17 Nisan Çarşamba günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konserde sanatçının okuduğu her şarkıda dinleyiciler kendisine ıslıklar ve alkışlarla eşlik ettiler.Şehit Türküsü bestesiyle dinleyicilerinin gönlünde ayrı bir yer edinen, muhteşem ezgilerin  bestecisi Ömer Karaoğlu Zeytinburnu’nda dinleyicileriyle buluştu. Hakan Karaoğlu, Enes Taşkın ve Yavuz Karaoğlu’ndan oluşan orkestrası ile birlikte sahne alan sanatçı;  konser boyunca her şarkısını  coşkulu kalabalığın tezahüratları eşliğinde söyledi.

Hasret Kafesi, La İlahe İllahlah, Mekke, Yansın İçim, Filistin gibi sevilen ezgilerini seslendiren sanatçı, sahnede dinleyicileriyle sohbet de etti. Konuşmalarında dinleyicilerine dostluk ve birlik mesajları veren Karaoğlu, Şehit Türküsü eserini seslendirdiğinde salonda yer yerinden oynadı. Baştan sona şarkıya eşlik eden dinleyiciler, konser sonunda sanatçıyı alkış yağmuruna tuttular ve eseri tekrar seslendirmesini istediler.

Konser sonunda hayranlarıyla fotoğraf çektiren Ömer Karaoğlu, dinleyicileriyle Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi sahnesinde buluşmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkür etti.