Yazın Sanat Mezuniyet Şöleni açılışında konuşan belediye başkanı Murat Aydın Zeytinburnu halkına teşekkür ettikten sonra “Her şey bitecek ama kültür sanatla ilgili olarak öğrendiklerimiz, ürettiklerimiz geleceğe aktarılacak.” dedi.

Yaz boyunca YazınSanat kurslarında gitardan bağlamaya, tiyatrodan resime sanatın birçok alanında eğitim görerek keyifli bir yaz tatili geçiren Zeytinburnulu çocuklar Mezuniyet Şöleni’nde hem ailelerine yeteneklerini gösterme fırsatı buldular, hem de salondaki büyük kalabalığın huzurunda sahne heyecanlarını yenmeye çalıştılar.

Enstrüman çalan, şarkılar söyleyen, halk oyunları sahneleyen ve sergiler hazırlayan çocuklar; ayrıca iki adet tiyatro oyunu sahnelediler. Minik sanatçıların sahneledikleri “Savaşa Hayır” ve “Sizi Seviyoruz” oyunları izleyicilerden büyük alkış aldı.

Program sonunda kendilerine Yazın Sanat 2014 katılım belgelerini takdim eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a  YazınSanat kursları için teşekkür ettiler, hatıra fotoğrafları çektirdiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL