Samimi bir ortamda fotoğrafla ilgilenen kursiyerlerin meraklı sorularını cevapladığı sırada; ünlü sanatçı Murat Göğebakan’ın kendisine yaptığı sürpriz ziyaretle karşılaşan Aydın; yaptığı esprilerle salondakileri kahkahalara boğdu.Geçtiğimiz yıl Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde açtığı “Yeryüzünden Portreler” kişisel fotoğraf sergisiyle belediye başkanı olma özelliği dışında sanatçı yönünü de ortaya koyan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi Fotoğraf kursunda eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Belediye başkanını karşılarında görmekten mutluluk duyan kursiyerler, bu anlamlı ziyareti fırsata çevirerek Aydın’ı soru yağmuruna tuttular. Fotoğrafa olan merakı, kullandığı teknikler ve gezdiği ülkelerle ilgili gelen soruları cevapladığı sırada ünlü sanatçı Murat Göğebakan’ın sürpriz ziyaretiyle şaşıran Zeytinburnu Belediye Başkanı oldukça keyifli anlara imza attı.  Fotoğraf kursunda ders veren Murat Gür’ü de yanına alan Murat Aydın, peş peşe yaptığı esprilerle salonda sıcak ve samimi bir hava estirdi.

“Üç Murat yan yana, gelin aramıza geçip dilek dileyin.” diyen Murat Aydın; daha sonra “Salonda başka Murat var mı?” diyerek kursiyerlerle şakalaştı. Adı Murat olan bir kursiyerin ayağa kalkmasıyla onu da yanına davet eden Aydın; “4. Murat’ımızı da bulduk, tam olduk” diyerek salondakileri kahkahaya boğdu. Sanatçı Murat Göğebakan’ın da fotoğrafa duyduğu ilgiden ve eski teknikleri kullanarak çektiği fotoğraflardan bahsettiği sohbet sonunda Murat Aydın sanatçıdan “Neredesin Ay Yüzlüm” şarkısını söylemesini rica etti.

Murat Aydın’ın ricasını kırmayarak şarkıyı seslendiren Murat Göğebakan;  süprizlerin iç içe geçtiği keyifli anların sonunda salondan ayrılırken; “Murat Abimi sadece Zeytinburnu’na yaptığı güzel işlerden dolayı sevmiyorum. Hastalığım sırasında hastanede yatarken, en kötü günlerimde beni iki kez ziyarete geldiği için gönlümde yeri bambaşkadır.” diyerek salondaki herkesin duygulandırdı.