Avrasya tüneli ve yeni yapılanmayla birlikte Zeytinburnu'nda bulunan mitinglerin adresi Kazlıçeşme de farklı bir kimliğe bürünecek İstanbul'un Avrupa ve Asya yakasını karayoluyla bağlayacak olan Avrasya Tüneli projesi Kazlıçeşme ile Göztepe arasında inşa edilecek

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da, 'Kentsel dönüşümü gerçekleştirmeki temel icraat kentin değerini artırmaktır. İlçemizde 10 yılda 1310 bina yıkılıp yeniden inşa edildi. Bu binalar değerinin en az 3 katına çıktı. Zeytinburnu kentsel dönüşümün öncüsü olacak' dedi. Çarpık ve kaçak yapılaşmanın yoğunluğu nedeniyle deprem yönünden de en riskli bölgelerin başında gelen Zeytinburnu'nda bir yandan da kentsel dönüşüm projeleri start alıyor.

EMLAK DEĞERİ KATLANACAK

Kazlıçeşme'de yeraltına girecek olan Marmaray, yeni yeraltı istasyonları olan Yenikapı ve Sirkeci boyunca ilerleyecek, İstanbul Boğazı'nın altından geçecek ve Söğütlüçeşme'de tekrar yüzeye çıkacak. Avrupa ve Asya yakasını karayoluyla bağlayacak Avrasya Tüneli, İstanbul Boğazı'nı deniz tabanının altından geçen 5.4 km uzunluğundaki 2 katlı tünelle birlikte toplam 14.6 km boyunca uzanan güzergahta, Kazlıçeşme ile Göztepe arasında inşa edilecek. Marmaray ve Avrasya Tüneli projelerinin içindeki Zeytinburnu'nun 10 yılda İstanbul'da emlak değeri en fazla artacak olan ilçe olması bekleniyor.

ZEYTİNBURNUHABER.ORG