Her yıl çeşitli branşlarda binlerce mezun veren Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’ne 6. dönem kayıtları başladı.Farklı mimari tarzı ile dikkat çeken ZKS, tiyatronun, sinemanın, müziğin, geleneksel ve modern sanatların her rengini Zeytinburnu halkının ayağına getirmeye devam ediyor. Öncelikli hedefi kültür ve sanatla içi içe nesiller yetiştirmek olan merkez, adım adım hedefine yürüyor.

Merkez, 15 yaş üstü ve yetişkinler için düzenlediği kültür sanat kurslarının 6. dönem ön kayıtlarına başladı. Ekim 2014’de başlayacak ve Mayıs 2015’te sona erecek kursların sonunda katılımcılar MEB onaylı sertifika almaya hak kazanacak. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek kurslarda bu yıl bağlama, diksiyon, ebru, fotoğrafçılık, gitar, halk oyunu, hüsn-i hat, karikatür, keman, minyatür, ney, Osmanlı Türkçesi, piyano, temel resim, Türk Müziği, tiyatro, tezhip, yağlıboya, yazarlık kursları verilecek.

Zeytinburnu’nun dünya kültürü ile buluştuğu merkez olmaya devam edeceğini belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “İlçemizi her mevsim, her gün işleyen, ilerleyen bir kültür-sanat havzası olarak düşünüyoruz ve faaliyetlerimizi bu yaklaşımla halkımıza sunuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz alt-yapı atılımlarıyla Zeytinburnu’nun çehresini değiştirdik. Artık sadece altyapıyı değiştirmekle kalmıyoruz. Kültür sanat merkezimizdeki etkinliklerle Zeytinburnu’nun karakterine, ruhuna da dokunuyoruz” dedi.

Ön kayıtları 15 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında devam edecek kurslar hakkında detaylı bilgi almak için 0212 415 58 58 numaralı telefonu arayabilir, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’ne giderek başvuruda bulunabilirsiniz.