Sanatçının ömrünü verdiği seramik birikiminden çok özel bir seçki ile hazırlanan ve 13 Şubat akşamı açılışı gerçekleşen sergide sanatçıyı dostları ve sanatseverler yalnız bırakmadı.

Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği ve Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen'in yaptığı, Seçil Nebioğlu "Toprakla Şiir Yazmak" seramik sergisinin açılışı Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Arısoy tarafından gerçekleştirildi.

Sergi açılışında konuşan ve açılışa katılan sanatseverlere eserleri hakkında bilgiler veren sanatçı; "Toprağın form alarak, ateşle buluşup, seramik bir eser olarak ortaya çıkma serüvenini; insanın kendini bir eser olarak inşa etme serüvenine benzetebiliriz." sözleriyle seramik sanatı ve insanın kendini bir sanat eseri gibi inşa etmesi arasındaki benzerliklere değindi.

Her gün milyonlarla kişinin önünden geçtiği ve sanatçının ifadesi ile "İnsanları 30 saniye kafasındaki düşüncelerden uzaklaştırmak" amacıyla İstanbul'un muhtelif metro duraklarındaki büyük ölçekli seramik eserlerinden de tanıdığımız Seçil Nebioğlu'nun atölyesinden; sanat yaşamının bütün evrelerini özetleyen çok özel bir seçkiyle hazırlanan bu sergi, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde ay boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Toprak ve insanın şekillenişindeki arasındaki şiirsel yolculuğa çıkmak isteyen herkes "Toprakla Şiir Yazmak" sergisini 6 Mart tarihine kadar ziyaret edebilir.