18 Mart İlçemiz adına kara bir gün olarak tarihteki yerini almıştır. O günü ilçe sakinleri unutamayacak ve akıllarından çıkartamayacaktır. Nevruz bahanesi ile ilçemize gelen insanlar terör estirdiler ve yapılabilecek her türlü kötülüğü yaptılar. O gün ilçemiz maddi ve manevi zarara uğradı. Maddi zararlarımız,

-Dükkânlar yağmalandı, camları kırıldı.

-Bankaların camları kırıldı, ATM’ler parçalandı.

-Otobüs ve tramvay durakları parçalandı, tuz buz edildi ve toplu ulaşım araçları tahribata uğradı.

-Araçların camları kırıldı ve ciddi zararlar verildi.

-Kaldırımlar söküldü, aydınlatma direkleri, lambalar kırıldı.

-Telefon kulübeleri yerlerinden söküldü.

-Sağlık ocakları taşlandı ve zarar verildi.

-Hastaneler taşlandı ve camları kırıldı.

-Okulların camları kırıldı ve tahribata uğradı.

-Trafik levhaları ve işaretleri kırıldı.

-Nevruz Bayramında ağaçlar yakıldı, çiçekler yerlerinden söküldü.

-Yollar kapatıldı.

Bunlar maddi zararlar. Hadi bir şekilde karşıladık diyelim. Bunları yaşayanlar ve görenler bu travmayı nasıl atlatacak? Binamın her iki yanındaki evler Türk bayrağı asıldı diye onlarca kişi tarafından taşlandı, çerçeveleri indirildi. Bunlara engel olacak hiçbir polis de yoktu. Şehrin göbeğinde evlerinde kalan vatandaşlar linç korkusu yaşadılar. O evde kalanları düşünün. Nasıl kapılarını kilitlemiş ve korkuyla evlerinin işgal edilmesini beklemişlerdir. Ya taş yerine Molotof kokteyli atsalardı. Bende ilk defa böyle bir durumla karşılaştım ve şok oldum. Sokağa inip arabamı alamadım ve Allah’a havale ederek, inşallah bir şey yapmazlar diye dua ettim. Çocuklarım korkularından arka odaya gidip saklandılar. Şimdi bu öyle bir duygu ki ben ve çocuklarım bunu üzerimizden kolay kolay atamayız. Camları kırılan, çerçeveleri indirilen komşularımızı düşündüm, onlar ne kadar korkmuşlardı. Şimdiden 1 Mayıs’ı düşünüyor ve gene gelirler se ne yapmalıyız diye düşünüyorum.

BİZ BURADAN BELEDİYE BAŞKANIMIZA, PARTİ TEMSİLCİLERİMİZE STK’LARA, DERNEK YÖNETİCİLERİMİZE, MÜLKİ VE İDARİ ORGANLARIMIZA SESLENİYORUM. KAZLIÇEŞME MEYDANINI TEZ ELDEN İMARA AÇIP ORAYA BİNALAR DİKSİNLER VEYA BÜYÜK BİR PARK ALANI HALİNE GETİRSİNLER. İLÇEMİZDE MİTİNG YAPILAN BİR MEYDAN İSTEMİYORUM. SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ KAZLIÇEŞME MEYDANINI “RESMİ MİTİNG ALANI”YAPMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYORMUŞ Kİ BU İLÇEMİZE YAPILACAK OLAN EN BÜYÜK İHANETTİR VE BÖYLE BİR ŞEY YAPARSA BEN HAKKIMI KATİYEN HELAL ETMEYECEĞİM. BU KONUDA İLÇE SAKİNLERİNİN DE YARDIMCI OLMASINI VE BUNU BİR KAMPANYA HALİNE GETİRMEYİ TEKLİF EDİYORUM.

İLÇEMİZDE HİÇBİR MİTİNGİN YAPILMAMASINI VE BİZİ RAHAT BIRAKMALARINI İSTİYORUM. EĞER BİR ŞEY YAPACAKLAR İSE OLİMPİYAT STADINI KULLANSINLAR. BOŞ BOŞ DURUYOR. ÇEVRESİ DE MÜSAİT.

ANKETİMİZE OY VERMEK İÇİN TIKLAYIN

ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL