Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları, 37. Uluslararası TÜYAP Kitap Fuarı'ndaki yerini aldı. Zeytinburnu Belediyesi’nin bugüne kadar yayınlamış olduğu yaklaşık 120 eser Tüyap Kitap Fuarı’nda okuyucularla buluşuyor. Rus Genelkurmay Belgelerinde II. Abdulhamid ve Osmanlı Ordusu, Babanzade Ahmet Naim, Zeytinburnu Belediye Başkanları gibi basımı tamamlanan yeni kitaplar da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 

HER SENE 10’UN ÜZERİNDE YENİ ESER

Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’nda 120’ye yakın yayımlanmış eser bulunuyor. Seyyid Nizam ve Seyyid Nizam Külliyesi, Türkiye’de 15 Temmuz, Debbağlıktan Dericiliğe, Tekke Kapısı, Yollar ve Kapılar, Zamanı Aşan Taşlar, Minyatürler Kitabı, Bilgelikler Divanı, Şehir Sokak Hafıza, Osmanlı Mimarisi, Son Kale Çanakkale, Bize Belediye Baksın gibi jenerik olmuş yayınları bünyesinde barındıran Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları kütüphanesine her sene 10’un üzerinde yeni eser ekliyor. Ayrıca senede 4 defa yayınlanan Tematik Mevsimlik Kültür, Sanat, Şehir konulu Z Dergisi oldukça popüler. Yayın hayatına “Bitki Ressamlığı” ile başlayan Z’nin ikinci sayısı “Su ve Şifa” temasıyla basıldı.

850 YAYINEVİ

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı her yıl 40 bin metrekareyi aşkın sergileme alanında 9 gün boyunca 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla, panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 300 kültür etkinliğine ve 2 binden fazla imza gününe ev sahipliği yaparak yarım milyondan fazla ziyaretçiye ulaşacak. Fuarın ilk dört günü boyunca açık olan Uluslararası Salon kapsamında 100'e yakın uluslararası katılımcı firma ve 40'a yakın uluslararası konuk ağırlanacak.