Zeytinburnu Belediyesi, Spikerler Derneği ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi birlikteliğinde süren programın 7 Nisan tarihli konukları Ertem Şener ve Seda Öğretir idi.

Maç sunuculuğundan program sunuculuğuna kadar bütün deneyimlerini katılımcılarla paylaşan Ertem Şenel, ekranda başarının olmazsa olmazı olarak samimiyeti gösterdi. Mesleki duayenleri ve etkileşimleri paylaşan Şener “Bir tarafının Ümit Aktan diğer tarafım İlker Yasin. Aynada ise kendimi görüyorum” dedi

Seminerin 2. Bölümünde ise NTV spikeri Seda Öğretir katılımcılarla buluştu. Röportaj teknikleri üzerine bir sunum yapan Öğretir; sorulara hazırlık sürecinden, konuk ağırlama sürecine kadar karşılaşılması muhtemel zorlukları anlattı. Gazete okumak için gerçek bir mesai harcanması gerektiğini belirten Öğretir, spikerin “ev sahibi benim” duygusunu hissettirmesinin önemine dikkat çekti.

Televizyon Gazeteciliği Seminerleri kapsamında 14 Nisan Cumartesi günü Cem Öğretir ve Simge Fıstıkoğlu Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’ nde olacak.