İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bugün Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı'nda yapılacak Nevruz kutlamaları nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacağını açıkladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, sabah saat 07.30'dan kutlamalar bitiş saatine kadar trafiğe kapatılacak cadde ve sokaklar şöyle:

Onuncu Yıl Caddesi (Sahil kuzey-güney girişler ve Belgratkapı arası), Zeytinburnu Varyanttan Zeytinburnu'na giriş, Zeytinburnu Önleyici Hizmetler Ekip Amirliği önünden geçen Abay Caddesi ve Zakirbaşı Sokak, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile Balıklı Rum Hastanesi önü, Anıt Mezar'dan gelen Hal Yolu çıkışlar, Kazlıçeşme Pazar önü (Muammer Aksoy Caddesi).

İhtiyaç duyulduğunda trafiğe kapatılacak yollar ise Mevlanakapı Kavşağı sahil istikameti, Yenikapı istikameti, Galeria ilerisi Zeytinburnu Köprüsü ve Samatya ışıklar, Ataköy istikameti ve gerek duyulması halinde Zeytinburnu Kazlıçeşme mevkisi ve çevresindeki yollar.

ALTERNATİF YOLLAR

Emniyet Müdürlüğü alternatif olarak sürücüler için şu yolları açıkladı: Emine Erkul Caddesi ve bu caddeden E-5'e katılım, Yenikapı Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'ndan Atatürk Bulvarı, Vatan ve Millet caddelerine katılım veTopkapı'dan E-5 güney-kuzey katılım.

ZEYTİNBURNUYHABER.ORG