının rüzgarın etsiyle büyümesi itfaiyenin işini zorlaştırıyor. Yangın 3 bölümden oluşan depoların kuzey bölümüne sıçradı.

Saat 19.30 itibarı ile itfaiye yangını kontrol altına alabilmiş değil.

Yeşil Kundura A.Ş'nin Topkapı'da bulunan deposunda çıkan yangın halen kontrol altına alınamadı.

Yılanlı Ayazma Yolu'nda bulunan ve üç ayrı bölümünden oluşan depodaki yangın yer yer alevli ve yoğun dumanlı bir şekilde devam ediyor.

İçeride bulunan yanıcı malzeme ve rüzgar nedeniyle hızla yayılan yangının söndürülmesi için olay yerine çok sayıda takviye itfaiye ekibi gönderildi.

Ayakkabı ve ayakkabı yapımında kullanılan malzemelerinin bulunduğu depo yangınına itfaiyenin daha rahat müdahale edebilmesi amacıyla depoyu çevreleyen metal plakalar, dozerler tarafından yıkıldı.

Prefabrik deponun metal plakalardan oluşan duvarları delinerek gerçekleştirilen söndürme çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Bu arada, yangın nedeniyle polis ekipleri tarafından güvenlik çemberi oluşturularak, bölgeye girişler de kapatıldı.

Yangında 200 bin çift ayakkabının kül olduğu belirtiliyor. Yanının elektirik kontağından çıktığı sanılıyor.
kullan

WWW.ZEYTİNBURNUHABER.ORG