Küratörlüğünü M. Lütfi Şen’in yaptığı sergi, 18 Aralık Çarşamba 19:00’da Karayağmurlar’ın sanatçı dostlarının ve belediye başkanı Murat Aydın’ın katılımıyla gerçekleşti. Sergi açılışı sonrası ise katılımcıları Türk sanat müziği sanatçısı Bekir Ünlüataer’in sahne aldığı keyifli  bir konser verildi.

Bedri Karayağmurlar kimdir?

1951 Yılında Niğde’de doğdu.1974 Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nden ve 1987’de Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 1990 D.E.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde resim Eğitimi Anabilim Dalı’nda “ Yaratıcılık ve Eğitim” konulu tezi ile yüksek lisans yaptı.1993 D.E.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanatdalı’nda “ Sanatsal Yaratıcılıkta Soyutlama ve Günümüz Sanatındaki Yeri” konulu tezi ve sanatsal çalışmaları ile Sanatta Yeterlik (Doktora) programını bitirdi.Değişik eğitim kurumlarında resim öğretmeni olarak çalıştıktan sonra;1995 D.E.Ü. Resim –İş Eğitimi Anabilim Dalı’nda göreve başladı. 2002’de Doçent, 2008'de Profesör oldu. Bugüne dek otuz üç kişisel sergi açtı, yurt içi ve dışında çok sayıda sergiye katıldı. Beş ödül aldı.

Resimleri resmi ve özel koleksiyonlarda bulunan sanatçı, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Birleşmiş Ressamlar Heykeltraşlar Derneği üyesidir.Sanat çalışmalarını İstanbul Bakırköy ve İzmir Gaziemir’de bulunan atölyelerinde sürdüren sanatçı halen İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ders vermektedir.