Mart ayının ilk haftasında müdavimlerini “Melihat Gülses Dinletisi” ile buluşturan belediye, Nağmedar’da yine muhteşem dakikalara imza attı. Zeytinburnu Belediyesi; musiki meşkleri için oluşturduğu çok özel dinletilerin mekânı Nağmedar’da bir birinden anlamlı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Mart ayının ilk haftasında müdavimlerini  “Melihat Gülses Dinletisi” ile buluşturan belediye, Nağmedar’da yine muhteşem dakikalara imza attı.

Türk Sanat Müziği’nin sevilen sesi Melihat Gülses’in  02 Mart Cumartesi günü konuk olduğu Nağmedar, sanatçının dinleyicileriyle doldu, taştı. Kızı Neva Cansın Gülses’in klasik kemençe, Turgut Özüfler’in kanun, Murat Süngü’nün çello ile eşlik ettiği dinleti boyunca Türk Sanat Müziği’nin sevilen besteleri Melihat Gülses tarafından seslendirildi.

İlk olarak “Kuş Olup Uçsam Sevgilimin Diyarına” şarkısını seslendiren sanatçı, konserine “İncecikten Bir Kar Yağar” ile devam etti.  Sırasıyla “Ne Olur Geri Dön, Hatırla Ey Peri, Tövbeler Tövbesi, Söyle Hiç Mi Beni Sevmedin, Bekledim de Gelmedin, Kaşların Ne Güzel Kara Kız, Çok Aşığın Var Diyorlar” şarkılarını seslendiren sanatçı şarkı aralarında da dinleyicileriyle sohbet etti.

Melihat Gülses’in klasik kemençe sanatçısı kızından ve konuklar arasında bulunan Sezen Özmen Topatan’dan da birer şarkı okumasını rica etmesi üzerine Neva Cansın Gülses;  Neşet Ertaş’ın “Neredesin Sen”, Topatan ise Azeri şarkı “Meni Attın Ay Gız Ataşa” şarkılarını söyleyerek dinleyicilerin alkışlarına boğuldular.

Sanatçı son olarak dinleyicilerden gelen büyük istek üzerine Cinuçen Tanrıkorur bestesi “Günaydınım Nar Çiçeğim Sevdiğim” şarkısını seslendirdi. Konser sonunda ayakta alkışlanan sanatçı Nağmedar’a ilk kez konuk olduğunu ve çok beğendiğini ifade ederek; mekânı İstanbullu musikiseverlere kazandıran Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkür etti.