Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi açıldığı günden bugüne kadar çok kısa süre içinde İstanbul'un önemli Kültür Merkezi haline geldi. Zeytinburnu'nun yanında çevre ilçelerden de bir çok kişi ZKS'deki etkinlkilerin önemli bir kısmına katılıyor.
Bu yıl Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinin etrafından İstanbul'un Taksimden sonra ikinci büyük meydanı yapıldı. Yap İşlet, kira öde ve devret sistemi  ile Paktürk'e yaptırılan Meydanı 8 Milyon TL'ye maloldu. Meydanın alt kısımında zeminde 240 Araçlık otopark hizmete açıldı.

Zeytinburnu Meydanın etrafının çepe çevre sarıldı ve Kültür Merkezinin önüne girişler Başkanlık kararı ile yasaklandı. Kültür Merkezindeki etkinleri izlemek için araçları ile gelenlerin tek çaresi mecburu otoparka araçlarını park etmek zorunda kalmaları vatandaşların tepki göstermesine neden oldu.

Vatandaşlar Biz Zeytinburnu Kültür Merkezinde Konseri  0 TL Ücretsiz, Tiyatroyu 2 TL'ye bir çok aktiviteyi de çok cüzzi raklamlara izlerken 6-8 TL Otopark ücreti ödemek zorunda bırakılmamız ne kadar mantıklı bir işletme sistemidir diye sordular. Bütün otoparklarda 0-1 saat bazılarınsda ise 0-3 saat ücretsiz iken Zeytinburnu Meydan otoparkında ücretsiz saat dilimi bulunmuyor.

Park Türk Açılış Tarifesi olarak 0-1 Saati 3TL, 1-2 Saati 4 TL, 2-4 Saati 6 TL, 4-6 Saati 10 TL, 6-8 Saati 12 TL, 8-12 Saati 14 TL, 12-24 Saati 16 TL, Aylık Aboneliği ise 150 TL olarak belirledi.

kullan

kullan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL