Söylediği bozlaklar ve bağlamadaki ustalığıyla Türk Halk Müziği severlerin gönlünde taht kuran İsmail Altunsaray; Zeytinburnu Belediyesi'nin 15 Aralık Cumartesi akşamı düzenlediği konserde dinleyicilerini coşturdu. Salonu dolduran dinleyiciler, konser boyunca sanatçıya hem sesleriyle, hem de danslarıyla, hem de güçlü alkışlarıyla eşlik ettiler.

Türk Halk Müziği'nin sevilen sesi İsmail Altunsaray; Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde verdiği konserde, Neşet Ertaş bestelerinden Pir Sultan Abdal'ın eserlerine milyonların gönüllerinde yer etmiş türküleri seslendirdi. Sahnede kabak kemane, perküsyon ve gitar eşliğinde Bağlama ustalığını da döktüren sanatçı, konserine Türk Halk Müziği'nin ustaları Neşet Ertaş ve Muharrem Ertaş'ı selamlayarak başladı.

Gökyüzünde Uçan Bölük Bölük Turnalar, Mühür Gözlüm, Acem Kızı, Köprüden Geçti Gelin, Karakolda Doğru Söyler Mahkemede Şaşar, Leyla, Yazımı Kışa Çevirdin, Sürmelim, Yalan Dünya gibi milyonların severek dinlediği eserleri muhteşem Bağlama icrasıyla seslendiren sanatçı, salondaki dinleyicilere coşku dolu anlar yaşattı. Konser boyunca hüzün ve coşkuyu bir arada hisseden dinleyiciler kah sanatçıya eşlik ettiler, kah yerlerinden kalkıp sahnede oyunlar oynadılar.

Konser sonunda tezahüratlara ve alkışlara boğulan sanatçı; hayranlarının fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmedi. İsteyen herkesle kuliste fotoğraf çektiren, sohbet eden sanatçı, muhteşem sahne performansının yanı sıra, mütevazı tavırlarıyla da hayranlarının gönlünde taht kurdu.